Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fajne filmy, które polecacie
12-08-2013, 05:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2013 05:13 PM przez kubala1122331.)
Post: #1
Fajne filmy, które polecacie
W wątku tym umieszczajcie filmy, które podobały wam się najbardziej i są godne polecenia swoim kolegom z forum. Warto, by na opis takiego filmy składały się takie rzeczy jak: tytuł, główna obsada, gatunek, krótki opis, oraz dlaczego akurat ten film polecacie.

Taka próbka. Wieczorem dodam kilka tytułów, które mi się spodobały.

WITAMY U RILEYÓW (2010)

[Obrazek: 4051_big.jpg]

Obsada: James Galdofini, Kristen Stewart, Melissa Leo
Gatunek: dramat
Opis (z filmweb.pl): Po śmierci córki Emily małżeństwo Douga (James Gandolfini) i Lois Riley (Melissa Leo) legło w gruzach. On wdał się w romans z kelnerką, ona kompletnie zamknęła się w sobie. W czasie podróży służbowej Doug poznaje w klubie striptizerkę Mallory (Kristen Stewart). Kiedy oznajmia żonie, że nie ma zamiaru wracać do domu, ona decyduje się wyruszyć w drogę do Luizjany. Na miejscu zostaje całkowicie oczarowana podobieństwem Mallory do zmarłej córki.
Dlaczego warto obejrzeć: Świetny film zmuszający do refleksji. Nie jest to produkcja, która spodoba się fanom wspaniałych efektów specjalnych. Głównym walorem dramatu jest tu wspaniała i bezbłędna gra aktorska połączona z dobrym scenariuszem, który mimo, że niektórym może wydawać się monotonny i mdły, mnie bardzo zainteresował. Prosty, bez powikłań. Wspaniałą kreację stworzył nieodżałowany James Gandolfini, jeden z moich ulubionych aktorów, który niestety zmarł niecały miesiąc temu. Inną sprawą jest świetna kreacja Kristen Stewart, znanej głównie ze "Zmierzchu". Udowodniła tu, że gra aktorska nie jest jej obca, szkoda tylko, że rola Belli Swan tak ją zaszufladkowała. Film warty uwagi, ale najlepiej po cichu, w samotności, wtedy działa najlepiej.


Oczywiście, jeśli wam się to nie podoba, możemy to jakoś zmienić, a jeśli komuś nie chce się pisać takich poematów jak mi to wystarczy, że wspomni o jakimś aspekcie parę słów, jak coś ominie też nic się nie stanie.

Tak więc, działajmySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 05:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2013 06:09 PM przez BESTIA.)
Post: #2
RE: Fajne filmy, które polecacie
Prestiż(2006)
[Obrazek: prestiz_-_2006.jpg]
Obsada-Hugh Jackman,Christian Bale,Michael Cain,Scarlett Johansson
Gatunek-Dramat, Thriller
Opis-Dwaj młodzi iluzjoniści żyją w przyjaznych stosunkach. Gdy ginie żona jednego z nich, mężczyźni stają się śmiertelnymi wrogami.
Zwiastun- http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+2+polski-18307
Dlaczego warto obejrzeć-Najlepszy film o iluzjonistach, świetna obsada,do konca trzyma w napięciu,klasyka gatunku.

Za wszelką cenę(2004)
[Obrazek: 7517900.6.jpg?l=1358778665000]
Obsada-Clint Eastwood,Hilary Swank,Morgan Freeman
Gatunek-Dramat
Opis-Trzydziestolatka prosi emerytowanego trenera o pomoc w osiągnięciu sukcesu na ringu boksu zawodowego.
Zwiastun- http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-14262
Dlaczego warto obejrzeć-Chyba nie trzeba zachęcać aby obejrzeć ten film, genialny jak zawsze Eastwood nie zrobił filmu "pod siebie" i wyszedł świetny film.
Gran Torino(2008)
[Obrazek: 7239651.6.jpg?l=1347252385000]
Obsada- Clint Eastwood,Christopher Carley,Bee Vang
Gatunek-Drama
Opis- Walt Kowalski to emerytowany weteran żyjący we własnym poukładanym świecie. Jego spokój zostaje zburzony przez nowych sąsiadów z Azji, których syn spróbuje ukraść mu ulubione auto.
Zwiastun- http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+(polski)-21031
Dlaczego warto obejrzeć- Świetny film wart polecenia, rola Eastwooda jak zawsze genialna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 08:47 PM
Post: #3
RE: Fajne filmy, które polecacie
Tego filmu "Million Dollar Baby" nie mogłem zdzierżyć, ilość farsy w tym filmie jest porażająca. Rocky to przy tym film dokumentalny. Same kuriozalne sytuacje, facet jest i trenerem i managerem i promotorem, jak mu murzyn zmienia promotora, to już trenować go nie może, bo nie ma rozumiem takiego rozdziału na promotor/trener. To co się dzieje w ringu - same nokauty, zero obron, tylko mięso armatnie, żadnej walki na punkty, komiczne sceny z Niemiec, ja rozumiem że tam są wałki, ale napieprzanie łokciami w parterze na legalu, itp. to lekka przesada + wielka niemiecka flaga nad ringiem i w ogóle wszystko wygląda jak z czasów nazistowskich, propaganda pełną gębą.

Przekłamań, nieścisłości, od groma, trochę przyspoileruję: [SPOILER!!!!!] Laska wygrywa tę walkę o mistrzostwo, już walka skończona - po kiego grzyba Eastwood w ogóle ten stołek wrzuca na ring? Czemu po tym jak przeciwniczka ją nokautuje po skończonej walce, od tyłu - wszyscy mówią, że główna bohaterka nie wygrała mistrzostwa? Że niby jak? Robienie z boksu jakiejś prymitywnej sieczki, w której wszystko jest dozwolone, bokserka zdobywa mistrzostwo nokautując po skończonej walce zza pleców swoją rywalkę. Super. Było tam takich kuriozalnych sytuacji więcej, ale już mi wyleciało z głowy, natomiast autentycznie śmiałem się oglądając ten film, który miał wzruszać, tyle absurdów tam znalazłem.

Prestiż i Gran Torino jak najbardziej dobre, wartościowe filmy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 11:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2013 11:15 PM przez kubala1122331.)
Post: #4
RE: Fajne filmy, które polecacie
Matys
Ogólnie trochę dziwnie ten film wyglądał, ale ogólnie pozytywnie mnie zaskoczył. Nie był głupi co w takich amerykańskich produkcjach jest dość częste i nawet ciekawy.

PRAWO ZEMSTY (2009)
[Obrazek: PrawoZemsty.jpg]
Obsada: Gerard Butler, Jamie Foxx
Gatunek: Thriller
Opis: Kiedy żona i córka Clyde'a Sheltona zostają brutalnie zamordowane, a ich zabójca unika kary, bohater przygotowuje plan zemsty nie tylko na oprawcach, ale i wymiarze sprawiedliwości.
Zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1...421?rel=tb
Dlaczego warto obejrzeć: Najlepszy amerykański thriller jaki widziałem, pasjonujący do samego końca, do ostatniej sekundy. Jeden z niewielu filmów, gdzie podczas trwania fabuły kibicuje się temu złemu...
DOM ZŁY (2009)
[Obrazek: a24eae321d5b846ed0a80c1e396f5317.jpg]
Obsada: Marian Dziędziel, Arkadiusz Jakubik
Gatunek: Dramat, Kryminał
Opis: Akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, w czasie stanu wojennego. Milicyjna ekipa dochodzeniowa próbuje odtworzyć przebieg wydarzeń z miejsca zbrodni. Podejrzany Edward Środoń w trakcie wizji lokalnej opowiada historię, która wydarzyła się w gospodarstwie Dziabasów, feralnej nocy jesienią 1978 roku. Pozornie proste, kryminalne dochodzenie okazuje się być sprawą posiadającą drugie, a może i nawet trzecie dno
Zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-22412?rel=tb
Dlaczego warto obejrzeć: Warto obejrzeć, by przekonać się, że Polacy umieją robić filmy na światowym poziomie. Genialna polska produkcja, jedna z najlepszych, która powstała w naszym kraju.
WESELE (2004)
[Obrazek: 26966.jpg]
Obsada: Marian Dziędziel, Tamara Arciuch, Bartłomiej Topa
Gatunek: Dramat, Komedia
Opis: Wojnar (Marian Dziędziel) jeden z najbogatszych mieszkańców małego miasteczka, urządza córce Kasi (Tamara Arciuch-Szyc) wesele. Kiedy zabawa rozkręca się na całego, nagle zaczyna się wszystko walić. Panna młoda spotyka na weselu swojego byłego chłopaka, którego dalej kocha. Umiera dziadek panny młodej. Wojnar chcąc mieć wszystko pod kontrolą doprowadza do katastrofy.
Zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-14088?rel=tb
Dlaczego warto zobaczyć: Kapitalny film. Oglądałem go już z 10 razy, ale jednego jestem pewien, obejrzę go jeszcze nieraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2013, 05:48 PM
Post: #5
RE: Fajne filmy, które polecacie
PRZEBUDZENIA (1990)
[Obrazek: 7038258.2.jpg]
Obsada: Robert de Niro, Robin Williams
Gatunek: Dramat Obyczajowy
Opis: Film "Przebudzenia" to oparta na autentycznych wydarzeniach poruszająca opowieść o lekarzu, który na zawsze zmienił życie swych pacjentów. W rolach głównych wystąpił nominowany do Oscara Robert De Niro i Robin Williams. Williams gra rolę dr Malcolma Sayera, naukowca, który wykorzystuje eksperymentalny lek, by przywrócić do pełnej świadomości pogrążonych w katatonii pacjentów. De Niro gra Leonarda, pierwszego pacjenta, który przechodzi kontrowersyjną terapię. Zachęcony powodzeniem eksperymentu dr Sayer decyduje się podać lek pozostałym pacjentom. Niestety, nie wszystko układa się po jego myśli... "Przebudzenia" to opowieść o niezwykłej przyjaźni, sile ludzkiego ducha i mocy czynienia cudów.
Dlaczego warto obejrzeć: Nieprawdopodobnie wzruszający film z genialnymi kreacjami dwóch wybitnych aktorów. Naprawdę, rzadko cokolwiek wywołuje we mnie jakieś emocje, zwyczajnie jestem bardzo spokojny i opanowany, ale temu filmowi to się udało.


KUP TERAZ (2008)
[Obrazek: 7258872.5.jpg]
Obsada: Piotr Matwiejczyk, Dawid Antkowiak, Beata Lech, Paulina Zgoda
Gatunek: Komedia
Opis: Komedia nie całkiem romantyczna. Dwaj bracia podczas zakrapianej imprezy wystawiają na internetowej aukcji swoje dziewczyny, żeby sprawdzić która z nich jest więcej warta. Następnego dnia nic nie pamiętają, ale wkrótce rzeczywistość puka do ich drzwi. Gdy odkrywają co zrobili wpadają w popłoch i postanawiają sami wykupić swoje ukochane, ale okazuje się, że aukcja cieszy się ogromnym powodzeniem, a ceny szybują w górę. Tymczasem dziewczyny już wiedzą co zaszło...
Dlaczego warto obejrzeć: Od razu zaznaczę, że to nie jest film wybitny. Jest to polski film niezależny, w dodatku komediowy, więc nie spodziewajcie się po filmie wyrafinowanych żartów. Jeśli ktoś podejdzie do niego z odpowiednim dystansem, po dniu ciężkiej pracy, może się naprawdę dobrze bawić. Jeśli ktoś jest fanem kina klasyków filmowych niech odpuści. Atutem filmów są epizodyczne role Marcina Dorocińskiego czy Pawła Wawrzeckiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-08-2013, 09:07 PM
Post: #6
RE: Fajne filmy, które polecacie
Milczenie owiec(1991)
[Obrazek: 7241863.6.jpg?l=1355196979000]
Obsada-Anthony Hopkins,Jodie Foster
Gatunek-Thriller
Opis-Seryjny morderca i inteligentna agentka na tropie przestępcy odzierającego ze skóry swoje ofiary.
Dlaczego warto obejrzeć-Najlepszy film o seryjnych mordercach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 08:29 AM
Post: #7
RE: Fajne filmy, które polecacie
Z wymienionych przez Was filmow, to widzialem "Prawo zemsty", "Prestiz", "Milczenie owiec" i "Za wszelka cene", a facio z okladki "Wesela", to moj znajomy, mieszkalem przez 20lat doslownie z nim blok w blok.
Prawo zemsty, jak dla mnie bardzo oka, ciekawa fabula, gdzie jest ta nutka zagadkowosci.
"Prestiz" tez calkiem oka, gdzie praktycznie do konca nie wiadomo ocb. co mnie zaskakuje, to smierc jednego z bohaterow.
"Milczenie owiec", to klasyka gatunku, jak zawsze klimatyczny Hopkins. Podobnie jak przy "Prawie zemsty", chetnie sie wraca do tego filmu.
"Za wszelka cene", fajna obsada, ale ogolnie bez szalu, film dobry do obejrzenia na raz.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 11:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2013 11:36 AM przez Sander.)
Post: #8
RE: Fajne filmy, które polecacie
Jakubik to mistrz!
W Codzienna 2 m.3 miał fajny tekst - i co Pan zrobisz? Nic Pan nie zrobisz.
Do tego rola w Weselu genialna. Notariusz rządzi Tongue
Tyle, że na tej fotce to Mundek chyba.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 11:46 AM
Post: #9
RE: Fajne filmy, które polecacie
Ja "Wesela" na oczy nie widzialem, a z okladki poznalem Jurka Rogalskiego hehe. Dla mnie najlepsza rola Jurka, to rola Stasia Kolasy w koglu-moglu... beka, on sie nadaje tylko do takich rol.Big Grin W "Jak rozpetalem II wojne swiatowa", tez Rogalski zagral jakis epizod.

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2013, 11:59 AM
Post: #10
RE: Fajne filmy, które polecacie
Nie widziałeś Wesela?
Nadrób to jak najprędzej Tongue

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości