Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alvarez vs Lara
10-07-2014, 05:07 PM
Post: #41
RE: Alvarez vs Lara
W Nevadzie nie ma żadnego punktowego bez poważnej wpadki. Tam zawsze punktuje ktoś z wąskiego grona: Roth, Moretti, Hole, Trowbridge itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2014, 11:15 PM
Post: #42
RE: Alvarez vs Lara
Ciekawy jestem ile walk pokaże nam Polsat Sport w sobotę. Jak tak patrzę na zestawienie, to wszystkie 5 walk są naprawdę godne uwagi i jestem ciekaw co będzie tą walką nr5, która pewnie nie załapie się do transmisji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 05:11 PM
Post: #43
RE: Alvarez vs Lara
Zazwyczaj nie kieruję się emocjami, ale tym razem walczy dwóch pięściarzy za którymi nie przepadam (choć sam pojedynek szykuje się świetnie i czekam na niego niecierpliwie). Boksu Lary nie lubię, Canelo dopiero ostatnio zaczął przekonywać mnie do siebie. Niby mamy pojedynki porównawcze między nimi, ale im dłużej zastanawiam się nad nimi, tym mniej sensownych wniosków przychodzi mi na myśl. Alvarez dał bardzo wyrównaną walkę z Troutem, Trouta Lara zdeklasował, Lara miał trudną przeprawę z Angulo, a Alvarez spuścił Perro straszne lanie. Myślę, że obydwaj mają atuty, które mogą nie pasować drugiej stronie - pytanie, kto narzuci swoje zasady gry?

Alvarez powinien wywierać umiarkowaną presję, zadawać ciosy na dół które zwolnią Kubańczyka, zamykać ring i szukać kombinacji przy linach. Lara będzie szukał meczu szachowego - tam czuje się najlepiej. Jestem ciekaw jak Alvarez rozwiąże ten pojedynek taktycznie? Wskazane, aby mocno zaczął, pokazał kto jest w ringu tym silniejszym i postarał się o uzyskanie inicjatywy. Jego kondycja jest jednak ważnym aspektem. W drugiej połowie walki zdarza mu się łapać drugi oddech, zwalniać, oddać pole rywalowi. Jak będzie tutaj? Wierzę, że Canelo wyciągnął wnioski z pojedynków z Troutem i Floydem. Larę da się ugryźć, jeżeli zastosuje się pressing i nie da mu miejsca na boksowanie tak jak lubi. Stawiam na Alvareza.

Co do punktowych, to ciekawa sprawa. Canelo jest dosyć przychylnie oceniany, ale Lara to zawodnik Haymona. Al łatwo nie popuści, szczególnie że porażka Alvareza to byłby swoisty cios w serce dla Golden Boy.

Co do reszty walk, to zapowiadają się bardzo ciekawie. Mares powinien pobić Oquendo bez większych problemów. Portoryko jest bojowy i bije mocno, ale nie wydaje mi się, aby był w stanie zagrozić Abnerowi. No i walka Lopeza, spora niewiadoma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 09:34 PM
Post: #44
RE: Alvarez vs Lara
Im bliżej walki tym mam coraz większe wątpliwości. Przy wyrównanej walce, a takiej się spodziewam szanse na punktowe zwycięstwo Lara ma mniejsze niż Alvarez. Ja się na sędziach znam słabo, nie wiem natomiast jak będą punktować jeśli Kubańczyk zdominowałby Canelo. Miałem ochotę postawić jakąś kasę na Larę, ale teraz to już sam nie wiem czy ryzykować...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 09:35 PM
Post: #45
RE: Alvarez vs Lara
Rozpiszę się o szansach może jutro, ale ja na Twoim miejscu @Martin kasy na Larę bym nie stawiał. Faworyta widzę mimo wszystko w Alvarezie..

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 11:53 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014 11:56 PM przez Gogolius.)
Post: #46
RE: Alvarez vs Lara
http://www.bokser.org/content/2014/07/12.../index.jsp

W sensie reklamuje ważenie, a nie główną Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 10:12 AM
Post: #47
RE: Alvarez vs Lara
Ja to jestem coraz bardziej ciekawy tej walki, ale powiem szczerze, że im bliżej walki, tym bardziej jestem pewny zwycięstwa Canelo. Jeśli będzie wywierał presję to raczej sędziowie bedą jemu zapisywać kolejne rundy, a może nawet i zyska coś dodatkowo kładąc Larę na matę. Kubańczyk jest genialnym technikiem, ale moim zdaniem jest mu potrzebny nokaut do zwycięstwa. A czy to jest możliwe? Nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 12:17 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2014 12:32 PM przez Krzych.)
Post: #48
RE: Alvarez vs Lara
Faworytem pod względem czysto sportowym jest Lara, ale niestety tutaj aspekt medialny i biznesowy jest tak ogromny, że nikt nie pozwoli na porażkę Canelo. Mimo katastrofalnej deklasacji z Floydem wrócił bardzo mocno i zrobił spore PPV. Ma przeogromny potencjał medialny, podczas gdy Lara ma mimo wszystko bardzo mały. NIE MA TAKIEJ OPCJI żeby ktoś pozwolił na porażkę Canelo na punkty. Bo takiej zorganizowanej akcji jak zrobił Arum wałując Pacquiao z Bradleyem po to żeby zarobić na rewanżu i wypromować sobie drugą gwiazdę raczej nie zobaczymy. Gdzie jak gdzie, ale przy tej walce można być w 100% pewnym, że werdykt jest wydrukowany. I tak jak nie pozwolono żeby mit Pacmana został obalony przez 38-letniego Marqueza toczącego wyrównane boje z Katsidisami i Diazami skazywanego na porażkę z stosunku 9/1, tak teraz nikt nie pozwoli na to, żeby rozwój kolejnej wielkiej gwiazdy PPV, która ma przejąć boks i abonentów PPV po Floydzie i Pacquiao miał zastopować Kubańczyk bez potencjału medialnego, który nawet po zwycięstwie nad Canelo nie sprzeda PPV. Biznes, biznes i jeszcze raz pieniądze. Już w "sprawach mniejszej wagi" bezczelnie oszukiwano wielu zawodników, a przy tej stawce i w tej walce jest to pewne. Nie uwierzę w sprawiedliwy werdykt dopóki nie zobaczę. Lara sobie chyba tym nie zawraca głowy, ale moim zdaniem powinien zagrozić odwołaniem walki jeżeli skład sędziowski się nie zmieni. Z tymi sędziami ta walka nie ma sensu, skoro prawdopodobnie jedyną drogą do wygranej dla Lary jest wypunktowanie Alvareza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 01:39 PM
Post: #49
RE: Alvarez vs Lara
Oj Krzych Ty to lubisz te teorie drukarskie. Ja wiem ze przy wyrównanych rundach wszystko pójdzie pod Canelo ale zwycięstwo Lary na pkt nie jest niemozliwe : co najwyżej bardzo utrudnione. Ja tak sobie myślę ze Lara ogra Saula 116:112 a werdykt będzie remisowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 01:41 PM
Post: #50
RE: Alvarez vs Lara
Lara będzie leżał w tej walce, ale i tak wygra minimalnie (nieoficjalnie) - werdykt będzie jednak minimalnie dla Canelo, co nie będzie wałkiem.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości