Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
14-08-2013, 10:36 AM
Post: #1
Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
Waga junior musza, podobnie jak słomkowa, jest dla wielu bokserów kategorią przejściową. Jednak rywalizacja jest w niej o wiele większa, co skutkuje znacznie wyższym poziomem tej kategorii. Obecnie w junior muszej mamy zarówno zdecydowanego lidera, jak też kilku interesujących zawodników z dużym potencjałem rozwojowym. Dominują bokserzy z Ameryki Łacińskiej i Dalekiego Wschodu.

KRÓL

Roman Gonzalez (Nikaragua)
26-letni bokser z Nikaragui rozpoczynał karierę w wadze słomkowej, w której zdobył pas mistrzowski WBA już w wieku niespełna 21 lat po zwycięstwie nad Yutaką Niidą. W 2010 przeniósł się do junior muszej, gdzie bardzo szybko zdobył pas interim WBA, zwyciężając Francisco Rosasa, a następnie pełnoprawny WBA, pokonując Manuela Vargasa. Udane obrony tytułu przeplatał z wypadami do wagi muszej, również zawsze zwycięskimi. Gonzalez jest niepokonany, a 29 z 35 walk rozstrzygnął przed czasem. Jest bokserem wszechstronnym, który przy dobrej technice i szybkości, dysponuje bardzo mocnym ciosem. Ze sporym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że prędzej czy później na stałe przeniesie się do wagi muszej, tym bardziej że już pod koniec 2012 zwakował swój mistrzowski pas.

ŚCISŁA CZOŁÓWKA

Adrian Hernandez (Meksyk)
Hernandez obdarzony jest bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (173 cm wzrostu, 180 cm zasięgu) i silnym uderzeniem. Chętnie wdaje się w wymianę ciosów, licząc na rozstrzygnięcie walki przed czasem. Rozpoczynał karierę w wadze muszej, ale po porażce przez tko z Oscarem Ibarrą przeniósł się wagę niżej. W 2011 zdobył w junior muszej pas WBC, lecz stracił go w tym samym roku, przegrywając przez ko w 10 rundzie w Bangkoku z Kompayakiem Porpramookiem. Zrewanżował się Tajowi (tko 6 runda) rok później w Meksyku. Odzyskanego tytułu WBC bronił z powodzeniem w 2013 przeciwko Dirceu Cabarce i Yaderowi Cardozie.

Kazuto Ioka (Japonia)
24-letni Japończyk jest chyba najlepszym bokserem najniższych kategorii, obok Romana Gonzaleza. Jest znakomity technicznie i lubi boksować na dystans, a przy tym posiada nokautujące uderzenie. W 2011 zdobył pas WBC w słomkowej, do którego dorzucił rok później tytuł WBA po fantastycznej ringowej wojnie z Akirą Yaegashim. Już debiut w junior muszej przyniósł mu wakujący pas WBA, którego w br. skutecznie bronił, pokonując przed czasem Wisanu Kokietgyma.

John Riel Casimero (Filipiny)
Casimero to duży talent, który już w wieku 19 lat zdobył w 2009 pas interim WBO. Stracił go jednak już w pierwszej obronie na rzecz Ramona Garcii Hiralesa, a atak na pas IBF w muszej zakończył się klęską z rąk Moruthiego Mthalane. Filipińczyk powrócił do junior muszej, gdzie wywalczył tytuł mistrzowski IBF najpierw w wersji interim, a następnie pełnoprawny po zwycięstwie nad Pedro Guevarą. Casimero jest bokserem słynącym z siły i waleczności.

Donnie Nietes (Filipiny)
Nietes ma 31 lat i na 36 stoczonych walk poniósł tylko jedną dość przypadkową porażkę przed 9 laty. Jest agresywnym a przy tym silnym fizycznie swarmerem o dość przeciętnej technice. W latach 2007-2010 był mistrzem świata WBO w słomkowej. W 2011 odebrał pas WBO w junior lekkiej Ramonowi Garcii Hiralesowi. W swojej ostatniej walce zremisował z Moisesem Fuentesem.

SZEROKA CZOŁÓWKA

Pedro Guevara (Meksyk)
Wysoki i szczupły Guevara preferuje walkę na dystans. W pojedynku o pas IBF nieznacznie uległ Johnowi Rielowi Casimero. W walkach o pas WBC Silver pokonał Raula Garcię i Mario Rodrigueza. Meksykanin ma 24 lata i spory potencjał rozwojowy.

Moises Fuentes (Meksyk)
Fuentes jest dość wysoki i dobrze czuje się w defensywie. W kategorii słomkowej był mistrzem świata WBO po zwycięstwie na Raulem Garcią i dwukrotnie udanie bronił pasa. Próba zdobycia tytułu WBO w junior muszej zakończyła się remisem z Donnie Nietesem na Filipinach, co można uznać za sukces Fuentesa.

Raul Garcia (Meksyk)
Raul Garcia jest bokserem rutynowanym (30 lat), silnym fizycznie i dość wszechstronnym. Przez wiele lat boksował w słomkowej, gdzie był mistrzem świata IBF (stracił pas na rzecz Nkosinathiego Joyi) i WBO (przegrał z Moisesem Fuentesem). W junior muszej walczył o pas WBC Silver i nieznacznie uległ Pedro Guevarze. Oprócz wymienionych 3 porażek ma w bilansie 33 zwycięstwa (w tym 21 przed czasem) i 1 remis.

Ramon Garcia Hirales (Meksyk)
Brat bliźniak Raula o podobnej charakterystyce. Boksował jednak od początku w junior muszej i stoczył znacznie mniej walk. Był mistrzem interim WBO, a następnie WBO, który to pas stracił na rzecz Donniego Nietesa. Przegrał też przez ko pojedynek o tytuł WBA z Romanem Gonzalezem. Wygrał m.in. z Johnem Rielem Casimero, Manuelem Vargasem, Omarem Soto i Juanem Hernandezem.

Paipharob Kokietgym (Tajlandia)
30-letni Taj jest niepokonany w 31 pojedynkach stoczonych wyłącznie w rodzinnym kraju. Dysponuje zarówno dobrą techniką, jak i silnym ciosem, ale jest dosyć wolny. Był mistrzem interim WBA w słomkowej po zwycięstwie nad Jesusem Silvestre. W junior muszej boksuje od niedawna.

Alberto Rossel (Peru)
Rossel ma 35 lat i jest najlepszym bokserem Peru. Boksował w kategoriach od słomkowej po kogucią, by w końcu na dobre zakotwiczyć w junior muszej. Zdobył w tej wadze pas interim WBA, pokonując Jose Alfredo Rodrigueza, a następnie dwukrotnie bronił tego tytułu z dość kiepskimi rywalami.

BOKSERZY PERSPEKTYWICZNI

Ryoichi Taguchi (Japonia)
Taguchi ma 26 lat i poza jedną porażką sprzed lat i jednym remisem same zwycięstwa. Wszystkie odniesione w Tokio, ale kilka z dobrej klasy japońskimi bokserami. Taguchi jest bokserem szybkim i dobrze wyszkolonym technicznie, ale niezbyt silnym fizycznie.

Francisco Rodriguez Jr (Meksyk)
Młody mańkut rodem z Monterrey stoczył na zawodowym ringu dopiero 11 walk, ale już dał się poznać jako bokser wszechstronny, radzący sobie zarówno w dystansie, jak i w półdystansie, a przy tym obdarzony mocnym ciosem. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jego zwycięstwo przed czasem nad rutynowanym Manuelem Vargasem.

Felix Alvarado (Nikaragua)
Alvarado ma 24 lata, 17 walk wygranych na 17 stoczonych, z tego 14 przed czasem. Walczył dotąd jedynie w Nikaragui i Kostaryce, ale ma na rozkładzie paru solidnych rywali. Niektórzy widzą w nim następcę Romana Gonzaleza.

Yodmongkol Vor Saengthep (Tajlandia)
3 lata temu w wieku 19 lat Yodmongkol zdobył pas WBC Youth i następnie skutecznie bronił go aż 12 razy. Boksuje ofensywnie i pomimo młodego wieku jest już doświadczonym bokserem, bowiem stoczył już 32 walki (30 wygranych).

Gilberto Parra (Meksyk)
W ciągu niespełna 2 lat Parra stoczył 16 pojedynków, z czego 15 wygrał, w tym 14 razy przed czasem. Jest typem defensywnego sluggera.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 11:00 AM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
RANKING 2013
1. Adrian Hernandez (Meksyk)
2. Kazuto Ioka (Japonia)
3. John Riel Casimero (Filipiny)
4. Donnie Nietes (Filipiny)
5. Pedro Guevara (Meksyk)
6. Moises Fuentes (Meksyk)
7. Raul Garcia (Meksyk)
8. Felix Alvarado (Nikaragua)
9. Paipharob Kokietgym (Tajlandia)
10. Alberto Rossel (Peru)
11. Naoya Inoue (Japonia)
12. Nkosinathi Joyi (RPA)
13. Mario Rodriguez (Meksyk)
14. Fahlan Sakkreerin Jr (Tajlandia)
15. Oswaldo Novoa (Meksyk)
16. Mzuvukile Magwaca (RPA)
17. Odilon Zaleta (Meksyk)
18. Jose Argumedo (Meksyk)
19. Rey Loreto (Filipiny)
20. Ivan Soriano (Filipiny)

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 12:26 PM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
RANKING 2014

1. Pedro Guevara (Meksyk) 5
2. Donnie Nietes (Filipiny) 4
3. Adrian Hernandez (Meksyk) 1
4. John Riel Casimero (Filipiny) 3
5. Javier Mendoza (Meksyk) N
6. Ryuichi Taguchi (Japonia) N
7. Paipharob Kokietgym (Tajlandia) 9
8. Raul Garcia (Meksyk) 7
9. Moises Fuentes (Meksyk) 6
10. Randy Petalcorin (Filipiny) N
11. Ganigan Lopez (Meksyk) 11mi
12. Rey Loreto (Filipiny) 19
13. Ramon Garcia Hirales (Meksyk) 12fl
14. Milan Melindo (Filipiny) 14fl
15. Mario Rodriguez (Meksyk) 13
16. Akira Yaegashi (Japonia) 3fl
17. Fahlan Sakkreerin Jr (Tajlandia) 14
18. Alberto Rossell (Peru) 9
19. Ali Raymi (Jemen) 9mi
20. Yu Kimura (Japonia) N

Najlepsza walka: Naoya Inoue – Adrian Hernandez TKO6 Tokio 06.04.2014
Najlepszy nokaut: Rey Loreto – Nkosinathi Joyi KO3 Monte Carlo 01.02.2014
Największa niespodzianka: Javier Mendoza – Ramon Garcia Hirales UD Tijuana 20.09.2014

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 12:43 PM
Post: #4
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
Ali Raymi pnie się w górę ! Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 04:41 PM
Post: #5
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
@Hugo
Fahlan Sakkreerin Jr (pseudonim?) On jest spokrewniony z bylym mistrzem świata w kategorii słomkowej, Fahlanem Sakkreerinem czy nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2015, 08:07 AM
Post: #6
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
Jest jego synem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2016, 02:25 PM
Post: #7
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
RANKING 2016

1. Kosei Tanaka (Japonia) 4mi
2. Ganigan Lopez (Meksyk) 10fl
3. Ryoichi Taguchi (Japonia) 2
4. Pedro Guevara (Meksyk) 4
5. Akira Yaegashi (Japonia) 5
6. Javier Mendoza (Meksyk) 6
7. Hekkie Budler (RPA) 1mi
8. Milan Melindo (Filipiny) 14
9. Randy Petalcorin (Filipiny) 9
10. Rey Loreto (Filipiny) 11
11. Ricardo Perez (Meksyk) 14mi
12. Jonathan Taconing (Filipiny) 15
13. Christian Araneta (Filipiny) N
14. Moises Fuentes (Meksyk) 7
15. Teerapong Uthaida (Tajlandia) 10mi
16. Angel Acosta (Puerto Rico) 16
17. Alberto Rossell (Peru) 13
18. Azael Villar (Panama) N
19. Jesse Espinas (Filipiny) N
20. Siyabonga Siyo (RPA) N

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2018, 02:54 PM
Post: #8
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
RANKING 2017

1. Kosei Tanaka (Japonia) 1
2. Ryoichii Taguchi (Japonia) 3
3. Ken Shiro (Japonia) N
4. Hekkie Budler (RPA) 7
5. Felix Alvarado (Nikaragua) N
6. Angel Acosta (Portoryko) 16
7. Pedro Guevara (Meksyk) 4
8. Ganigan Lopez (Meksyk) 2
9. Milan Melindo (Filipiny) 8
10. Carlos Canizales (Wenezuela) N
11. Randy Petalcorin (Filipiny) 9
12. Christian Araneta (Filipiny) 13
13. Akira Yaegashi (Japonia) 5
14. Jonathan Taconing (Filipiny) 12
15. Azael Villar (Panama) 18
16. Siyabonga Siyo (RPA) 20
17. Edward Heno (Filipiny) N
18. Tibo Monabesa (Indonezja) N
19. Abraham Rodriguez (Meksyk) N
20. Ivan Soriano (Filipiny) N

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-12-2018, 03:58 PM
Post: #9
RE: Najlepsi bokserzy wagi junior muszej
RANKING 2018

1. Ken Shiro (Japonia) 3
2. Hiroto Kyoguchi (Japonia) N
3. Felix Alvarado (Nikaragua) 5
4. Ryoichi Taguchi (Japonia) 2
5. Angel Acosta (Portoryko) 6
6. Carlos Canizales (Wenezuela) 10
7. Hekkie Budler (RPA) 4
8. Jose Argumedo (Meksyk) N
9. Christian Araneta (Filipiny) 12
10. Jonathan Taconing (Filipiny) 14
11. Milan Melindo (Filipiny) 9
12. Rey Loreto (Filipiny) N
13. Edward Heno (Filipiny) 18
14. Randy Petalcorin (Filipiny) 11
15. Siyabonga Siyo (RPA) 16
16. Reiya Konishi (Japonia) N
17. Jesse Espinas (Filipiny) N
18. Saul Juarez (Meksyk) N
19. Daniel Matellon (Kuba) N
20. Xiang Jing (Chiny) N

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości