Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Broń - dyskusja ogólna
08-12-2016, 07:02 PM
Post: #44
Bug RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty)
(08-12-2016 02:07 PM)Martin napisał(a):  1 - jestem odpowiedzialnym człowiekiem a broni nie posiadam, ktoś by się obchodził z bronią odpowiedzialnie a inny już nie, tu nie ma reguły
Sęk w tym, żeby stworzyć system, który nie dopuszcza nieodpowiedzialnych do broni np poprzez skuteczny odsiew ubiegających się o nią. W niektórych krajach nawet podejrzanie duża liczba wykroczeń drogowych może zagrodzić drogę do otrzymania zezwolenia na broń. A dla tych, którzy już tą broń nabędą, muszą być przewidziane bardzo bolesne mandaty za nieodpowiedzialne zachowanie. I ogólnie idealna sytuacja jest wtedy, kiedy otrzymać broń jest łatwo, a stracić jeszcze łatwiej. Np gdy media zaczną nagłaśniać, że obywatel X otrzymał 5000 zł mandatu za to, że postraszył kogoś bronią dla żartu, albo wręcz anulowano mu zezwolenie, to społeczeństwo szybko zacznie się uczyć odpowiedzialności.

(08-12-2016 02:07 PM)Martin napisał(a):  2 - ok ale czy to musi być broń palna, nie wystarczy ci paralizator, gaz albo inne rodzaje broni, które wymieniłem a na które wcale nie potrzebujesz żadnego zezwolenia
Nie, nie wystarczy. Bo nie chodzi o to, by się bronić gazem czy paralizatorem, tylko o to, by w ogóle nie było potrzeby obrony. A potencjał odstraszający wymienionych przez ciebie środków jest marginalny. Natomiast broń palna zupełnie inaczej działa na wyobraźnię potencjalnego napastnika.

(08-12-2016 02:07 PM)Martin napisał(a):  tu masz pistolety gazowe na które nie potrzebujesz pozwolenia http://www.antybandyta.pl/bron-gazowa-be...a-c-1.html
Pistolet gazowy i miotacz gazu w kształcie pistoletu, to dwie różne rzeczy.

(08-12-2016 02:07 PM)Martin napisał(a):  3 - na pewno nasza władza będzie sie z nami bardziej liczyć bo 2% obywateli kupi sobie pistolet
A jeżeli będzie to 20%?

(08-12-2016 02:07 PM)Martin napisał(a):  4 - jak tu wpadną zamachowcy z isis i coś wysadzą albo ruscy wystrzelą coś w strone warszafki to dużo nam po tym nasyceniu bronią, w które sam nie wierzysz, wojny się obecnie nie prowadzi tak jak 100 lat temu
A w scenariuszu z zielonymi ludzikami? A skoro już jesteśmy przy temacie wojny, to wyobraź sobie, że Polska faktycznie jest w stanie wojny. Panuje chaos, policji nie ma, bo ma ważniejsze zadania, nikt nie pilnuje porządku itp. Słyszysz dzwonek do drzwi. Otwierasz, a tam stoi ktoś.
KTOŚ: Dzień dobry, czy ma pan broń?
MARTIN: Nie.
KLTOŚ: A ja mam. Proszę oddać mi swoje jedzenie, pieniądze, samochód, żonę i dzieci.
Takie rzeczy działy się np. podczas aktualnego konfliktu na Ukrainie. Zdarzało się, że sąsiad zabijał sąsiada, BO MÓGŁ. Broń, to jest minimalny gwarant wolności człowieka.

(08-12-2016 02:07 PM)Martin napisał(a):  Gdyby tu jeszcze niektórzy mieli taki zapał do pisania o boksie...
Wolę pisać o tym, na czym się znam.

Uważam ciebie za jednego z najsensowniejszych forumowiczów, ale spójrz na swoje argumenty z boku. Nie mówisz tego wprost, ale z twoich słów da się wywieść tezę, że Polacy są dzikimi małpami i jako jedyni w Europie nie zasługują na prawo do broni. Naród, który tak siebie poniża, nie ma przyszłości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Broń - dyskusja ogólna - Martin - 05-12-2016, 12:38 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - Gogolius - 13-12-2016, 04:35 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - redd - 21-12-2016, 12:48 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - KrychuTMT - 21-12-2016, 02:02 PM
RE: Broń - dyskusja ogólna - Gogolius - 14-01-2017, 08:00 PM
RE: Boks, pieniądze i brudne sprawy (plotki i fakty) - Metzger - 08-12-2016 07:02 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości