Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
28-07-2014, 05:07 PM
Post: #1
Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Jak donosi boxrec już prawie oficjalnie mozna mowic, iz Miguel Cotto zaboksuje z Julio Chavez Juniorem w pierwszej obronie pasów odebranych Maravilli.
Walka odbedzie sie w MGM Grand w Las Vegas w ramach PPV na HBO.

Hitowy pojedynek, kolejna wielka walka Cotto i powrot do walk o mistrzostwo dla Chaveza. Pojedynek na chwile obecna nie ma umownego limitu i mysle ze bedzie to 160. Chavez limitu sredniej nie zrobil od dwoch lat, Cotto ledwo przekracza 154 - bedziemy miec wiec walke junior sredniego z super srednim o mistrzostwo w sredniej Wink

160 nikogo nie faworyzuje, Chavez bedzie mial lekki catchweight, ale i tak bedzie sporo wiekszy od rywala.

Biorac pod uwage ostatnie walki to Cotto wg mnie porzadnie obije Chaveza. Watpie by Meksykanina trafil pojedyncza bomba Portorykanczyka jak Martineza bo przeciez Cotto to twardziel, a na wiecej Juniora nie bedzie stac. Szybki, sprezynkonogi Cotto bedzie bil z doskoku i unikal silnych acz mocnych ciosow rywala, z drugiej strony Julio nie ma defensywy wiec punkty beda szly na konto Miguela.

Moj typ: Cotto wysoko na punkty albo tatar na twarzy Chaveza i TKO ogloszone przez sedziego.



I na koniec: troche Panowie zrobili Golovkina w konia bo Kazach bral pod uwage obu rywali a tu oni woleli sie bic ze soba unikac grozniejszego rywala. Oczywiscie nic im nie zarzucam. Smile

Drugim pominietym jest Saul, ale on do Gieni nie wyjdzie wiec musi szukac rywala gdzie indziej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2014, 05:48 PM
Post: #2
Bug RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Zestawienie dwóch megamedialnych bokserów, ale...

Chavez jest o 15 cm wyższy i ma o 15 cm większy zasięg. Do tego w ringu będzie ważył przynajmniej 10 kg więcej niż Cotto. Czy to aby nie przesada?

Już lepszym pomysłem byłaby walka Cotto-Canelo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2014, 05:56 PM
Post: #3
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Oszlaleli. Pogrzało ich. Po prostu ktoś tam się uderzył w głowę. Jak można wpaść na pomysł takiej walki? Mogą to reklamować 3x15, bo Chavez jest 15 cm wyższy, ma 15 cm większy zasięg i w dniu walki wnosi 15 kg więcej niż Cotto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2014, 06:44 PM
Post: #4
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Hmmm jak mozna wpasc na pomysl takiej walki? Masz Cotto z paczka fanow i uwielbieniem w USA/Portoryko, masz Chaveza z polowa Meksyku za plecami, masz HBO i wage w ktorej teoretycznie obaj boksuja. ;)Mnie jakos nie dziwi ta ich decyzja choc obaj wydawali sie miec innych kandydatow na czele swoich list.

Cotto chce sie juz uwazac za sredniego, Chavez jeszcze za sredniego, niech walcza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2014, 07:28 PM
Post: #5
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Wszyscy spier........przed Gołowkinem. I w sumie nie ma się co dziwić. GGG robi ich dwóch jednego wieczoru Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2014, 08:48 PM
Post: #6
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Na szczęście żadne POWAŻNE źródło tego nie potwierdza. Co do samego pomysłu - kompletny bezsens z racji na olbrzymią różnicę w gabarytach zawodników. Nie wierzę, że Chavez byłby w stanie zejść do limitu średniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-07-2014, 08:55 PM
Post: #7
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Już nie przesadzajcie... ja sam przekreśliłem Cotto w walce z Martinezem właśnie przez warunki fizyczne. Nie zrobię tego drugi raz i Wam kochani też radę wstrzymać się z pochopnymi wizjami walki. Chavez jest dużo, ale to muł bez jakiegoś super ciosu czy talentu. Cotto może go rozbić, pewnie nie przed czasem, ale na pkt jak najbardziej. Co z tego, że jest 15 cm wyższy itd... to jest boks! to jest walka! i to mi się właśnie podoba Cotto to prawdziwy wojownik, nie boi się wyzwań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-07-2014, 12:08 AM
Post: #8
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Cotto powinien wypunktować Chaveza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-07-2014, 07:30 AM
Post: #9
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Już jest mowa o Froch-Chavez 24 stycznia. Hearn podobno prowadzi zaawansowane rozmowy. Nie byłoby ich gdyby walka Cotto-Chavez była zaklepana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-07-2014, 11:15 AM
Post: #10
RE: Miguel Cotto vs Julio Chavez Jr (6.12.2014)
Dokladnie tak, trwaja mozolne rozmowy obozów Chaveza i Frocha na walke w styczniu, team Julio zdementowal plotki o walce z Cotto, prosba do Sandera o usuniecie topiku. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości