Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terminologia bokserska
25-12-2015, 04:25 PM
Post: #81
RE: Terminologia bokserska
Double- end bag

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 05:09 PM
Post: #82
RE: Terminologia bokserska
z której spierdolił Ward
byle GGG do niej nie przeszedł
Takie wyjaśnienie
*
Oj Wietnam,dobry żart, następny proszę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 08:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2015 08:49 PM przez Krzych.)
Post: #83
RE: Terminologia bokserska
Po polsku gruszka refleksówka, przynajmniej w sklepachSmile

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2016, 10:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2016 10:34 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #84
RE: Terminologia bokserska
Wildera określa się sluggerem ofensywnym. Jak to rozumieć? Bo ja nie rozumiem. Tongue Czeka na ten jeden jedyny cios ale przy okazji sam inicjuje akcje zaczepne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2016, 10:44 AM
Post: #85
RE: Terminologia bokserska
Nie czyta się pierwszych postów w temacie Wink

Slugger to zawodnik, który jednym ciosem wygrywa walki, bazuje na sile ciosu.
Slugger ofensywy aktywnie szuka tego ciosu - jak Wilder, który aktywnie porusza się po ringu, bada dystans lewym po czym wyprowadza albo bezpośrednią prawą bombę, albo kombinację lewy-prawy kończący.

Przykładem sluggera defensywnego jest Stiverne - on z kolei czai się za podwójną gardą, daje się wyszumieć rywalowi i odpowiada jedną potężną kontrą (jak w drugiej walce z Arreolą).

Oba przypadki to takie wyjątki od reguły, bo zazwyczaj niższi zawodnicy (jak Stiverne) są ofensywnymi sluggerami, gdyż mając słabe warunki fizyczne muszą sami skracać dystans i szukać ciosu, natomiast ci wyżsi najczęściej czekają na nadchodzącego rywala.



Do defensywnych sluggerów zaliczam też np Juana Manuela Marqueza, ale on już nie jest taki klasyczny (trochę w nim jest boxera).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2016, 10:55 AM
Post: #86
RE: Terminologia bokserska
Faktycznie w pierwszym temacie było tam napisane czarno na białym. Wink Ja jednak zapamiętałem jedynie to, że slugger to gość z silnym ciosem czekającym na znokautowanie rywala.

W każdym bądź razie, gdybyście mnie nie powiedzieli, że Wilder to slugger ofensywny to bym myślał, że to swarmer. Big Grin Dopiero w walce ze Szpilką wyglądał mi na sluggera. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2016, 11:23 AM
Post: #87
RE: Terminologia bokserska
Swarmer to Chisora albo Arreola choć w w cięższych kategoriach jest ich mało. Za to w tych lżejszych chyba 60% bokserów to swarmerzy Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2016, 08:57 AM
Post: #88
RE: Terminologia bokserska
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego podczas niektórych walk podaje się punktację bodajże, co 3 rundy a podczas innych - w większości - nie? Czy to jest jakaś ustalona zasada, która z czegoś wynika? Czy też zależy od organizacji dla której się walczy? A może to widzimisię organizatorów?

Powiem Wam, że wolałbym aby podawanie wyniku przebiegu pojedynku było jawne nawet, co rundę. Tak to się odbywa w większości dyscyplin sportowych. W siatkówce czy koszykówce wszyscy widzimy, co i jak ale nawet w innych pojedynkach sportów czy sztukach walki większość jest klarowna, w dżudo czy zapasach nie musimy się domyślać, kto prowadzi bo punktacja jest jawna i wyświetlana na tablicy.

Takie zasady "skrytości" funkcjonują niestety raczej tylko w tych najbardziej brutalnych sportach, jak kick-boxing, boks czy mma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2016, 10:09 AM
Post: #89
RE: Terminologia bokserska
Federacja WBC ma taki przepis, że ogłaszają punktacje co 4 rundy. Inne tego nie robią.

https://www.youtube.com/watch?v=3rq8iKZnRyc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-09-2016, 11:12 AM
Post: #90
RE: Terminologia bokserska
Dzięki Rambo, dobrze wiedzieć. W sumie to narzeka się na tą WBC ale zdaje się, że stara się w wielu wypadkach być taką najbardziej w porządku organizacją w tym bokserskim światku. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości