Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Browary i inne towary (alkoholowe) !
27-03-2016, 08:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2016 08:31 PM przez Taran.)
Post: #1
Browary i inne towary (alkoholowe) !
Pijecie coś czasem? Ja gustuję w piwach kraftowych. Kieruję się mottem: "Lepiej 2 dobre piwa rzemieślnicze, pite degustacyjnie niż 6 tzw. interntional lagerów i ból głowy na drugi dzień". Może podyskutujemy na temat procentowych napojów?

Wasze zdrowie.

[Obrazek: d27ab8dc17bba.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2016, 10:48 PM
Post: #2
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
Ostatnio coraz częściej do gal Paulaner, piękny mocny smak.
od naszych zachodnich sąsiadów zawsze przywoźiłem,
podany w dobrym barze w Monachium, gdzie miałem
okazję smakować, primasort

[Obrazek: paulanerhefe-weissbier.jpg]
Z Polskich zdecydowanie tylko Żubr,nie da się porównać z żadnym
innym moim zdaniem, żeby nie było, browarek to dla
mnie okazyjna sprawa, Wink
w weekendy do eventòw, z mocniejszych trunkòw nie korzystam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 07:46 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2016 07:53 AM przez Taran.)
Post: #3
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
(27-03-2016 10:48 PM)Wietnam napisał(a):  Ostatnio coraz częściej do gal Paulaner, piękny mocny smak.
od naszych zachodnich sąsiadów zawsze przywoźiłem,
podany w dobrym barze w Monachium, gdzie miałem
okazję smakować, primasort

[Obrazek: paulanerhefe-weissbier.jpg]
Z Polskich zdecydowanie tylko Żubr,nie da się porównać z żadnym
innym moim zdaniem, żeby nie było, browarek to dla
mnie okazyjna sprawa, Wink
w weekendy do eventòw, z mocniejszych trunkòw nie korzystam.
Paulaner to bardzo dobry pszeniczniak. W smaku wyraźnie czuć banany i goździki.

Ja wczoraj odpaliłem RISa od Birbanta. Klasyczny Russian Imperial Stout. Poniżej zdjęcie.

[Obrazek: adac5787a890e.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 11:42 AM
Post: #4
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
#pasta

Wkurwiają mnie już tacy piwosze-neofici, co to kurwa całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych.

Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje dupy. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie hujowych harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna:

- hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe siki, jebie tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po wypicu!!!!!!!

Nieważne, że 5 lat temu sami spuszczali się nad „perło export”, bo okazało się, że istnieje poniżej 4 zł coś nie jebie żółcią jak harnaś i nie chce się rzygać wypiciu 7.

Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie ustawienia w jakiejś knajpie. Lokale z wyborem mniejszym niż 15 gatunków piw kratowych albo belgijskich czy niemieckich odpadają. Rzut oka na kartę wystarczy, i już trzoda:

- o, nie ma południowosakosńskiego stouta 16894 IPA uberchmielone 69 IBU z browaru Himmler, wychodzimy, co mie tu jakimś guwnem pizner urkłel chco otruć!
Koniec końców po sprawdzeniu wszystkich lokali z jedzeniem lądujesz w jakimś speluno pubie z gównomuzyką i wyborem 10 0000 piw o zjebanych nazwach typu „atomowy morświn”, „natarcie pszenicy” albo o nazwach na zasadzie „w chuj długa nazwa procesu technologicznego+nazwa wioski, z której jest browar”

-pacz, to je zajebisty lokal, to je wybór, mmm, ukraińskie piwo pszeniczne środkowej fermentacji wysokohmielone palone otwartej ekstaktacji w niedomknietej kadzi browaru Jabolon, w schłodzonym kuflu, tak jak mówił Kopyr na blogu, boże, jakie to dobre, mmm…

I żłopie tą zupę o konsystencji gunwa, co to do niczego nie podobna. To tyle żali na dziś, gorzej jak spotka się dwóch takich januszy koneserów piwa i pierdolo całe spotkanie, ale to już temat na inną opowieć, jak chcecie, to napisze…
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 12:17 PM
Post: #5
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
Hehe @Calaf rozwaliłeś mnie tym postem...

To teraz otwieram mojego ulubionego żywca Wink.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 12:24 PM
Post: #6
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
Paulaner dobra rzecz, niestety w moich sklepach słabo osiągalny.
Najlepsze piwo jakie kiedykolwiek piłem to Lwówek Książęcy, zaraz za nim plasuje się Ciechan Wyborny. Reszta piw regionalnych to podobny poziom. Łomża czy Perła też są jak najbardziej pijalne. U siebie w sklepiku mam jakieś dziwne, niemieckie piwo za 2,20 - tak dobre, że dziwne że takie tanie. Niestety mimo że piję je regularnie to nie pamiętam nazwy Wink


A najlepsze piwo na świecie to... piwo po pracy Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 12:51 PM
Post: #7
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
Calaf
Napisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 02:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2016 02:53 PM przez Taran.)
Post: #8
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
(28-03-2016 11:42 AM)Calaf napisał(a):  #pasta

Wkurwiają mnie już tacy piwosze-neofici, co to kurwa całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych.

Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje dupy. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie hujowych harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna:

- hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe siki, jebie tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po wypicu!!!!!!!

Nieważne, że 5 lat temu sami spuszczali się nad „perło export”, bo okazało się, że istnieje poniżej 4 zł coś nie jebie żółcią jak harnaś i nie chce się rzygać wypiciu 7.

Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie ustawienia w jakiejś knajpie. Lokale z wyborem mniejszym niż 15 gatunków piw kratowych albo belgijskich czy niemieckich odpadają. Rzut oka na kartę wystarczy, i już trzoda:

- o, nie ma południowosakosńskiego stouta 16894 IPA uberchmielone 69 IBU z browaru Himmler, wychodzimy, co mie tu jakimś guwnem pizner urkłel chco otruć!
Koniec końców po sprawdzeniu wszystkich lokali z jedzeniem lądujesz w jakimś speluno pubie z gównomuzyką i wyborem 10 0000 piw o zjebanych nazwach typu „atomowy morświn”, „natarcie pszenicy” albo o nazwach na zasadzie „w chuj długa nazwa procesu technologicznego+nazwa wioski, z której jest browar”

-pacz, to je zajebisty lokal, to je wybór, mmm, ukraińskie piwo pszeniczne środkowej fermentacji wysokohmielone palone otwartej ekstaktacji w niedomknietej kadzi browaru Jabolon, w schłodzonym kuflu, tak jak mówił Kopyr na blogu, boże, jakie to dobre, mmm…

I żłopie tą zupę o konsystencji gunwa, co to do niczego nie podobna. To tyle żali na dziś, gorzej jak spotka się dwóch takich januszy koneserów piwa i pierdolo całe spotkanie, ale to już temat na inną opowieć, jak chcecie, to napisze…

Kolego, trzeba się wspinać na wyżyny, a nie stać w miejscu lub cofać. Ja niestety nie jestem w stanie wypić piwa w styu Interntional Lager lub PILS, bo przełyk przyzwyczaił się do piw dobrej jakości. Nie chcę mowy nienawiści... Każdy piej co lubi.
Poniżej zdjęcie dla kumatych.
[Obrazek: d8e07251106cd.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 04:07 PM
Post: #9
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
Ja piję tylko ekskluzywny alkohol. V.I.P. z biedonki rządzi Idea
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2016, 09:05 PM
Post: #10
RE: Browary i inne towary (alkoholowe) !
A ja nie pijam piw bo wszystkie są gorzkie,wole słodkie napoje np mirinda czy coca cola Big Grin.Serio
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości