Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
27-06-2017, 04:47 PM
Post: #157
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017
Hugo
Myślę, że trochę przesadzasz z nieudolnością naszych promotorów. Ja sukcesu gali Kliczko - Adamek nie szukałbym w tym, że organizowała to K2. Po prostu, spójrz na to zestawienie. Kliczkę zna chyba każdy kto nawet nie interesuje się boksem, Adamek to była legenda, gdzie ludzie wierzyli w to, że może być pierwszym Polakiem, który zdobędzie pas mistrzowski w HW. Do tego dochodziło szczere zainteresowanie mainstreamowych mediów. Dzisiaj sobie przypominam jak na Jedynce potrafili w wiadomościach puścić materiał o przygotowaniach Adamka do tej potyczki. To się sprzedawało, nakręcało zainteresowanie ludzi. Myślę, że mało kto patrzył się wtedy na undercard. Nawet ja, przyznam się, nie mogę sobie przypomnieć na szybko żadnego zestawienia z tamtej karty, a w tamtym czasie dość poważnie zaczynałem wchodzić w boks zawodowy. Przy okazji PBN 7 co mieliśmy? W walce wieczoru stary Adamek, który nawet już wśród januszy jest uważany za boksera skończonego i jakiegoś anonima Haumono. Promocja? Zero materiałów w mainstreamowych mediach, tylko masa artykułów na bokser.org.

Czysto hipotetycznie. Robimy w październiku w Polsce main event podobny do Adamek - Kliczko. Artur Szpilka - Anthony Joshua. Myślę podobne zainteresowanie, podobne notowania pięściarzy wśród szerokiej publiczności. Jestem przekonany, że bez mrugnięcia okiem Stadion Narodowy jest wyprzedany w tydzień, a PPV kręci się faktycznie w granicach 100 tyś. I to bez różnicy, czy galę taką zorganizuje Matchroom czy Andrzej Wasilewski. I to bez różnicy, kto będzie na undercardzie. Najciekawsze może być starcie Wóz - Grafka, a i tak gala sprzeda się wspaniale.

Moje zdanie jest takie, że nie mamy nazwisk i świetnych pięściarsko, ale jednocześnie charakterystycznych pięściarzy. Dopóki to się nie zmieni, możemy dyskutować, próbować różnych rozwiązań, ale efekt zawsze będzie taki sam.

Wystarczy choćby spojrzeć na galę w Poznaniu, która miała naprawdę bardzo solidna sportowo kartę. W walce wieczoru były mistrz świata walczy z niepokonanym Niemcem (dodatkowa atrakcja dla kibiców) o prawo pretendenta do tytułu mistrzowskiego. Wcześniej choćby Szymański z Jackiewiczem. I co? (Podobno) sprzedało się całe... 600 biletów, a transmisja w Polsacie Sport też nie miała dużej oglądalności. Nie mamy popytu. Tak się @Martin śmiejesz z gali w Nosalowym Dworze, ale ja się boję, że to po prostu nasz poziom, nasza dzisiejsza rzeczywistość Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017 - neo2114 - 24-06-2017, 04:54 PM
RE: Polsat Boxing Night VII - Gdańsk 24.06.2017 - kubala1122331 - 27-06-2017 04:47 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości