Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
15-01-2015, 04:41 PM
Post: #71
Bug RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
(15-01-2015 12:27 PM)Pakman napisał(a):  1. Czyli do tej wyższej moralności wlicza się też niewolnictwo, holocaust, represje, segregacja rasowa i dewastacja środowiska naturalnego.
Nie. Biali doszli, do takiego etapu rozwoju, że odrzucają wszystkie wymienione przez ciebie rzeczy (środowisko naturalne to temat na osobną dyskusję).

(15-01-2015 12:27 PM)Pakman napisał(a):  2. Bo z takim panem Januszem z bloku obok łączy mnie to, że mamy ten sam hymn narodowy, mówimy w tym samym języku, czytaliśmy prawie te same lektury szkolne, mamy tych samych bohaterów narodowych, jemy te same potrawy, nasze rodziny podobnie obchodzą święta itd. Natomiast z takim Jonasem ze Sztokholmu co mnie łączy poza kolorem skóry ?
A nie łączy ciebie z Jonasem częściowo wspólna historia naszych państw? Nie czytacie tych samych dzieł literatury światowej? Nie lubicie obaj wódki? Nie łączy was obywatelstwo Unii Europejskiej? Albo, że obaj jesteście chrześcijanami (zakładam, że jesteś)? Wiem, więcej masz wspólnego z Januszami, ale nie sprowadzaj powiązań z Europą do koloru skóry, bo zaniżasz znaczenie własnej ojczyzny w historii.

(15-01-2015 12:27 PM)Pakman napisał(a):  3. Ja żadnej kultury nie uważam za wyższą, bo każda cywilizacja będzie tak uważała na temat swojej kultury.
Tak? Ciekawe czy czarna Afryka, która gdyby nie biali, to do dzisiaj mieszkałaby w lepiankach z gówna, też tak uważa Smile
[Obrazek: 1391840513444.jpg?w=460]

(15-01-2015 12:27 PM)Pakman napisał(a):  można się tu doszukać pewnej sprawiedliwości dziejowej.
Sprawiedliwość dziejowa? Rozumiem, że nie masz nic przeciwko odpowiedzialności za grzechy swoich przodków?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 05:41 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 05:42 PM przez KrychuTMT.)
Post: #72
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
"Nie wszystko, ale zdecydowana większość. Biały człowiek przez to, że doszedł na dużo wyższy poziom życia, gospodarczy, technologiczny był w stanie czynić więcej złą niż ci, którzy nie mieli dostępu n.p. do bomby atomowej. Prawda ?"

Niewolnictwo, rasizm, segregacja, czystki etniczne i wszystkie złe rzeczy były praktykowane przed europejskimi podbojami. W rękach białych była większość świata i tak się działo, biali oddali władzę i jest jeszcze gorzej. Wniosek jest taki, że obarczanie białych winą za większość zła na świecie jest zwykłym lewackim pieprzeniem.
PS. Metzger ma rację pomimo, że jest gnojem i nim gardzę :v.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 08:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 08:29 PM przez RSC-2.)
Post: #73
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Europejskie organizacje terrorystyczne w ostatnim okresie bardzo ograniczyły swoje działania jak ETA , lub całkowicie zaprzestały działalności jak I RA
Obecnie Europa nie ma problemu z rodzimymi organizacjami terrorystycznymi,
Nawet lewackie organizacje tetrystyczne Ameryki Południowej nie są aktywne.
Ameryka Północna także nie ma problemu z rodzimym terroryzmem „pozaislamskim”
Margines działalności organizacji terrorystycznych innych niż islamskie jest obecnie tak mały że można spokojnie stwierdzić:
1.Obecnie każdy terrorysta jest islamistą.
2. Tylko lewactwo „broni” islamskich terrorystów.
Islam i lewactwo jest Europie kompletnie niepotrzebne i jest to największa zaraza obecnej cywilizacji ,podobnie jak związki zawodowe obecnej gospodarki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2016, 11:27 AM
Post: #74
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Zmarł Muhammad Ali. Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2016, 12:43 PM
Post: #75
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Rano czytałem o tym z jednej strony szkoda, a z drugiej od paru lat tylko się męczył.
Kiedyś widziałem jak brał udział w przedmexzowym wydarzeniu i prawdopodobnie nie wiedział gdzie jest....

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2016, 12:48 PM
Post: #76
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
32 lata zmagał się z parkinsonem, .
Szkoda było patrzyć, jak najgroźniejszy przeciwnik jakim jest
choroba go punktuje, ale wstawał z desek, teraz nie został
znokautowany lecz, najwyższy przerwał jego walkę.
Niech spoczywa w pokoju.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-06-2016, 02:00 PM
Post: #77
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
Szybkość Alego w tym pojedynku, coś niesamowitego, .
słynne 11 ciosów w trzy sekundy, przy nokaucie.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 03:51 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2016 03:53 PM przez RSC-2.)
Post: #78
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
W związku ze śmiercią Alego wracam do tematu, aby zwrócić uwagę na pewien aspekt dyskusji jaka miała miejsce w tym temacie ,gdy w negatywny sposób napisałem o Alim.
Chodzi o dyskusję na temat przejścia Alego na Islam.


Po moim wpisie ,że "każdy terrorysta jest islamistą" Gogolius zarzucił mi ,że nie mam racji podając przykład Breivika.
Wtedy tylko delikatnie dałem Goguliusowi do zrozumienia ,że Brevik nie był terrorystą.


A jak wygląda sprawa dzisiaj po prawie po 1.5 roku od naszej dyskusji?

W Norwegii i całej Skandynawii bardzo zmieniła się ocena czynu Breivika.
Anders Breivik zaczyna w społeczeństwie funkcjonować jako obrońca wartości i wolności.
Coraz częściej słychać głosy, że jest kwestią czasu gdy wyjdzie on na wolność.
Nie jestem zwolennikiem tolerowania takiego czynu.
Ale są poważne powody ,że społeczeństwo norweskie już mu wybacza .

Gdy wrócę do tego tematu po 1-3 latach być może Breivik będzie bohaterem całej Europy.
Ale czy musiało dojść do takiego czynu ,aby Europa zrozumiała co jej zagraża.


Szkoda ,że Ali w ostatnim okresie nie miał na tyle przytomnego umysłu ,aby zrozumieć co zrobił sam przechodząc na islam i zmuszając do przejścia na islam także swoją rodzinę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 04:10 PM
Post: #79
RE: Muhammad Ali (bokser, postać religijna, kulturalna i polityczna)
O zmarłych nie wypada pisać źle, ale dla mnie ta jego konwersja na islam jest taką plamą na pięknym całokształcie. Rozumiem, że dyskryminowani jeszcze w latach 60. w USA czarni mieli prawo do różnych form protestu, ale akurat droga poprzez islam była nielogiczna (Arabowie prześladowali Murzynów w Afryce dużo bardziej brutalnie od Europejczyków, a wojna na tym tle w Sudanie trwała do naszych czasów), głupkowata (Allach objawił się w Detroit wg głównego teoretyka ruchu) i politycznie naganna (wsparcie finansowe od ZSRR, a potem od Kadafiego).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości