Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Ekwadoru, Boliwii, Peru i Chile
28-03-2016, 06:13 AM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Ekwadoru, Boliwii, Peru i Chile
Boks w państwach andyjskich (nie licząc Kolumbii i Wenezueli) nie był i nadal nie jest szczególnie popularny. Największe perspektywy rozwojowe są chyba w Boliwii.

Carlos Zambrano (piórkowa, Peru)
Federacja WBA postawiła sobie za zadanie rozpropagowanie boksu w stosunkowo dużym obszarowo i ludnościowo kraju, jakim jest Peru. Lansowano więc przeciętnego Alberto Rossella, a obecnie zielone światło otrzymał Zambrano, którego drogą konfrontacji z mało wymagającymi rywalami doprowadzono do tytułu interim WBA. Zambrano jest niepokonany w 26 walkach, ale o jego rzeczywistej wartości trudno coś pewnego powiedzieć.

Jans Nasem Barrera (super piórkowa, Boliwia)
26-letni Barrera walczył dotąd tylko w Boliwii i doszedł do ładnego bilansu 18(13) – 0. Obok rodaków pobił kilku przeciętniaków z Argentyny, Brazylii i Ekwadoru.

Franklin Mamani (super lekka, Boliwia)
Mamani uchodzi powszechnie za najlepszego boksera Boliwii i cieszy się w swoim kraju dużą popularnością. Dwa razy wystąpił poza granicami swojego kraju i dwa razy przegrał. Na swoim ringu natomiast jest niepokonany w 21 walkach.

Erick Bone (półśrednia, Ekwador)
Bone to nie tylko najlepszy bokser Ekwadoru, ale zawodnik przetestowany na amerykańskich ringach. Po kilku zwycięstwach został w 2015 znokautowany przez Shawna Portera, a następnie uległ na punkty Chrisowi Algieriemu.

Marlon Aguas (półśrednia, Ekwador)
Ten atletycznie zbudowany bokser o przydomku La Furia Negra jest niepokonany w 9 walkach, które stoczył w Boliwii i Meksyku. Dysponuje silnym ciosem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2017, 05:21 PM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy Ekwadoru, Boliwii, Peru i Chile
Najciekawsze rzeczy dzieją się wśród bokserów Ekwadoru. Wprawdzie kariera Marlona Aguasa uległa nagłemu załamaniu po porażce przed czasem w dramatycznej walce z Iwanem Hołubem (Ukraina), ale za to pojawiło się w tym kraju 2 nowych obiecujących bokserów, Jeyson Minda i Carlos Gongora.

Jeyson Minda (półciężka, Ekwador)
Minda to zawodnik o bardzo nieustabilizowanej wadze, przy czym różnice w ciągu miesiąca sięgają nawet 20 funtów. Ten niepokonany 24-latek najwięcej walk stoczył w średniej i super średniej, ale ostatnio ważył 180 funtów, czyli powyżej limitu półciężkiej. Minda słynie przede wszystkim z silnego ciosu. Boksuje na razie u siebie w Ekwadorze.

Carlos Gongora (półciężka, Ekwador)
Gongora jest 3 lata starszy do Mindy i ma za sobą udaną karierę amatorską w wagach średniej i półciężkiej. Jako zawodowiec stabilnie boksuje w półciężkiej, przy czym sporo brakuje mu do górnego limitu tej kategorii. Boksuje w USA i doszedł do bilansu 6(5) - 0. Oto próbka jego możliwości:
https://www.youtube.com/watch?v=hi4pstZZuPI

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-07-2017, 03:12 PM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy Ekwadoru, Boliwii, Peru i Chile
Ktoś ostatnio (raczej żartem, niż serio) pytał mnie o bokserów Chile. Spełniam więc to życzenie (i przy okazji odnoszę się do paru innych krajów Ameryki Południowej).
EKWADOR:
Erick Bone (półśrednia) po 4 kolejnych porażkach przestał się liczyć
Jayson Minda (średnia) poległ w ubiegłym tygodniu na Placu Czerwonym w Moskwie z rąk Magomeda Madijewa: https://www.youtube.com/watch?v=ACKil4fqShA
Carlos Gongora (super średnia) w USA nokautuje kolejnych bumów w 1 rundzie
Ytalo Perea (ciężka) to bokser z bardzo bogatą amatorską przeszłością. Boksował w kategoriach od średniej do super ciężkiej. Pokonał m.in. 3-krotnego mistrza świata w półciężkiej Julio Cesara La Cruza (Kuba) oraz znanych obecnie zawodowców HW Dominica Breazeale'a (USA) i Simona Keana (Kanada). Na zawodowym ringu Perei idzie dużo gorzej. Jego bilans to 9(5)-2(0)- 2. Przegrał m.in. na punkty z Adamem Kownackim i zremisował z Joeyem Dawejką. Sporym mankamentem Ekwadorczyka jest mizerny wzrost (183 cm). Jako 24-latek ma jeszcze ciągle przed sobą przyszłość i ewentualne sukcesy.
CHILE
Angelo Baez (super półśrednia) był największą bokserską nadzieją tego kraju. Jednak w grudniu 2016 Nathaniel Gallimore sprowadził go do pozycji czworonożnej:
http://www.dailymotion.com/video/x582bax
Miguel Gonzalez (super musza) to w tej chwili najlepiej rokujący chilijski pięściarz. Jego bilans to 25(5)-1(0), a jedyną porażkę poniósł w 2013 w Londynie z rąk Paula Butlera
BOLIWIA
Franklin Mamani (lekka) został w 2016 znokautowany przez Dejana Zlaticanina w pojedynku o pas WBC. Nadal jednak można go zaliczyć do szerokiej czołówki.
Jens Nassem Barrera (super piórkowa) pozostaje niepokonany na rodzimym ringu
PERU
Carlos Zambrano (piórkowa) padł z ręki Claudio Marrero w 1 rundzie pojedynku o pas interim WBA i IBO w kwietniu br. w Las Vegas: https://www.youtube.com/watch?v=je8lDEZ5IsU
Jonathan Maicelo (lekka) został bardzo ciężko znokautowany w 2 rundzie walki z Raymundo Beltranem w maju br. w Nowym Jorku: https://www.youtube.com/watch?v=EiTO2RVegIo

Jak można się przyjrzeć na załączonych filmach, boks zawodowy w w/w krajach generalnie leży w przenośni i dosłownie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-10-2017, 09:56 AM
Post: #4
RE: Najlepsi bokserzy Ekwadoru, Boliwii, Peru i Chile
Franklin Mamani przegrał w Niemczech wysoko na punkty z Howikiem Bebrahamem, więc można o nim spokojnie zapomnieć.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości