Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jakie filmy w tym roku czekacie?
30-11-2016, 08:23 PM
Post: #121
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Ja bym powiedział, że to w ogóle półka obok. Trochę inna.
Jakieś konkretny odnośnie nieuzasadnionych i żenujących zachowań bohaterów oraz ich płytkości? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2016, 06:09 PM
Post: #122
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
(30-11-2016 08:23 PM)Gogolius napisał(a):  Ja bym powiedział, że to w ogóle półka obok. Trochę inna.
Jakieś konkretny odnośnie nieuzasadnionych i żenujących zachowań bohaterów oraz ich płytkości? Smile

A dla mnie to trochę podobna tematyka co np. doktor Strange, więc myślę, że spokojnie można porównywać oba filmy. Moim zdaniem, "Fantastyczne zwierzaki...' takiego porównania nie wytrzymują.

Weźmy głównego bohatera. Co nim kieruje, co powoduje, że zachowuje się tak, a nie inaczej. Tylko to, że tak ma w scenariuszu. Ja wiem, że to film o magii, ale weźmy choćby pod uwagę serię Harry'ego Pottera. Tam było pełno pełnokrwistych bohaterów, tutaj wszyscy są tacy jacyś nijacy. Chyba najbardziej w oczy rzuciła mi się "miłość" pomiędzy Kowalskim a siostrą głównej bohaterki. Do dziś nie wiem, jakim cudem to się stało i co miało wnieść do fabuły.

Mógłbym długo wymieniać. Po prostu lekko zawiodłem się pod względem fabularnym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2016, 08:23 PM
Post: #123
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
No ale ja właśnie chcę, żebyś "długo wymieniał" bo chciałbym jakieś konkretne argumenty poczytać.

"co powoduje, że zachowuje się tak, a nie inaczej." <- jak, a nie inaczej?

"tutaj wszyscy są tacy jacyś nijacy" <- jacy nijacy? jacy wszyscy?

Cytat:Do dziś nie wiem, jakim cudem to się stało i co miało wnieść do fabuły.
- czarodzieje w ogóle nie rozmawiali z mugolami, o spotykaniach się i wiązaniu na całe życie nie wspominając. Ta blondie miała totalnego świra na punkcie zwykłych mugoli co było pokazane od samego początku. Po prostu jarał ją fakt, że on był mugolem, nieważne jakim.
To tak jak Artur Weasley, którego jarało wszystko co mugolskie, nieważne że parkomat nie działał, bezpieczniki były stare a samochód zdezelowany. Był mugolski i o to chodziło. Taki fetysz.

"Mógłbym długo wymieniać. "

Big Grin

Big Grin

"A dla mnie to trochę podobna tematyka co np. doktor Strange, więc myślę, że spokojnie można porównywać oba filmy. Moim zdaniem, "Fantastyczne zwierzaki...' takiego porównania nie wytrzymują." <- no nie krępuj się Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 01:23 PM
Post: #124
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Cytat:"A dla mnie to trochę podobna tematyka co np. doktor Strange, więc myślę, że spokojnie można porównywać oba filmy. Moim zdaniem, "Fantastyczne zwierzaki...' takiego porównania nie wytrzymują." <- no nie krępuj się

Ale co mam się nie krępować? Oba filmy są mainstreamowymi blockbusterami traktującymi w jakiś sposób o magii, więc nie widzę powodów, żeby ich nie porównywać. W "Doktor Strange'u" dostajemy naprawdę solidnego głównego bohatera, trochę może aż nazbyt marvelowskiego, który wydaje się być normalnym człowiekiem, potrafi rzucić solidnym żartem i ironią. A w "Fantastycznych zwierzakach..."? Jak cenię Eddie'ego Redmayne'a to mnie zupełnie nie przekonał. Przyjeżdża sobie chłopak z Londynu do Nowego Jorku, poznaje dziewczynę, w której się zakochuje. Ona w nim chyba też, ale w sumie nie wiadomo z jakiego powodu (chyba ze względu, jakby to nie zabrzmiało, na wielkiego ptaka Smile ). Inni bohaterowie. Jedynym, który w jakikolwiek wpadł mi w pamięć w "Zwierzakach" to Kowalski. On byl akurat bardzo solidnie zrobiony, momentami widać było, że miał być takim śmieszkiem nic nie wnoszącym do fabuły, ale to już normalne w dzisiejszych filmach. A w "Doktorze" mieliśmy świetną postać zagraną przez Tildę Swinton, dobrego bohatera Madsa Mikkelsena czy choćby Wanga, który wnosił do filmy bardzo wiele barw. Ja w sumie z przyjemnością obejrzałem "Fantastyczne zwierzaki", ale pod względem fabuły, ironii, gagów czy nawet efektów specjalnych, to "Doktor Strange" wypadł nieco lepiej.

Cytat:tutaj wszyscy są tacy jacyś nijacy

Newt Scamander - jak pisałem wyżej, ja nie kupuję tej postaci. Nie jest dla mnie w żaden sposób ciekawa i interesująca. Ot, przyjeżdża chłopak z walizką do Nowego Jorku, gdzie zupełnie przypadkiem wdaje się w jakiś wielki magiczny konflikt. Nie czułem do niego żadnej sympatii, nie kibicowałem mu. Liczę, że jeszcze przekonam się do tej postaci w kolejnych częściach, ale scenarzyści muszą z niego zrobić człowieka, a nie papierkowego bohaterka.

Tina Goldstein - Ładna, sympatyczna dziewczyna; i w sumie tyle. Nie wiem, czemu (chyba) zakochała się w Newcie (oprócz tego, że tak jej kazał scenariusz), tak łatwo obróciła się przeciw ludziom, dla których długo pracowała, wreszcie, dlaczego bezgranicznie zaufała nieznanemu osobnikowi. Oj policjant z "Bezpieczeństwa dziecka" nie pokazałby jej okejki...

Jacob Kowalski - Kuba, to wiadomo, że fajna postać

Percival Graves - tutaj mam spory problem, bo choć sam bohater nie był tragiczny, to jednak końcówka filmu mnie zupełnie nie przekonała. Przecież był to wielki czarodziej, porównywany do samego Voldemorta czy Dumbledore'a! A co robi? Nie potrafi pokonać Tiny Goldstein, która z magią za wiele wspólnego nie miała, a potem daje się schwytać jak... mugol. Halo, to w końcu wielki czarodziej czy jakaś popierdółka?!

Queenie Goldstein - no ładna dziewczyna co by nie mówić. Bardziej mi się w pamięci nie zapisała...

Credence Barebone - tę postać mocno propsuję. Bardzo ciekawie napisany i zagrany. Spodobało mi się i liczę, że w kolejnych częściach zostanie bardziej rozbudowany, bo ponoć ma się w nich pojawić.

Reszty zbytnio nie pamiętam, więc nie wymieniam.

"czarodzieje w ogóle nie rozmawiali z mugolami, o spotykaniach się i wiązaniu na całe życie nie wspominając. Ta blondie miała totalnego świra na punkcie zwykłych mugoli co było pokazane od samego początku. Po prostu jarał ją fakt, że on był mugolem, nieważne jakim.
To tak jak Artur Weasley, którego jarało wszystko co mugolskie, nieważne że parkomat nie działał, bezpieczniki były stare a samochód zdezelowany. Był mugolski i o to chodziło. Taki fetysz."

Być może tak jest. Ale czy zostało to pokazane w filmie czy samemu trzeba było się domyśleć? (nie pytam ironicznie, bo jakieś 10 minut przespałem, więc może po prostu mi umknęło) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 03:18 PM
Post: #125
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Oglądał ktoś już z Was "Młodego papieża"?:





Ma bardzo dobre recenzje zarówno na filmweb, jak i na imdb. Niedługo za niego się zabiorę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2016, 04:15 PM
Post: #126
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Być może tak jest. Ale czy zostało to pokazane w filmie czy samemu trzeba było się domyśleć? (nie pytam ironicznie, bo jakieś 10 minut przespałem, więc może po prostu mi umknęło)

Było omówione. Wink Ta cała prezydent ciągle gadała o tym, w tonie że to wielka zbrodnia gadać z mugolami.
Pierwsze przedstawienie blondi przez siostrę to był tekst o tym, że jarają ją mugolaki, z którymi normalnie się nie rozmawia. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2016, 09:27 PM
Post: #127
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Pierwszy zwiastun Fast & Furious 8, przyznam że szokuje mnie trochę ilość
scen rodem z Science Fiction, 7 już ładowała sporo ale tutaj zapowiada się
pobićie Niezniszczalnych w tym aspekcie, a poza tym cała fabuła w zwiastunie
została pokazana niemal w całości, nasuwa się pytanie po co iść do kina?..



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2016, 11:08 AM
Post: #128
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Z jednej strony trochę szkoda, że z Fast and Furious, które początkowo głównie opierało się o nielegalne wyścigi niezłymi samochodami, poszło w stronę typowego filmu akcji. Z drugiej do tej pory wszystkie te nowsze części w kinie oglądało mi się całkiem przyjemnie. Ale tak czy inaczej z tą łodzią podwodną to trochę przesadzili. ;P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-01-2017, 04:32 PM
Post: #129
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
RINGS - to film, na który zamierzam się wybrać po raz pierwszy w tym roku do kina.





Premiera w Polsce 3 lutego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2017, 02:46 AM
Post: #130
RE: Na jakie filmy w tym roku czekacie?
Nowy oficjalny trailer "All eyez on me" -Biografia Tupaca, wraz z datą premiery 16 czerwiec 2017.



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości