Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porównanie potencjałów Polski i Niemiec w 2017
09-07-2017, 05:15 PM
Post: #1
Porównanie potencjałów Polski i Niemiec w 2017
Ta sama metodyka co przy porównaniu USA i UK.

Waga słomkowa
Brak zawodników. PL 0 D 0
Waga junior musza
Brak zawodników. PL 0 D 0
Waga musza
Niemcy mają Mirco Martina. Polska nikogo. Punkt dla Niemiec. PL 0 D 1
Waga super musza
Brak zawodników. PL 0 D 1
Waga kogucia
Brak zawodników. PL 0 D 1
Waga super kogucia
Niemcy mają Toma Trana, my Kamila Jaworka. 2:0 dla Niemiec. PL 0 D 3
Waga piórkowa
Mamy Kamila Łaszczyka, a Niemcy nikogo. 2:0 dla Polski. PL 2 D 3
Waga super piórkowa
W Niemczech Ali Guencavdi, w Polsce (właściwie też w Niemczech) Marek Jędrzejewski o podobnej klasie. 1:1. PL 3 D 4
Waga lekka
Niemcy mają kilku niesprawdzonych prospektów na czele z Howikiem Bebrahamem, Polska Damiana Wrzesińskiego, chyba trochę od nich lepszego. 1:1. PL 4 D 5
Waga super lekka
U nas Michał Syrowatka i Łukasz Wierzbicki, u nich podobnej klasy Timo Schwarzkopf i Felix Lamm. Remis wymusza zmianę reguł przyznawania punktów. 1:1. PL 5 D 6
Waga półśrednia
Mamy tutaj Przemysława Runowskiego i Rafała Jackiewicza. Łukasza Maćca nie liczę, bo jest nieaktywny od ponad półtora roku. W Niemczech na czele solidny Rico Mueller, a za nim sporo młodych prospektów rozmaitego pochodzenia. 2:1 dla Niemiec. PL 6 D 8
Waga super półśrednia
Maciej Sulęcki jest chyba lepszy od Jacka Culcaya. Patryk Szymański góruje nad innymi Niemcami. 2:1 dla Polski. PL 8 D 9
Waga średnia
Kamil Szeremeta i Robert Talarek są lepsi od Nuhu Lawala i Wanika Awdijana. Niemcy mają sporo prospektów, ale nie sprawdzonych. 2:1 dla Polski. PL 10 D 10
Waga super średnia
Mocna kategoria w Niemczech: Arthur Abraham, Tyron Zeuge, Vincent Feignbutz, Leon Bauer, Juergen Doberstein. W Polsce słabsza, ale nie całkiem słaba. Mamy Jordana Kulińskiego, Norberta Dąbrowskiego i Daniela Bociańskiego. 2:1 dla Niemiec. PL 11 D 12
Waga półciężka
Juergena Braehmera chyba jednak wypada ocenić wyżej, niż Andrzeja Fonfarę. Karo Murat, Dominic Boesel, Enrico Koelling i Adam Deines też nie do końca są zrównoważeni przez Pawła Stępnia, Dariusza Sęka, Marka Matyję i Roberta Parzęczewskiego. 2:1 dla Niemiec. PL 12 D 14
Waga cruiser
Najmocniejsza polska waga z Krzysztofem Głowackim, Krzysztofem Włodarczykiem, Mateuszem Masternakiem, Adamem Balskim i Michałem Cieślakiem. Niemcy mają Marco Hucka, Firata Arslana, Noela Gevora, Artura Manna i zagadkowego Mario Dasera. 2:1 dla Polski. PL 14 D 15
Waga ciężka
Wyraźna przewaga Polski z Arturem Szpilką, Mariuszem Wachem, Izu Ugonohem, Tomaszem Adamkiem, Andrzejem Wawrzykiem i Krzysztofem Zimnochem. W Niemczech aktualnie najlepszy chyba Agit Kabayel, a poza tym celebryta Tom Schwarz, wypaleni Erkan Teper, Manuel Charr, Alexander Dimitrenko, Francisco Pianeta i kilku niesprawdzonych prospektów z Mohamedem Soltbym na czele. Nie uwzględniam Christiana Hammera, który ostatnio występuje jako Rumun. 3:1 dla Polski. PL 17 D 16

Wniosek:Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech boks zawodowy znajduje się w głębokim kryzysie, do którego doprowadziły słabość boksu amatorskiego i podobnie błędna polityka wiodących grup promotorskich. Minimalnie lepszym potencjałem w tej chwili dysponuje Polska.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2017, 09:37 PM
Post: #2
RE: Porównanie potencjałów Polski i Niemiec w 2017
Hugo jestem ciekawy sytuacji Boksu w Chile. Jak to tam wygląda obecnie, oglądam gale co każdy weekend ale
zawodnika z tego kraju to ja nigdy chyba nie widziałem
w IO Rio też jakoś blado. Dałbym reputa za jakieś info

Wiele państw z Ameryki południowej, środkowej jest
widocznych w boks świecie, są mistrzowie świata
świetni prospekci a Chile jakoś schowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2017, 11:13 PM
Post: #3
RE: Porównanie potencjałów Polski i Niemiec w 2017
@Hugo
Może zrobiłbyś jeszcze porównanie Rosji z Ukrainą?
Jakby Ci się chciało byłoby super. Fajne te Twoje analizy.

Potencjał polskiego i niemieckiego boksu to wg mnie na dziś wynik remisowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 08:10 AM
Post: #4
RE: Porównanie potencjałów Polski i Niemiec w 2017
@Wietnam
Ostatnio miałem dużo wolnego czasu, ale nie zawsze tak jest. Może kiedyś przyjrzę się temu Chile, ale to raczej kraj bez tradycji bokserskich.
@Martin
Też przyszły mi do głowy Rosja i Ukraina. Pewnie porównam, ale nie w najbliższych 2 tygodniach.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 03:08 PM
Post: #5
RE: Porównanie potencjałów Polski i Niemiec w 2017
Gdyby tak z "Niemiec" usunąć wszystkich "przebierańców" to Niemcy w boksie wyglądają bardzo słabo.

Ciekawe jak wyglądałoby zestawienie Hugo jeżeli chodzi o USA i Meksyk.

Ja takie swoje porównanie mam gotowe. Ale najpierw ciekawi mnie jak Hugo to "wypunktuje"

[2 tygodnie w "czasie" wszechświata to tylko ułamek sekundy. Więc poczekam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości