Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TKO
11-06-2017, 09:10 PM
Post: #31
RE: TKO
Zgoda.

Dlatego też umowa powinna być bardzo precyzyjna i egzekwowana.

Ale były też przypadki odwrotne.

Begdasowi Szczecin obiecał inwestycje, gdy ten przejął Pogoń.
Gość zaczął inwestować w Pogoń ,a potem miasto wycofało się z wszystkich obietnic .

Inna sprawa ,że później Begdas także okazał się niezłym krętem.

Ale sprawa finansowania klubów zostanie przeze mnie poruszana na samym końcu tego tematu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-06-2017, 07:40 PM
Post: #32
RE: TKO
Tak jeszcze wracając do naszej dyskusji o stanie Stadionu Śląskiego...


(23-05-2017 10:34 PM)Gogolius napisał(a):  W momencie ogłoszenia Euro w Polsce Stadion Śląski stał praktycznie w takim stanie jak obecnie (niewiele się zmieniło od tego czasu)

[Obrazek: z21954697V,rozkladanie-murawy-na-Stadionie-Slaskim.jpg]


Gogolius mieszkasz na Górnym Śląsku i nie wiesz co się dzieje wokół Ciebie Tongue
To jest świeżutkie zdjęcie.


(23-05-2017 10:34 PM)Gogolius napisał(a):  To że Stadion Śląski obecnie jest w takiej sytuacji to też pokłosie Euro - Polska doczekała się czterech dużych, nowoczesnych stadionów - nie ma ciśnienia, żeby za wszelkę cenę kończyć ten obiekt, nikomu się nie spieszy dokładać pieniędzy

We wtorek na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczęto prace związane z rozkładaniem murawy, które zakończą się w piątek. Następnym krokiem będzie rozłożenie bieżni lekkoatletycznej, a potem pozostanie już tylko odebrać obiekt. Zarząd Stadionu Śląskiego liczy na to, że jeszcze jesienią tego roku uda się zorganizować pierwsze imprezy sportowe. Obiekt pomieścić ma 54 tysiące ludzi.
http://www.sport.pl/pilka/5,64946,219626...oxSportImg
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-06-2017, 10:20 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2017 10:21 AM przez RSC-2.)
Post: #33
RE: TKO
Gdyby Euro 2012 przyznano aglomeracji śląsko-dąbrowskiej to ja uważam ,że Stadion Śląski nie powinien być areną tych zawodów.
Należało wybudować nowy stadion tak jak zrobiono to we Wrocławiu ,Warszawie, czy Gdańsku.

Obiektywnie oceniając to stadion w tej formie nie nadaje się do oglądania meczów piłki nożnej.

Stadion ma zbyt oddalone trybuny i nie jest to stadion piłkarskich.
Na takich stadionach z bieżnią już prawie nie organizuje się meczy w piłkę.


[A tak na marginesie to kto buduje stadion który ma zbyt mało miejsc aby zorganizować finał Ligi Mistrzów?
A tak jest ze wszystkimi wybudowanymi stadionami w Polsce łącznie z Narodowym w Warszawie.
To wyrzucenie pieniędzy w błoto i amatorstwo projektanta i inwestora]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2017, 03:30 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2017 03:31 PM przez RSC-2.)
Post: #34
RE: TKO
Wiele osób do dzisiaj nie potrafi wyjaśnić tego ,czego dokonał w polskiej piłce Ruch Chorzów i Widzew Łódź.

Otóż obie spółki grające w ekstraklasie straciły płynność finansową, a ich wierzytelności przekroczyły majątek spółki. Zgodnie z KSH właściciel spółki ma ustawowy obowiązek zgłoszenia do sądu upadłości firmy.
Do tego dochodzą przepisy związkowe, które zabraniają wydania licencji danemu podmiotowi na grę w lidze.
Wszystkie te zasady zostały dotrzymane i kluby zostały postawione w stan upadłości. [sprawy nie dotyczą tego samego okresu]
I wtedy doszło do kuriozalnych sytuacji .
Przepis mówi, że taki klub traci miejsce w lidze.
I wtedy są dwie możliwości.
Albo powstaje nowy podmiot [klub], który rozpoczyna rozgrywki od najniższej klasy rozgrywkowej.
Albo nowy podmiot [klub] przejmuje miejsce poprzednika w lidze ,ale wtedy musi przejąć wszystkie jego wierzytelności i zobowiązania.
Natomiast upadły Widzew S.A. zmienił nazwę na RTS Widzew odcinając się od długów, a pozostawiając sobie miejsce w lidze.
Kilka rozpraw sądowych nie zmieniło sytuacji i Widzew nadal grał w ekstraklasie pozostawiając swoich wierzycieli bez pieniędzy.
Dopiero po kilku latach i zupełnie z innego powodu przyszła „kryska na matyska” i Widzew wylądował tam ,gdzie od dawna było jego miejsce.

Jeszcze lepszy numer wywinął Ruch Chorzów.
Osiągnął te same cele co Widzew nie zmieniając nawet kosmetycznie swojej nazwy.
W tym wypadku wyroki sądowe nie zawsze były korzystne [zaległej kasy domagał się między innymi kominiarz z Bytomia Mariusz Śrutwa ZUS i US] ,ale pomimo tego powstał ‘nowy Ruch” który nadal grał w ekstraklasie a stare długi pozostawił wierzycielom .

Za takie „wybryki” wiele klubów traciło miejsce w ekstraklasie i pod zmienianą [nawet kosmetycznie] nazwą rozpoczynało rozgrywki od bardzo niskiej klasy rozgrywkowej.
Ale nie Ruch i Widzew.
To, że ominęli przepisy związkowe jestem w stanie zrozumieć.
Ale jak ominęli Kodeks Spółek Handlowych i wykiwali polskie sądy jest dla mnie niezrozumiałe.
Sytuacja jest na tyle dziwna ,że jednym z wierzycieli Ruchu była państwowa firma ZUS.
I Ruch przegrał w sądzie wszystkie rozprawy z tą instytucją o zapłatę zaległości, pomimo że uważał że owe zaległości były zaciągane przez „stary Ruch” a „nowego Ruchu” to nie dotyczy
Sąd w tej sprawie nie podzielił takiego sposobu rozumowania.
Natomiast centrala związkowa miała odmienne zdanie i Ruch nadal grał w ekstraklasie.
A więc przekręty jakich nie udało się dokonać ,żadnemu innemu polskiemu klubowi.

[Jednym z właścicieli starego Widzew był Andrzej Grajewski w późniejszym okresie związany z boksem.]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2017, 03:37 PM
Post: #35
RE: TKO
M. in. dlatego ciesze się, że ani Widzewa ani Ruchu nie będzie mam nadzieję jeszcze długi czas w ekstraklasie. Są też inne powody ale nie będę tu o nich pisał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2017, 03:42 PM
Post: #36
RE: TKO
O "śmierdzielach" tu można pisać wszystko.
Prowadziłem z nimi wojny na "SŚ" ale mnie zbanowali.
Teraz mogę już tam pisać ale mam ich daleko w d...
Widziałem kiedyś na Halembie do czego zdolna jest ta patologia.
Ale to już na pewno nie jest temat na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-11-2017, 05:59 PM
Post: #37
RE: TKO
I jeszcze jeden ostatni temat.
Polska jest w tym temacie ewenementem na skalę światową jeżeli chodzi o cywilizowane kraje.
W każdym cywilizowanym kraju jest prawny zakaz finasowania prywatnych podmiotów sportowych przez spółki w których Skarbu Państwa ma udziały ,oraz z pieniędzy podatnika .
Wszędzie tylko nie w Polsce.
Taki proceder na szeroką skalę "uprawiały" bądź nadal uprawiają
Zagłębie Lubin [KGHM 31.79 % udziałów posiada Skarb Państwa]
Wisła Płock [dawniej Orlen]
Lechia Gdańska [ Energa 51.52 % akcji posiada Skarb Państwa]
Na mniejszą skalę ten nieetyczny proceder uprawia większość drużyn naszej ekstraklasy uzyskując dofinansowanie z budzetu miast w których funkcjonują.

Dodam tylko ,że w USA takie finansowanie jest zagrożone karą więzienia dla osób które się tego dopuszczają.
W Niemczech od czasu gdy Leverkusen był finansowany przez farmaceutyczny koncern Bayer w którym niemiecki skarb państwa miał zaledwie niecałe 3 % udziałów także ten proceder został zatrzymany.
Francji nie biorę pod uwagę bo to kraj muzułmański a więc i zasady inne.
W Wielkiej Brytanii taka sytuacja jest nie do pomyślenia, podobnie jak w całej cywizlizowanej Europie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2017, 07:05 AM
Post: #38
RE: TKO
Obecnie w ekstraklasie zdecydowana wiekszość klubów na swoich stronach nie podaje sposnsorow ,którzy byliby w jakikolkwiek sposób powiązanie ze Skarbem Państwa.

Jedynymi takimi klubami, które obecnie oficjalnie się do tego przyznają na swojej stronie są Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin. [Nawet Zagłębie Lubin nie podaje informacji jakoby KGHM był sponsorem.]
Wyjatkiem jest Sandecja, której sponsorem jest Miasto Nowy Sącz , ale i miasto jest właścicielm klubu.
Natomiast właścicielem Lechii Gdańsk jest niemiecka firma doradctwa podatkowego ETL a sponsorem jest polski podatnik, czyli spółka z udziałem Skarbu Państwa Energa.
Właścielem Pogoni Szczecin są prywatni udziałowcy [firma zajamująca się obsługą biznesu], a sponsorem strategicznym firma Grupa Azoty w której Skarb Państwa ma 33% udziałów.
Czyli w polskiej ekstraklasie jest zdecydowanie lepiej niż dawniej.
Są ju ż tylko dwie "czarne owce" czyli pasożyty żerujące na polskim podatniku.
Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin.
Reszta klubów ,albo "ucywilizowala się w tym temacie , albo skrzętnie ukrywa ten fakt.





I to byłoby na tyle na tej "dyskusyjnej pustyni"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2017, 07:36 AM
Post: #39
RE: TKO
To, że kreciki nie podają informacji, iż KGHM jest sponsorem to nic nie znaczy. Każdy interesujący się rodzimym futbolem wie, że tak jest.

A może by tak skończyć z tą patologią?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2017, 09:26 AM
Post: #40
RE: TKO
A czy mogę się zapytać, dlaczego nazywacie to patologią?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości