Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór laptopa
27-11-2017, 02:23 PM
Post: #11
RE: Wybór laptopa
Osobiście jeśli chodzi o sprzęt do grania to nikt mnie już nie przekona do laptopa. Żeby kupić smoka, który uciągnie najnowsze gry trzeba wydać 7+~ tys. Za połowę tej kwoty można już kupić naprawdę porządną skrzynkę. Laptopy koniec końców zawsze mnie zawodziły, a komp jak się trzymał tak się trzyma dalej Wink Co do systemu, wiele osób może się zdziwi, ale mam 8.1 i nie narzekam. Jest nawet ok i można się przyzwyczaić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2017, 09:37 PM
Post: #12
RE: Wybór laptopa
Rozumiem takie podejście, ale ja np. jestem skłonny zapłacić ten tysiąc więcej w perspektywie 4-5 lat (bo na tak długi czas planuję zakup) by mieć choćby możliwość przeniesienia sprzętu z miejsca na miejsce. To już zależy od osobistych preferencji, ale dla mnie możliwość przeniesienia komputera z pokoju do pokoju, zabrania go do łóżka czy do roboty to podstawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2017, 08:56 AM
Post: #13
RE: Wybór laptopa
Trzy propozycje ode mnie, może ktoś poprawi:

1) Asus vivobook 15 r542uq - komputer nad którym myślałem rok temu, kolejna wersja Asusa (z zewnątrz bardzo podobna do mojej wersji z 2012 roku). 8GB ramu z opcją podniesienia do 16, GeForce GT 940MX z 2gb, intel i5 7200u.
Można dorzucić drugi dysk (tutaj 1 TB), podnieść RAM. Cenowo ok. 2600-2900zł ale nie ma Windowsa więc trzeba dorzucić trochę złociszy na system operacyjny. Propozycja niskobudżetowa, która uciągnie Wiedźmina 3 na niskich detalach.

2) MSI GV62 - 7RD - 1890XPL - z wyglądu bliżej mu już do gamingowych laptopów pełnych kolorów (ja osobiście nie lubię takiego wzornictwa). i5 7300HQ (4 rdzenie zamiast 2 jak powyżej), 8GB ramu, ale można podnieść do 32, dysk jak wyżej, karta GTX 1050 a więc sporo lepsza. Ten komputer wyciąga Wiedźmina na wysokich detalach (30-36 fpsów) a na średnich to śmiga jak marzenie (dwa razy więcej fpsów). Cena to 3400 - na obecny czas chyba jedna z lepszych opcji

3) Lenovo Legion Y520-15
i7 7700 HQ (4 rdzenie, 8 wątków), GTX 1060 max-q (3gb zamiast 2 jak powyżej, karta słabsza od czystego gtx 1060 ale wystarcza z nawiązką), 16 gb ram (z opcją do 32), dysk to tylko 256 GB ale za to SSD a obok jest miejsce na nowy choć montaż może być problematyczny (obok dysku trzeba dokupić cały zestaw montażowy). Mnie osobiście takie 256 spokojnie wystarcza, ale to zależy od potrzeb. Choć gdybym miał potrzebę to już wolałbym kupiż zewnętrzny 2TB na filmy/zdjęcia.
Taki laptop to już myślenie na przyszłość: Wiedźmina 3 łyka jak chce (ponad 30fpsów na maksymalnych ustawieniach), uciągnie właściwie wszystko co wyszło i wyjdzie w przeciągu 2-3 lat a może i dłużej. Cenowo ok 5100-5400zł.

Jest jeszcze opcja czwarta czyli kupienie składaka z jakiejś firmy zajmującej się właśnie składakami - np. taki Hyperbook ma model N85-15-8503. Maszyna bardzo podobna do pozycji 2) MSI powyżej, trochę droższa (3800) ale dodają od razu drugi dysk (SSD 120gb) a kartę graficzną wymieniają na wersję z 4gb. System bez windowsa. Niestety nie mam pojęcia jak wygląda serwis u takiego producenta (jest ich kilku, jak np. Dream Machines).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-12-2017, 09:28 PM
Post: #14
Bug RE: Wybór laptopa
Trochę ostatnio poczytałem i doszedłem do wniosku, że będę celował w coś z i7 i GTX 1050 TI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2018, 07:56 PM
Post: #15
Bug RE: Wybór laptopa
Ostatecznie kupiłem tego:
https://www.x-kom.pl/p/371050-notebook-l...050ti.html
Ale o 500 zł taniej, bo z outletu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 02:03 PM
Post: #16
RE: Wybór laptopa
Powinieneś być zadowolony Wink A cena też nie jakaś kosmiczna jak na taki procesor i kartę i sam fakt, że to laptop.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2018, 03:26 PM
Post: #17
Bug RE: Wybór laptopa
Jestem zadowolony. Co prawda ma pewne drobne wady wady, ale po analizie wszystkich dostępnych modeli, ten okazał się najbliższy moim wymaganiom.

Do tego zamieniłem dysk HDD na dwa dyski SSD (jeden na Linuxa, drugi na Windowsa).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2018, 07:50 AM
Post: #18
RE: Wybór laptopa
Też dziewczynie szukałem i MSI GT62 wzięła. Tylko po ponownym uruchomieniu nie działają przyciski touchpada... Podobno to dość powszechny problem, ktoś wie jak to naprawić? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-01-2018, 12:32 PM
Post: #19
RE: Wybór laptopa
(23-01-2018 07:50 AM)Wit napisał(a):  Też dziewczynie szukałem i MSI GT62 wzięła. Tylko po ponownym uruchomieniu nie działają przyciski touchpada... Podobno to dość powszechny problem, ktoś wie jak to naprawić? Tongue
Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną usterki. Jeśli to kwestia wadliwego oprogramowania (sterowników), to trzeba je pewnie będzie przeinstalować/zaktualizować, z czym poradzi wujek Google albo YT. Jeśli to kwestia mechaniczna a komputer jest na gwarancji, to oddać na gwarancję. Jak ma coś w rodzaju dellowskiej gwarancji NBD, to przyjedzie technik i naprawi to na miejscu (wymieni touchpad). Jeśli sprzęt jest po gwarancji a nie jest się dobrym w te klocki, samemu naprawiać nie ma sensu, raz że trzeba skombinować nowy touchpad, dwa, z reguły trzeba rozkręcić całego kompa. I potem jeszcze go skręcić Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2018, 01:01 AM
Post: #20
RE: Wybór laptopa
Jakieś aktualizacje wchodzą. Tak jak napisałem, problem dopiero się pojawił przy ponownym uruchomieniu. Touchpad działa, ale jego przyciski nie. Chciałem to naprawić jak najmniej inwazyjnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości