Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WOKÓŁ RINGU ODC.6-SYLVESTER STALLONE
20-06-2012, 08:05 AM
Post: #1
WOKÓŁ RINGU ODC.6-SYLVESTER STALLONE
Kolejny,6 już odcinek mojego cyklu przybliży Wam postać wielkiego fana boksu znanego na całym świecie aktora który
ogromną sławę zyskał dzięki roli Rocky'ego Balboy-Sylvester Stallone.

Michael Sylvester Enzio Stallone (ur. 6 lipca 1946 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, reżyser i scenarzysta. Jeden z największych międzynarodowych gwiazdorów, światowa ikona machismo i Hollywood; odegrał dwa symboliczne wcielenia, które stały się częścią amerykańskiej kultury – legendę boksu Rocky'ego Balboa, który pokonał wszystkie kursy do walki o miłość i chwałę, oraz Johna Rambo, odważnego żołnierza, który specjalizuje się w gwałtownych i pełnych zemsty misjach ratunkowych.

Przyszedł na świat w rodzinie rzymskokatolickiej Jackie Stallone (z domu Jacqueline Labofish; ur. 1921 w Waszyngtonie, astrolog, byłej tancerki i promotorki kobiecego wrestlingu, oraz Franka Stallone'a, Sr., włoskiego fryzjera z trudnością zarabiającego na życie, imigranta z Gioia del Colle, w regionie Apulia, w prowincji Bari; ma młodszego brata Franka Jr. (ur. 30 lipca 1950), który został aktorem i piosenkarzem/gitarzystą.

Jego poród był ciężki – z powodu komplikacji miał częściowy paraliż twarzy, prawy policzek ma nieruchomy, a wykrzywienie niższej wargi i zaburzenia mowy pozostały mu na całe życie. Był dzieckiem trudnym, pełnym kompleksów, często zmieniającym szkoły. Uczęszczał do klas początkowych w Montgomery Hills Junior High School w Silver Spring, w stanie Maryland. Dorastał w północno-wschodniej Filadelfii, w stanie Pensylwania, gdzie uczęszczał do Devereaux High School i Lincoln High School. Przez jeden semestr uczył się także w Bishop Snyder School w Silver Spring, w stanie Maryland. W latach 1960–1963 uczęszczał do American College of Switzerland w Leysin, w Szwajcarii.

Próbował wielu zawodów. Swoją pierwszą żonę Sashę Czack poznał, gdy pracował jako bileter w kinie, w którym i ona była zatrudniona.

Wkrótce przyszedł sukces na prawdziwie hollywoodzką skalę. Stallone zdołał przeforsować scenariusz i zagrać główną rolę Rocky'ego Balboa, boksera-amatora w melodramacie sportowym Rocky (1976). Film uczynił go idolem i wcieleniem sukcesu, otrzymał dziesięć nominacji do nagrody Oscara (otrzymał trzy; za reżyserię, edycję i zdjęcia), w tym za scenariusz i główną rolę.

Któż z nas nie oglądał Rocky'ego w akcji?

Kim był więc ten sławny pięściarz?

Robert "Rocky" Balboa, Sr. – pięściarz, fikcyjna postać filmowa, stworzona i zagrana przez Sylvestra Stallone.
Rocky mieszka w Filadelfii, gdzie jest bokserem w miejscowym klubie. Pracuje także dla miejscowego gangstera, Tonny'ego Gazzo. Już dawno zaprzepaścił szanse na wielką karierę. Jedynym człowiekiem, który w niego wierzy jest jego trener Mickey Goldmill. Często porównuje go do Rocky'ego Marciano. W listopadzie 1975 mistrz świata wagi ciężkiej Apollo Creed i jego promotorzy wpadli na pomysł, by zorganizować walkę pomiędzy mistrzem a zupełnie nieznanym bokserem. Postanowili tak, ponieważ w Filadelfii miała odbyć się walka pomiędzy Apollo a Mac Lee Greenem. Nie odbyła się z powodu kontuzji Greena. Wybór padł na Rocky'ego. Rocky ciężko trenuje. W tym czasie poznaje Adrian - dziewczynę ze sklepu zoologicznego. Nadchodzi 1 stycznia 1976 - dzień walki. Apollo uważał tę walkę za żart. Mistrz pierwszy pada na deski. Wygrywa jednak minimalnie na punkty. Rocky, mimo porażki, czuje się zwycięzcą. Wzrasta zainteresowanie mediów jego osobą.

Obaj przeciwnicy po walce trafiają do szpitala. Kłócą się tam o to, kto wygrał walkę. Rocky dowiaduje się, że przy każdym mocniejszym ciosie w głowę może stracić wzrok. Razem z Adrian postanawiają, że Włoski Ogier kończy z boksem. Po wyjściu ze szpitala, Rocky oświadcza się Adrian. Biorą ślub. Wkrótce ich rodzina ma się powiększyć. Pieniądze otrzymane za walkę z Apollo szybko się kończą. Rocky postanawia pracować w reklamie. Zachwala dezodorant marki "Dzikus". Myli się parokrotnie i wylatuje z planu. Postanawia więc nauczyć się czytać i znaleźć pracę w biurze. Znajduje zatrudnienie w rzeźni. Jednak po redukcji etatów traci pracę. Media w tym czasie atakują Apollo mówiąc, że walka była ukartowana. Urażony mistrz decyduję się na rewanż. Rocky unika go jak tylko może. Adrian po urodzeniu syna - Rocky'ego Juniora zapada w śpiączkę. Włoski Ogier wreszcie postanawia walczyć. Walka odbyła się w listopadzie 1976. Po zaciętym pojedynku, Rocky nokautuje mistrza w piętnastej rundzie, sam upadając. Pierwszy wstaje Włoski Ogier i zostaje mistrzem świata. Prezentując pas, Rocky mówi do mikrofonu: "Chciałbym powiedzieć coś mojej żonie, która jest w domu. Hej, Adrian zwyciężyłem!" (słynne "Yo Adrian!")

Rocky staję się coraz bardziej sławny. Broni 10 razy tytułu mistrza świata. Miasto Filadelfia w dowód wdzięczności stawia mu pomnik. Zostaje zorganizowana walka pomiędzy bokserem - Rockym a zawodowym zapaśnikiem Gromoustnym. Walka kończy się remisem. Pojawia się groźny przeciwnik - Clubber Lang. Wyzywa mistrza na pojedynek. Rocky zamiast trenować tak, jak wcześniej, urządza pokazowy trening. Przed walką Clubber zadaje cios trenerowi Rocky'ego - Mickeyowi. Rocky, źle przygotowany, przegrywa w drugiej rundzie i traci pas mistrza świata. Po walce, w szatni, trener i przyjaciel Rocky'ego - Mickey Goldmill - umiera. Pojawia się niespodziewany, nowy trener - Apollo Creed. Postanawia mu przywrócić szybkość i "Eye of the tiger" (oko tygrysa). Po morderczym treningu, Rocky decyduje się na rewanż. Clubber, zaskoczony nowym stylem walki Rocky'ego, przegrywa w trzeciej rundzie.

Do Ameryki z ZSRR przybywa mistrz świata amatorów Ivan Drago. Wyzywa Rocky'ego na pojedynek. Zamiast niego walczyć chce Apollo. Uważa, że będzie to dobry pomysł, ponieważ chce wrócić na ring po 5 latach przerwy. Rocky mu tego odradza. Przed walką Apollo urządza wielki show. Po pierwszej rundzie Apollo jest bardzo zakrwawiony, ale nie chce przerywać walki. W drugiej rundzie Duke, trener Apollo, mówi do Rocky'ego, żeby przerwał walkę (przez rzucenie ręcznika na ring). Apollo mówi: "Nie!". Po lewym sierpowym Ivana, Apollo pada na deski. Okazuje się, że umarł. Rocky, czując się odpowiedzialny za śmierć przyjaciela, wyrusza do ZSRR. Trenuje tam na Syberii, w mroźnych warunkach. Rocky przystępuje do walki, która odbyła się 25 grudnia. Po morderczym pojedynku, obserwowanym m.in. przez Michaiła Gorbaczowa, zwycięża przez nokaut w piętnastej rundzie.

Po powrocie do kraju dowiaduje się, że stracił cały majątek przez machlojki księgowego. Lekarze wykrywają u niego uszkodzenie mózgu. Postanawia zakończyć karierę. Rocky z rodziną przenosi się do biednej dzielnicy, w której kiedyś mieszkał. Zatrudnia się w klubie Mickeya. Więcej czasu niż rodzinie poświęca dobrze zapowiadającemu się bokserowi Tommy'emu. Chce on walczyć o tytuł mistrza świata. Rocky mu tego odradza. Jednak promotorzy są silniejsi i niedługo Tommy zostaje mistrzem świata. Promotorzy mówią mu, że jeśli pokona Rocky'ego, będzie prawdziwym mistrzem. Podczas spotkania w barze, Tommy wyzywa Rocky'ego na pojedynek na ringu. Rocky nie zgadadza się mówiąc, że skończył już karierę. Tommy prowokuje Rocky'ego. Uderza przyjaciela Włoskiego Ogiera, Paulie. Obaj wychodzą na ulicę i walczą. Po zaciętym pojedynku, Rocky zwycięża.

W 1995 Rocky otwiera restaurację w Filadelfii, którą nazwał "Adrian's".

Adrian Balboa umarła na raka piersi 11 stycznia 2002.

Rocky nie może pogodzić się ze śmiercią żony. Codziennie odwiedza jej grób. Prowadzi też restauracje w Filadelfii. Ma nie najlepszy kontakt z synem. Obecnym mistrzem świata jest Mason "The Line" Dixon. Nie jest on lubiany przez kibiców, gdyż zawsze wygrywa w początkowych rundach, przez co z jego walki są nudne. Telewizja ESPN przeprowadza komputerową symulacje walki pomiędzy obecnym mistrzem świata, Masonem Dixonem, a byłym, dwukrotnym mistrzem świata, Rockym Balboa. Walkę wygrywa Rocky. Pod wpływem tej wygranej, Rocky stara się o wydanie mu licencji bokserskiej, którą dostaje. Chce stoczyć kilka lokalnych walk. Dowiedziawszy się o tym, promotorzy Dixona proponują Rocky'emu walkę z obecnym mistrzem. Ten się zgadza. Zaczyna ciężki trening. Nadchodzi dzień walki. Eksperci nie dają Rocky'emu szans na przetrwanie z mistrzem pełnych 10 rund. Kibice jednak w niego wierzą. Balboa wytrzymuję dziesięć rund, przegrywa jednak niejednogłośna decyzją sędziów.
Przypomnijmy,że ostatniego rywala w karierze Balboy zagrał Antonio Tarver.

13.06 2011 roku dołączył do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu co spotkało się z oburzeniem w środowisku bokserskim. Oto wypowiedź na ten temat Martina Rogana (14-2, 7 KO), byłego mistrza wspólnoty brytyjskiej w wadze ciężkiej:
"Absolutnie Sylvester na to nie zasłużył. On nigdy nie był bokserem. Przecież żeby znaleźć się w takim miejscu, musisz dokonać czegoś naprawdę wielkiego, jak chociażby Hopkins albo Tyson".
Dziś często możemy zobaczyć Stalonne'a w pierwszych rzędach MGM Grand czy MSG podczas wielkich gal bokserskich w Stanach.

W 2004 roku był współprowadzącym(wraz z Sugar Rayem Leonardem) reality show Contender w którym nieznani szerzej pięściarze walczyli w turnieju kategorii śrdniej o czek na 1 mln $. Uczestnikami byli m.in Sergio Mora,Peter Manfredo Jr,Alfonso Gomez czy Ishe Smith.

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 09:55 AM
Post: #2
RE: WOKÓŁ RINGU ODC.6-SYLVESTER STALLONE
Ivan Drago zawsze mi Gołotę przypominałWink

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 02:14 PM
Post: #3
RE: WOKÓŁ RINGU ODC.6-SYLVESTER STALLONE
Sylwester Stallone aka R. Balboa zrobił dla boksu chyba więcej niż ktokolwiek inny.
Pierwsza część Rockiego jest rewelacyjna. Kolejne już mniej, ponieważ to powielenie tego samego schematu : trening-poczucie rezygnacji-wzmożony trening-oklep w walce-ostateczna wygrana. W każdym razie Rocky się nigdy nie nudzi. Oglądam za każdym razem jak leci w telewizji.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-06-2012, 04:34 PM
Post: #4
RE: WOKÓŁ RINGU ODC.6-SYLVESTER STALLONE
@PeterManfredo
A mi Władimira Klitschko Big Grin

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości