Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Wielkiej Brytanii
03-09-2017, 10:24 AM
Post: #9
RE: Najlepsi bokserzy Wielkiej Brytanii
Spróbuję odnowić ten kobylasty wątek, ale na raty, bo całość wymaga wielu godzin.

Waga musza
Wielkim talentem jest Andrew Selby, w przeszłości bardzo utytułowany amator. Zdobycie przez niego jakiegoś mistrzowskiego pasa to jedynie kwestia czasu.

Waga super musza
Khalid Yafai jest mistrzem świata WBA. Być może jest talentem na miarę Naseema Hameda.

Waga kogucia
W tej kategorii Brytyjczycy mają 2 mistrzów świata. Jamie McDonnell jest bardzo solidny i posiada pas WBA, natomiast młodszy i chyba bardziej utalentowany Ryan Burnett tytuł IBF i wkrótce zmierzy się w walce unifikacyjnej z Żanatem Żakijanowem. Na zapleczu ex mistrz świata Lee Haskins i niepokonany Kevin Satchell.

Waga super kogucia
Brat bliźniak Jamiego Gavin McDonnell przegrał walkę o pas WBC z Reyem Vargasem. Chyba większym talentem jest Gamal Yafai, młodszy brat Khalida. A jest jeszcze solidny Paul Butler.

Waga piórkowa
Mistrzem świata IBF jest od 2 lat Lee Selby, a w ścisłej czołówce tej kategorii Carl Frampton i Scott Quigg. Do tego w odwodzie niepokonani Kid Galahad i Josh Warrington.

Waga super piórkowa
W tej kategorii Wielka Brytania nie ma w tej chwili wielkich gwiazd. Najsolidniejszy jest Stephen Smith, a liczą się też Ryan Walsh, Martin Joseph Ward, Anthony Cacace i paru innych.

Waga lekka
Mistrzem świata WBO jest w tej kategorii Terry Flanagan. Większym talentem jednak wydaje się jednak Luke Campbell, który wkrótce spróbuje odebrać pas WBA Jorge Linaresowi. Poprzednim właścicielem tego tytułu był Anthony Crolla, ale został dwukrotnie pokonany przez Wenezuelczyka.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Najlepsi bokserzy Wielkiej Brytanii - Hugo - 15-07-2012, 11:16 AM
RE: Najlepsi bokserzy Wielkiej Brytanii - Hugo - 03-09-2017 10:24 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości