Ankieta: Andrzej Gołota w woim prime...
Prezentował poziom mistrzowski
Był bardzo dobry, mógł być mistrzem
Był dobrym bokserem, ale za słabym na tytuł
Był średniakiem, wybił się na słabym Bowe
Był słaby i przereklamowany
Gołota? Szkoda gadać…
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wartość sportowa Prime Andrzeja Gołoty
01-01-2013, 01:23 PM
Post: #32
RE: Wartość sportowa Prime Andrzeja Gołoty
(30-12-2012 11:40 PM)Adammobp napisał(a):  Andrzej to legenda z powodu swoich nieudanych prób zdobycia pasa (choć walk czasem udanych), z powodu swoich niedoskonałości, z powodu drogi jaką przebył.

A z legendami wiecie jak to jest... Trochę prawy, czasem trochę mniej. I dlatego ja jestem za tym, byśmy tę legendę przekazywali następny pokoleniom, gdyż takiego oryginalnego sportowca może już nie być.

A wy wszystko rach ciach, rach ciach, to tak, to nie. Gołota to taki indywidualista i taki tajemniczy zawodnik, że tego tak się nie załatwi.

Wątpię, aby powstała „wielka, pozytywna legenda o Andrew”. Bo co takiego z sukcesów Gołoty miałoby leżeć u podstaw tej legendy? Wygrane walki z Navarre, z Nicholsonem? Trudno w mówieniu o Andrzeju pominąć wszystkie jego ringowe wybryki.

Gołota stwarzał niesamowitą atmosferę kiedy walczył, ale tej atmosfery nie da się przekazać tym, którzy tego nie pamiętają, lub się tym nie interesowali. Nawet jeżeli zgłębią temat, to po latach zostają już tylko suche fakty i wyniki.

Gołota niewątpliwie był oryginałem, ale ta jego oryginalność w ringu przejawiała się zazwyczaj w sposób negatywny. Oceniam go tylko na płaszczyźnie boksu, jego osobowość w tym przypadku mnie za bardzo nie interesuje.

Dla mnie Gołota na „legendę” po prostu nie zasługuje. Nawet go lubię, ale tyle razy dał ciała i zawiódł kibiców, że po prostu nie będę ulgowo patrzył na wszystkie jego porażki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wartość sportowa Prime Andrzeja Gołoty - redd - 01-01-2013 01:23 PM
RE: Wartość sportowa Prime Andrzeja Gołoty - bar_chmielewski - 30-01-2013, 02:04 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości