Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
06-09-2012, 10:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 10:26 PM przez Mastrangelo.)
Post: #11
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Wiesz, moim zdaniem to nie pójdzie tak łatwo. Kim ma ogromne poparcie społeczne i cała ta sprawa wywołała ogromny odzew na całym świecie. Wydaje mi się, że ludzie z FBI tego nie docenili. Wydawało im się, że go zamknął, ogłoszą światu, że to największy pirat wszech czasów i po chwili ludzie zapomną, albo nawet się wystraszą i skończy się piractwo. Na starych zasadach megaupload może nie wróci, Kim pisał, że chce Sobie zapewnić ogromne wsparcie prawnicze przy nowym projekcie, więc pewnie coś się tam zmieni. Wydaje mi się po prostu, że teraz lepiej dla rządów w stanach, żeby odpuścić.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2012, 10:34 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 10:35 PM przez RSC-2.)
Post: #12
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Metzger
No więc odpowiadasz jeżeli w Twoim garażu zrobili dziuplę , to jesteś całkowicie niewinny.
Zakładam oczywiśćie że masz wiedzę ,że są tam auta kradzione.

Bo Kim Dotcom wiedział ,że na jego portalu jest wiele plików bez praw autorskich.



Mastrangelo
Piszesz że musieli akceptować regulamin a właściciele plików mieli możliwość je usuwać.

A dlaczego nie odwrócić sytuacji.
Właściciel Megaupload ma obowiazek sprawdzić posiadanie praw autorskich do „towaru” przed udostępnieniem go na swoim portalu.

[Dlaczego ciagle podkreślasz że pliki umieszczali internauci , a on im tylko udostepnił miejsce?
Według mnie pliki umieszczał własciciel Megaupload.

[Jeżeli ja na Twoim samochodzie przykleję reklamę towaru do której nie mam prawa to w takim przypadku kto ponosi odpowiedzialność?]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2012, 10:51 PM
Post: #13
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Chyba nie do końca wiesz jak to działa. Po pierwsze, te pliki są z założenia prywatne. Tzn. nie możesz ściągnąć danego pliku jeśli nie dostaniesz/znajdziesz linku wysłanego przez internautę, który ten plik umieścił. Właściciel nie może sprawdzać wszystkich plików w Swoim systemie bo jest to prywatna własność użytkowników. Wiele osób przetrzymywało tam pliki tylko dla własnego użytku których nikt nie mógł samodzielnie znaleźć. Dopiero po dostaniu, albo znalezieniu linku w internecie właściciele Megaupload mogli takie coś legalnie sprawdzać. Dodatkowo fizycznie niemożliwe jest weryfikowanie takiej ilości plików(podobno nawet 800 wrzucanych plików co sekundę). To nie jest jak gazeta, bardziej jak prywatny mail.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2012, 10:57 PM
Post: #14
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Jeżeli Datcom nie jest właścicielem plików umieszczanych na jego serwerze to w takim razie nie jemu zgarneli te pliki.
Nie jest on podmiotem w sporze z FBI
Stroną w tym sporze są ci ,którzy te pliki umieścili.
Więc niech oni wejdą w spór z USA. Niech się ujawnią zobaczymy wtedy ja dalej się to potoczy.
Ale temat poszedł w nieco innym kierunku niż myślałem.
Linia obrony Dotcoma była nieco inna
Szcególnie ta linia która miała mu zapewnić poparcie społeczne i poparcie autorów.
Chodziło w niej o rozbicie monopolu wydawców ,których określano jako krwiopijców zabierających 70% zysku ze sprzedaży [np. płyt] co bardzo podwyższało cenę wydawanego produktu, oraz hamowało promocję nowych autorów.

I ten argument poniósl kompletną porażkę szczególnie w społeczeństwie USA .
Nie znalazł także wsparcia w Europie Zachodniej.
Najwieksze poparcie znalażł w takich krajach jak Polska [kraje postkomunistyczne] i w Chinach.
Dlaczego właśnie tutaj? Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba znać mentalność Polaka.

[Ja znam odpowiedź na to pytanie. A Wy?]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-09-2012, 11:51 PM
Post: #15
Bug RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
(06-09-2012 10:34 PM)RSC-2 napisał(a):  Bo Kim Dotcom wiedział ,że na jego portalu jest wiele plików bez praw autorskich.
Jasne, że wiedział, ale nie miał możliwości kontrolowania tak gigantycznych ilości danych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 06:39 PM
Post: #16
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Cholera, jak zgarnęli Dotcoma i zamknęli, to właściciele innych tego typu podobnych serwisów się nieźle wystraszyli. Przykładowo taki hotfile, na którym zarobiłem parę groszy, przestał płacić użytkownikom. Efekt taki, że już tam nikt nie wrzuca. Mi zresztą konto tam usunęli, jak i wielu innym.

Mnóstwo linków z serwisów uploadowych więc padło, zarobek uploaderów się zmniejszył i już dziś nie wrzucają tak chętnie. Z kolei ściąganie też jest trudniejsze, idzie jakby chciało a nie mogło. Teraz te serwisy robią wszystko, by zarabiać na kontach premium.

Krótko mówiąc, było fajnie, jest mniej fajnie.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-09-2012, 09:46 AM
Post: #17
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
We wcześniejszych etapach, megaupload to było coś wielkiego. Spokojnie mogłem pościągać ciekawe dla mnie pojedynki, a potem delektować się nim w trakcie oglądania. Nie pamiętam, abym coś musiał dopłacać, a tak bodajże zdarzało się rapidshare.

Dzisiaj nie tylko jest masa stron podobnych do megaupload, ale ogólnie jest YouTube. Można bez problemu wrzucać tam pełne walki, w jednym filmie i ludziom to wystarcza. Dodatkowo działają programy, mające na celu ściągniecie filmów z YT.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 06:26 PM
Post: #18
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
@Metzger
To że ktoś nie ma fizycznych możliwości sprawdzenie legalności plików nie zwalnia go z odpowiedzialności.

Zasada jest prosta.
Własciciel firmy odpowiada za całość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 06:38 PM
Post: #19
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Jak widać, RSC-2, prawo jest inne. Przenosisz do tego zasady z zupełnie innych dziedzin, a to (na szczęście) tak nie działa.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 06:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2012 06:50 PM przez RSC-2.)
Post: #20
RE: MEGAUPLOAD-Portal dla ubogich, chytrych,czy powiew wolności i uczciwości.
Mastrangelo
Prowadzisz bardzo ciekawą i znaną ogólnie linię obrony Megaupload.
-ja tylko udostępniam serwer
-ja nie mam możliwości sprawdzania.
-to nie moje pliki
-nie ja je tam umieszczam
Czyli krótko mówią „to nie ja ,to nie moje” itp., itd

Przypomina mi to złodzieja któremu odcięto rękę w momencie gdy sięgał po kradzioną rzecz , a on wszystkich przekonuje ,że ta odcięta ręka to nie jest jego ręka.
Albo przypomina mi to kombinatora który w bankach nabrał kredytów , nie spłaca ich a cały swój majątek przepisał na teściową a komornikowi udowadnia ,że on jest goły i biedny jak mysz kościelna
Takie numery przechodzą tylko w polskich sądach.
W USA los właściciela Megaupload i jego portalu jest już przesadzony.
Nikt nie nabierze się ani nie będzie brał pod uwagę jego bajek

Ponadto w USA obowiązuje „prawo precedensowe” co jest gwoździem do trumny dla Megaupload.
Z tego portalu już nikt nigdy nie ściągnie żadnej walki bokserskiej.
Jeżeli będzie inaczej to będzie to „cud”




No ale ja zadam inne pytanie:
Czy takie portale powinny działać?
Czy takie portale robią więcej pożytku czy więcej szkody?
Dla kogo są pożyteczne a komu wyrządzają krzywdę?
Czy stanąć w ich obronie czy wspierać tych którzy je zamykają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości