Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The War
02-02-2012, 07:43 PM
Post: #1
The War
The War


Rok 1985. Thomas Hearns rusza po mistrzostwo w 3 kategorii wagowej - średniej. Czeka tam na niego król tej wagi Marvin Hagler. Stawką tego pojedynku są pasy WBA, WBC, IBF. 15 kwietnia 1985 roku dochodzi do 3 niezapomnianych, dramatycznych rund, które na stałe zapisały się w historii boksu. 1 runda tej niesamowitej walki to istna wojna cios za cios w póldystansie. Obydwaj bokserzy nie cofają się o krok. Po gongu kończącym pierwszą rundę Hagler ma głębokie rozcięcie na nosie a Hearns złamaną prawą rękę. Druga runda to próba trzymania na dystans Haglera lewym prostym. Hearns praktycznie nie używa prawej ręki. Hagler ciągle próbuje wedrzeć się do póldystansu. Końcówka rundy kończy się znów efektowną wymianą przy linach. 3 runda. Hearns tańczy w ringu i kłuje lewym prostym, prawym nie operuje prawie wcale. Sędzia przerywa i konsultuje z lekarzem, czy Marvin Hagler może dalej walczyć, rozcięcie się powiększa. Lekarz zezwala, Marvelous rusza do ataku. Trafia prawym sierpowym w szczękę, Hearns się chwieje. Poprawia kolejnym i legendarny Hitman upada. Wstaje ale jest zbyt zamroczony by kontynuować.

Walka roku 1985 według The Ring
1 runda została uznana za najlepszą w historii boksu według The Ring

http://www.youtube.com/watch?v=8FZA2Kevug4

Co sądzicie o tej walce ? Czy zasługuje na miano najlepszej walki w historii? Jakby się potoczyła gdyby nie złamana ręka Hearnsa? Czy Hearns wypunktował by Haglera? A możę nic by to nie zmieniło ?

Zapraszam do dyskusji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2012, 11:11 PM
Post: #2
RE: The War
Zdecydowanie zasługuje na miano najlepszej walki , dwóch legendarnych mistrzów, bez respektu dla przeciwnika , wątpię byśmy byli w stanie kiedykolwiek obejrzeć drugą taką walkę . Złamana ręka Hearnsa była problemem ale sądzę,że i tak i tak Hagler by go trafił w trakcie walki ze względu na to ,że Marvin miał tytanową szczękę a Thomas nie . Choć całkiem możliwe ,że lekarz mógłby to przerwać ,ze względu na poważne rozcięcie Marvelousa

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 05:51 PM
Post: #3
RE: The War
(02-02-2012 11:11 PM)szansepromotions napisał(a):  Zdecydowanie zasługuje na miano najlepszej walki , dwóch legendarnych mistrzów, bez respektu dla przeciwnika , wątpię byśmy byli w stanie kiedykolwiek obejrzeć drugą taką walkę . Złamana ręka Hearnsa była problemem ale sądzę,że i tak i tak Hagler by go trafił w trakcie walki ze względu na to ,że Marvin miał tytanową szczękę a Thomas nie . Choć całkiem możliwe ,że lekarz mógłby to przerwać ,ze względu na poważne rozcięcie Marvelousa

A mnie się wydaje, że ta prawa ręka była kluczowa. W końcu to to była największa "broń" Hitmana. Myślę, że w dalszej częśći walki, gdyby nie kontuzja Hearnsa mielbiśmy TKO/KO na Haglerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 07:49 PM
Post: #4
RE: The War
A ja myślę że walka powinna być powtórzona,oczywiście chodzi mi o rewanż,Hagler przez rozcięcie też miał kłopoty,w rewanżu i tak stawiałbym minimalnie na Haglera,może nie miał lekkości Hitmana,szybkością też raczej ustępował,ale to była dobrze naoliwiona maszyna.

Nie zamierzam zachowywać się jak tchórz i usprawiedliwiać po przegranej walce jak to robi wielu bokserów. Niezależnie jaki byłby powód – po prostu przegrałem.-Ricardo Mayorga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2012, 05:29 PM
Post: #5
RE: The War
(08-02-2012 07:49 PM)Zioło-Pale-Niebywale napisał(a):  A ja myślę że walka powinna być powtórzona,oczywiście chodzi mi o rewanż,Hagler przez rozcięcie też miał kłopoty,w rewanżu i tak stawiałbym minimalnie na Haglera,może nie miał lekkości Hitmana,szybkością też raczej ustępował,ale to była dobrze naoliwiona maszyna.


Zgadzam się. Powinien być rewanż. Ktoś może wie dlaczego się nie odbył?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 08:22 AM
Post: #6
RE: The War
Piękny pojedynek.
Na YT jest świetny materiał z pojedynkami między sobą wszystkich ówczesnych mistrzów: Hearnsa, Haglera, Durana, Sugar Raya Leonarda. Prawdziwa uczta.
http://www.youtube.com/watch?v=4tu3bxJOm...ure=g-like
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-04-2012, 08:41 AM
Post: #7
RE: The War
właśnie oglądam tę walkę na YT i muszę przyznać,że historię boksu czuć w powietrzu

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2015, 01:48 PM
Post: #8
RE: The War
W kwestii najgorszych bokserów świata mam taką ciekawostkę. W Polsce często narzekamy na to jakich rywali dostają nasi prospekci, słynny Kalnars, Paszti, czy dziadek Sidon. Jednak okazuje się, że Hiszpanie mogli pójść jeszcze krok dalej, wywołując ogromy skandal(promotor musiał napisać oficjalne przeprosiny do fanów) sprowadzając dla dwóch mocno bijących prospektów dwóch debiutujących Marokańczyków którzy wyglądali jakby pierwszy raz w życiu mieli na rękach rękawice:
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2015, 02:55 PM
Post: #9
RE: The War
Świetna walka. Wielki pokaz boksu z obu stron. Hearns padł dosyć szybko, a szkoda bo mogło być więcej rund.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości