Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Indochin i Indonezji
08-03-2016, 06:45 PM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Indochin i Indonezji
TAJLANDIA
Najlepsi bokserzy Indochin to w praktyce najlepsi bokserzy Tajlandii, bo w innych krajach tego regionu (Birma, Laos, Kambodża, Wietnam, Malezja) boks jest nieobecny lub dopiero raczkuje. Tajlandzki boks jest z wielu względów specyficzny. Wielu bokserów uprawia go na przemian lub równolegle w stosunku do tradycyjnej miejscowej sztuki walki Muay Thai. Zdarza się, że bokserski debiutant to w rzeczywistości czołowy zawodnik boksu tajskiego. Tajowie najchętniej rywalizują między sobą, a jeżeli przychodzi do pojedynków o mistrzowskie pasy, to też na ogół walki odbywają się w Tajlandii, gdzie przybyszom trudno wygrać z uwagi na zabójczy klimat i stronnicze sędziowanie. Jednak wielu tajlandzkich pięściarzy zwłaszcza w najniższych kategoriach to naprawdę duża klasa.

Wanheng Menayothin (słomkowa)
Mistrz świata WBC niepokonany w ponad 40 walkach. Bokser techniczny, obok Hekkiego Budlera najlepszy pięściarz swej kategorii.

Knockout CP Freshmart (słomkowa)
Młody mistrz świata interim WBA. Dwukrotnie pokonał Carlosa Buitrago

Fahlan Sakkreerin Jr (słomkowa)
Młody bokser z bardzo dużą ilością stoczonych walk. Przegrał z Takumą Inoue i Katsunari Takayamą.

Panya Pradabsri (słomkowa)
Młody niepokonany bokser, którego największym osiągnięciem jest pokonanie Jaysevera Abcede.

Amnat Ruenroeng (musza)
Mistrz świata IBF. Chyba największa indywidualność tajlandzkiego boksu zawodowego. Za młodu kryminalista, potem bardzo dobry amator, a obecnie niepokonany zawodowiec. Nie ma mocnego ciosu, ale potrafi wygrać inteligencją ringowa i sprytem. Pokonał m.in. Kazuto Iokę, McWilliamsa Arroyo, Zou Shiminga i Johna Riela Casimero.

Yodmongkol Vor Saengthep (musza)
Młody bokser z dużą ilościa stoczonych walk. Był bliski pokonania na wyjeździe Juana Carlosa Reveco i zdobycia pasa WBA, ale ostatecznie uległ Argentyńczykowi przed czasem

Nawaphon Por Chokchai (musza)
Młody niepokonany król nokautu

Stamp Kiatniwat (musza)
Niepokonany 18-latek z tytułem interim WBA, z tym że jego obydwa zwycięstwa nad Gregorio Lebronem były problematyczne.

Srisaket Sor Rungvisai (super musza)
Zaczynał jako bum, ale potem stał się królem nokautu i doszedł do pasa WBC. Stracił go na rzecz Carlosa Cuadrasa w podejrzanych okolicznościach.

Pungluang Sor Singyu (kogucia)
Mistrz świata WBO. Ma ponad 50 stoczonych walk. W przeszłości przegrał ze Stephane'em Jamoye'em, Paulusem Ambundą i Tomokim Kamedą. Pokonał Aj Banala i znokautował Ryo Akaho, odbierając mu pas mistrzowski.

Suriyan Sor Rungvisai (kogucia)
Były mistrz świata WBC w super muszej. W walce o taki sam pas w koguciej przegrał z Shinsuke Yamanaką. W planach ma walkę o WBC Silver z Anselmo Moreno.

Petch Sor Chitpattana (kogucia)
Niepokonany 22-latek o bardzo mocnym uderzeniu.

Panomroonglek Kaiyanghadaogym (kogucia)
Rutynowany bokser, który karierę rozpoczynał w wadze muszej. Pokonał Jeckera Buhawe i Kokiego Eto. Problematycznie przegrał pojedynek o pas WBA z Kokim Kamedą.

Tepparith Kokietgym (kogucia)
Tepparith był mistrzem świata WBA w super muszej, ale przegrał przez nokaut z Koheim Kono i stracił tytuł. Po przejściu do koguciej niepokonany.

Saenganan Sithsaithong (kogucia)
Rozpoczynał karierę jako 13-latek. Teraz ma 16 lat i jest niepokonany w 15 walkach.

Jomthong Chuwatana (super piórkowa)
Ma niewiele stoczonych walk. Pokonał w Japonii Daikiego Kaneko, ale w starciu z Takashi Uchiyamą o WBA Super poległ w 2 rundzie.

Teerachai Kratongdaenggym (półśrednia)
Młody, niepokonany, wszechstronny i efektownie walczący bokser. Pokonał wielu średniaków, ale na Dalekim Wschodzie nie miał okazji walk z naprawdę wartościowymi rywalami.

Sirimongkol Singwancha (średnia)
Legenda tajlandzkiego boksu. Stoczył 90 walk, z których tylko 2 przegrał. Zaczynał w muszej, był mistrzem WBC w koguciej i super piórkowej. W wieku 39 lat dotarł do wagi średniej. Niepokonany od 2003 roku.

Manus Boonjumnong (średnia)
Mistrz olimpijski z Aten 2004 i wicemistrz olimpijski z Pekinu 2008 w lekkopółśredniej (64 kg). Jako zawodowiec stoczył na razie 4 walki i wszystkie wygrał przed czasem.

INDONEZJA
Indonezja to zagłębie bumów ringów azjatyckich. Młodzi bokserzy rywalizują najpierw ostro pomiędzy sobą, a ci lepsi trafiają na Filipiny i do Tajlandii (czasami także do Japonii i Australii) w charakterze chłopców do bicia z góry skazanych na porażki. Przebicie się do światowej, czy choćby regionalnej czołówki jest w tych warunkach niezmiernie trudne

Iwan Zoda (musza)
Bardzo utalentowany 19-latek. Wygrał przez tko w Tajlandii z uprzednio niepokonanym Petchchorhae Kokietgymem.

Daud Yordan (lekka)
Najlepszy indonezyjski bokser po zakończeniu kariery przez Chrisa Johna. Nosi przydomek Cino (Chińczyk). W piórkowej przegrał z Celestino Caballero, Chrisem Johnem i Simpiwe Vetyeką. W lekkiej niepokonany. Wygrał m.in. z Sipho Taliwe, zdobywając pas IBO

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2016, 09:57 PM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy Indochin i Indonezji
Na specjalne życzenie kolegi Wietnama informacja na temat najlepszego boksera Wietnamu. Moim zdaniem za takiego można uznać boksującego w wadze koguciej Tran Van Thao. Jest to bokser z przeszłością amatorską, a na zawodowym ringu zadebiutował w październiku 2015. Ma 24 lata, jest niepokonany w 2 walkach i można uznać go za prospekta. Pokonał Koreańczyka Yo Han Bae,a nazwiska drugiego jego rywala agencje nie podały. Tran imponuje dobrą motoryką, a zwłaszcza pracą nóg. Bliżej można mu się przyjrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=_qdx18oXJVo
https://www.youtube.com/watch?v=GcpCULEyLfE
https://www.youtube.com/watch?v=rvbCBC1O5js

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-03-2016, 10:16 PM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy Indochin i Indonezji
Mam nadzieje że to tam się jakoś odbije od dna,
@Hugo, props że kogoś znalazłeś,
Nie wiesz może ile jest w Wietnamie, zarejestrowanych zawodników, ?
na ponad 90 mln ludzi, .

Tran coś tam potrafi, dwie walki to narazie oczywiście
za mało, aby konkretnie go opisać, Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-03-2016, 08:24 AM
Post: #4
RE: Najlepsi bokserzy Indochin i Indonezji
@Wietnam
Zarejestrowanych zawodowych bokserów jest na razie tylko 5. Oprócz Trana, który stoczył 2 walki, pozostali mają w bilansie po 1 walce. Można powiedzieć, że boks w Wietnamie dopiero raczkuje.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 06:45 PM
Post: #5
RE: Najlepsi bokserzy Indochin i Indonezji
Uważany za największy talent indonezyjskiego boksu 20-letni Iwan Zoda, bilans 13(12) - 1(0) zmierzył się dzisiaj na własnym terenie w obronie pasa IBF Youth z mało znanym rówieśnikiem z Filipin Robertem Onggocanem, bilans 7(3) - 1(0). Niespodziewanie Filipińczyk wygrał przez tko w 7 rundzie. Dla Filipin jeden więcej bokser w czołówce najniższych kategorii to zmiana prawie niezauważalna, natomiast dla indonezyjskiego boksu porażka przed czasem najbardziej perspektywicznego zawodnika to ciężki cios.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości