Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Windows 7 - Problem
21-07-2012, 04:07 PM
Post: #1
Instalacja Windows 7 - Problem
Siemka, mam problem z instalacją Windowsa 7, obecnie posiadam system Win XP. Jeżeli ktoś zna się na rzeczy niech napiszę a ja opiszę swój problem bo chyba nie ma sensu żebym się teraz rozpisywał. Z góry dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:24 PM
Post: #2
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
@AdamekFightPL
Ja się na tym znam, że się tak nieskromnie pochwalę ;] Pisz o co chodzi, a postaram się Ci pomóc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:33 PM
Post: #3
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
@Szakal
A więc chodzi o to, że posiadam Windowsa XP i chce zainstalować Windowsa 7 tylko, że jak posiadam XP to 7 muszę zainstalować z poziomu Windowsa czyli z dysku a nie tak jak to był w przypadku XP z płyty bootowalnej. Tylko, że jak zainstaluje Win 7 z dysku to nie będę miał możliwości z formatowania Dysku C na którym aktualnie mam zainstalowanego Windowsa XP i po prostu nie będę miał miejsca na dysku C żeby zainstalować Windowsa. Czytałem coś o jakiś przenośnych dyskach,pendrivach itd, ale takowego nie posiadam niestety. I teraz pytanko czy mogę po prostu przy instalacji WINDOWSA XP z formatować dysk C tak żeby był tam tylko czysty Windows bez żadnych zbędnych programów itd żeby było jak najwięcej miejsca a dopiero później zainstalować Windowsa 7 z dysku i najwyżej jak będę miał 2 systemy to tam powinien być jakiś plik windows.old czy jakoś tak i wtedy usunę tego starego XP i już będę miał czysty 7 ? czy tak zrobić czy może inaczej. Trochę zamotałem, ale myślę, że będziesz wiedział o co chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:40 PM
Post: #4
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
(21-07-2012 04:33 PM)AdamekFightPL napisał(a):  I teraz pytanko czy mogę po prostu przy instalacji WINDOWSA XP z formatować dysk C tak żeby był tam tylko czysty Windows bez żadnych zbędnych programów itd żeby było jak najwięcej miejsca a dopiero później zainstalować Windowsa 7 z dysku i najwyżej jak będę miał 2 systemy to tam powinien być jakiś plik windows.old czy jakoś tak i wtedy usunę tego starego XP i już będę miał czysty 7 ?
Tak to się nie da napewno,żeby sformatować C i mieć tam tylko WINDOWS XP. Nie ma opcji formatowania z usuwaniem np gier,muzyki a pozostawieniem jakiegoś pliku nawet systemowego. Polecam sformatować całą zawartość i wówczas poprzez BIOS-A wgrać WINDOWS 7.

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:43 PM
Post: #5
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
@PeterManfredo
O to dokładnie mi chodziło. Ja na dysku C gier nie mam a podczas formatowania przy instalacji XP z formatuje calutką partycję C i będzie na niej tylko Windows XP nawet bez sterowników. I wtedy dopiero zainstaluje Windowsa 7 bo będę miał miejsce na dysku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:46 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2012 04:47 PM przez Szakal.)
Post: #6
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
Zacznę od tego, że dlaczego nie możesz zainstalować 7 z poziomu płytki? Ja podczas przejścia XP->7 bez problemu zainstalowałem tego drugiego z poziomu płyty bootowalnej, trzeba tylko wejść do BIOSa i w ustawieniach zamiast opcji typu "Najpierw odczytaj dane z dysku twardego" zaznaczyć "Najpierw odczytaj dane z napędu CD/DVD" (lub podobnie, zależy oczywiście od wersji BIOSa; komendy są po angielsku). Potem wkładasz płytkę z systemem do komputera, restartujesz go i komputer najpierw odczyta płytę uruchamiając instalator.

Ale co do Twojego pytania:
Możesz oczywiście sformatować dysk twardy podczas instalacji XP tak aby był na nim "czysty" Windows, a potem osobno wgrać "Siódemkę". Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, aczkolwiek to troszkę bez sensu, bo musisz instalować dwa systemy, po czym jeden usunąć. Najlepiej albo sprawdzić BIOSa albo jeśli nie masz pendrive'a, to pożyczyć go od kumpla czy kogoś znajomego, bo będzie Ci po prostu wygodniej. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, to możesz śmiało najpierw sformatować dysk, zainstalować XP, a potem 7.


EDYCJA: Aha, oczywiście podczas formatowania wymażesz dane z CAŁEJ partycji, nie ma możliwości wyboru czy chcesz usunąć grę czy coś. Ale o tym pewnie wiesz, tylko trochę chaotycznie to napisałeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2012 04:52 PM przez AdamekFightPL.)
Post: #7
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
@Szakal
Właśnie próbowałem nie raz instalować Windowsa 7 z poziomu BIOSa i za każdym razem instalacja w pewnym momencie zatrzymywała się i nic nie szło dalej... musiałem wtedy resetować i instalować XP. Czyli jak będę miał 2 systemy na jednym dysku to tego starego XP mogę usunąć bez problemu i nie będzie żadnych komplikacji?
@Szakal
Wiem, wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2012 04:55 PM przez Szakal.)
Post: #8
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
@AdamekFightPL
TEORETYCZNIE tak, ja robiłem tak parę razy gdy miałem jeszcze stary komputer i nie było z tym żadnych problemów. Swego czasu miałem nawet dwa systemy jednocześnie (właśnie XP i 7) i obu używałem i wszystko było w porządku.

Oczywiście nie mogę dać Ci stuprocentowej gwarancji, że nic się nie stanie, ale POWINNO być dobrze. Tym bardziej, że nie spotkałem się jeszcze z żadnym przypadkiem uszkodzenia komputera wskutek instalacji Windowsa w ten sposób.

PS. Jeśli podczas instalacji z poziomu BIOSa instalator się zatrzymuje, to może po prostu płyta jest uszkodzona? Uruchomienie instalatora w ten czy inny sposób nie ma po prostu prawa powodować jego "zwisu".
PS2. Aha, na wszelki wypadek zrób sobie kopie zapasowe najważniejszych plików z innych partycji. Lepiej mimo wszystko dmuchać na zimne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 04:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2012 04:58 PM przez AdamekFightPL.)
Post: #9
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
Czyli mam próbować instalować z poziomu BIOS-u czy tak jak ja pisałem z formatować dysk C żeby zwolniło się miejsce i zainstalować Windowsa 7 a później usunąć ten plik Windows.old z XP i będzie hulało jak trzeba?

EDIT:. Oczywiście wtedy zainstaluje Windowsa 7 już dysku z poziomu Windowsa XP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-07-2012, 05:00 PM
Post: #10
RE: Instalacja Windows 7 - Problem
Instaluj jak chcesz. Z użyciem BIOSa jest po prostu szybciej i wygodniej. Jeśli jednak zainstalujesz najpierw po formacie "czystego" XP a potem na niego 7, to też powinno być dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości