Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
09-09-2018, 10:52 AM
Post: #29
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie
Walkę wieczoru nadrobiłem teraz nad ranem nie znając wyniku i (mimo, że jestem bardzo dużym kibicem Portera) prędzej widziałbym zwycięstwo Garcii.
Po czterech rundach miałem 3:1 dla Swifta, na półmetku 4:2. Po ośmiu 4:4 i wydawało mi się, że Porter zaczyna dominować, ale w czterech ostatnich starciach, aż trzy dałem Garcii uzyskując ostatecznie 115-113.

Oczywiście masa rund wyrównanych, a pojedynek przypominał starcia obu panów z Thurmanem (Garcii z Thurmanem przypominał rundy 5-12 bo tam początek Garcia oddał wyraźnie). Nie dziwi mnie jak ktoś w pierwszych czterech starciach widział jeszcze jedno dla Portera, podobnie jak jedną z ostatnich rund.

Na pewno Porter ma bonusy do punktacji za prezentowanie swojego stylu, Garcia miał szanse tylko gdy tempo spadało co zdarzało się zaskakująco często. Myślę, że nie był to najlepszy Porter w karierze.
Tak czy siak, chętnie zobaczyłbym rewanż lub starcie któregokolwiek z tych bokserów ze Spencem.
Co by nie mówić o celebryctwie i przejściu Garcii do 147 lbs, to w krótkim okresie czasu mieliśmy masę walk na szczycie:
Porter - Brook, Garcia - Thurman, Porter - Thurman, Spence - Brook, Porter - Garcia - obok cruiser to chyba nie ma drugiej kategorii, gdzie faktycznie ci najlepsi ciągle walczą ze sobą.


Co do Kownackiego to do title shota ma jednak daleko. Po części ze względu na napięte grafiki obecnych mistrzów, a przede wszystkim dlatego że Kownacki zmienił narrację. Przed Martinem wypowiadała się w stylu "po wygranej powinienem dostać title-shota bo przecież pokonałem już pretendenta, a teraz walczę z byłym mistrzem, czego jeszcze trzeba" -> natomiast teraz po pojedynku głośno mówi, że potrzebuje jeszcze 2-3 walk, z czego napomknął, że kolejną walke chętnie wziąłby lżejszą (możliwe że jeszcze w tym roku).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Shawn Porter - Danny Garcia (8.09.2018) - Kownacki na undercardzie - Gogolius - 09-09-2018 10:52 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości