Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
17-09-2012, 09:04 PM
Post: #1
Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Postanowiłem zamieścić ten unikatowy wywiad, chyba zrozumiecie dlaczego Wink
Cytat:CKM.PL: Podobno w młodości strasznym łobuzem byłeś?
Rafał Jackiewicz: W młodości? Zostało do dzisiaj (śmiech). Tylko teraz wszystko kontrolowane. Nie mogę sobie pozwolić na te rzeczy, które robiłem mając piętnaście, osiemnaście czy dwadzieścia parę lat. Teraz mam dom, rodzinę i dzieci.

CKM.PL: Kopałeś od zawsze. Zacznijmy od piłki.
Rafał Jackiewicz: Kopałem jak nie w głowę to w piłkę. Moje całe życie to kopanie. Mój rocznik tj. 77 mogę śmiało powiedzieć, że to jest najlepszy rocznik. Ludzie jeszcze byli ludźmi. Późniejsze to już małolaty bez zasad, bez honoru.

CKM.PL: Dzięki.
Rafał Jackiewicz: Niestety (śmiech). Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka. Niestety ale tak jest. Proszę tylko nie obrażać się!

CKM.PL: O tych twoich piłkarskich meczach krążą legendy.
Rafał Jackiewicz: Powiedz co, to ci powiem czy prawda.

CKM.PL: Pobiłeś sędziego.
Rafał Jackiewicz: Nie, nie. Pobicie a jedno pierdolnięcie to jest różnica.

CKM.PL: Czyli tylko go pierdolnąłeś?
Rafał Jackiewicz: Jedno uderzenie to nie jest pobicie. Pobicie to więcej niż trzy ciosy. Tu był jeden cios na wątrobę. To była najlepsza wątroba w moim życiu, ręka przeszła mi na wylot. Należało się. Niesłusznie dostałem czerwona kartkę, a jak szarpnąłem go, to zakończył mecz. A że byłem na kacu to ...

CKM.PL: Potrafiłeś też pomylić nazwę drużyn z którymi gracie, pojechać nie na ten mecz ...
Rafał Jackiewicz: Były też takie sytuacje. A to z tego względu, że praktycznie każdy mecz grałem na kacu. Mecze były w niedzielę w piątki i soboty, pozwalałem sobie na wiele... Taki byłem. Miałem ojca alkoholika, mam brata alkoholika, także tradycja zobowiązuje. Napierdalałem i ja. Często, ale nie dużo, bo nigdy wiele nie mogłem wypić. Piątek sobota się tańczyło, w niedzielę nie wiedziałem gdzie mam jechać na mecz, czasami zdarzało się jechać gdzie indziej... Kiedyś na kacu pomyliłem Jarosław z Jarosławiem. To już czasy kick boxingu. Zrekompensowaliśmy to sobie w pewnym klubie, gdzie po raz kolejny sprawdziłem swoją twardość. Zostałem pięciokrotnie skopany na dyskotece.

CKM.PL: Bardzo bolało?
Rafał Jackiewicz: Nie pamiętam, byłem pijany. Za każdym razem wstawałem i chciałem się lać. W końcu odpuścili, mówiąc, że to jakiś idiota.

CKM.PL: Żeby pić, trzeba mieć za co.
Rafał Jackiewicz: Mam 35 lat. W życiu tak naprawdę pracowałem niecały rok czasu. Pół roku byłem ochraniaczem na stadionie, też się opierdalałem, ale jeździłem do pracy. Później w Michalinie ciągnąłem ptaszki za fiutki, robiąc ptasie mleczka. Nie śmiej się, to fabryka ptasiego mleczka była. Całe życie to generalnie na przekrętach, małych oszustwach, małym złodziejstwie. Coś związane z samochodami, małym wymuszaniem, małym naciąganiem. Tak to wszystko wyglądało.

CKM.PL: Od weekendu do weekendu.
Rafał Jackiewicz: Dokładnie. Od bramki do bramki. Na tym też zarabiałem, byłem ochroniarzem na dyskotekach.

CKM.PL: Co weekend się biłeś, zawsze wybierając od siebie większych (Rafał ma 170 cm wzrostu).
Rafał Jackiewicz: Zawsze uważałem, że im większy cham, tym większy huk, jak walnie o glebę. Po drugie uważałem, że bijając większego kozaka, automatycznie sam jestem większym kozakiem. Nigdy nie biłem słabszych, młodszych czy mniejszych. Więksi też zawsze wybierali mnie, bo zawsze chodziłem z bykami i początkowo byłem teoretycznie najłatwiejszym obiektem do wjebania. Zmieniało się to po trzydziestu sekundach.

CKM.PL: Jesteś w stanie zliczyć ilość tych walk?
Rafał Jackiewicz: Nie jestem. Piątki, soboty, niedziele - zależy ile dyskotek. Minimum jedną walką, czasami dwie trzy...

CKM.PL: Na tej samej dyskotece?
Rafał Jackiewicz: Tak i tak było co tydzień. To też zależało od tego, gdzie na niej byłem. Na początku trzeba było wyrobić sobie opinię. Zacząłem jeździć na dyskoteki mając trzynaście lat. Wyrabianie opinii zajęło mi około 3-4 lat. Później wystarczyło ją podtrzymać i raz na jakiś czas jebnąć komuś w zęby. Komuś, kto też chciał się sprawdzać.

CKM.PL: W pewnym momencie o 3 cm otarłeś się o śmierć.
Rafał Jackiewicz: Nie o trzy - to był cios prosto w serce! To było trzy dni po urodzinach mojego syna. Akurat wypadła sobota... cham zaczepił dostał w zęby. Poszedłem do samochodu, nie prowadziłem, bo byłem pijany, a i to się zdarzało. Przemyślałem sprawię i myślę, że jeszcze raz mu zajebie. Przyjebałem i czekałem aż wstanie. Wstał z nożem... Zapytałem: po ci ten nóż? Dostałem, przebił mi komorę serca i jeszcze ten chuj gonił mnie 100 metrów. Bo chciał mnie dobić.

CKM.PL: Huczne te urodziny.
Rafał Jackiewicz: Gorzej to nie wiem, chyba można dostać tylko w mózg, ale mózgu nie mam podobno (śmiech).

CKM.PL: Pół roku po tym, stałeś na podium Mistrzostw Polski w Kick-boxingu.
Rafał Jackiewicz: To było tak. Ósmy czerwca dostałem kosą. Miesiąc czasu nic nie robiłem - odpoczywałem. Po miesiącu napiłem się wódki. Drugiego dnia złapał mnie taki ból w klatce piersiowej, że myślałem że umrę… Zawieźli mnie do szpitala. Okazało się, że to nerwoból, poza tym ta wóda chyba jakaś lewa była. Jeszcze mając szwy na klacie, stałem na bramce. Też było ciekawie... Zacząłem się ruszać itd. W ciągu pięciu miesięcy przygotowałem się do walki i podrobiłem badania, żeby móc wystartować. Finał przegrałem, oszukali mnie. Ale i tak uważam, że to mistrzostwo wszechświata, co zrobiłem. Po tym wszystkim przed finałem wygrałem dwie walki.

CKM.PL: W tych czasach przykładano ci pistolet do głowy i kolan...
Rafał Jackiewicz: Spluwa do głowy to było w Kołbieli. W przejściu bili mojego kolegę, za którego się wstawiłem. Dopadli mnie - nie pamiętam - trzech czy czterech. Zaczęli mnie okładać, mimo tego, że byłem pijany, nie byli mi wstanie zrobić krzywdy. Ale zanim zaczęli mnie kopać i bić gość przystawił mi do głowy rewolwer - pamiętam to jak dziś. Byłem tak narąbany, że po prostu uderzyłem w niego ręką mówiąc - weź z tym wypierdalaj. Przestraszyłem się w momencie, gdy mi przystawił do kolana. Bałem się, że to może zrobić, też machnąłem ręką. Parę ciosów, parę kopów i mi odpuścili.

CKM.PL: Bejsbol w łokieć?
Rafał Jackiewicz: Skąd o tym wiesz (śmiech). Żegnaliśmy kolegę do wojska.To była środa, a w piątek miałem wyjazd do Włoch na Puchar Świata, bo wtedy byłem w kadrze kick-boxingu. Nachlałem się, była awantura. Dostałem kijem w łokieć. Był czarny i napuchnięty. Ale Puchar Świata zdobyłem. Wracałem z dwoma czarnymi i napuchniętymi łokciami.

CKM.PL: Podobno potrafisz kopnięciem zgasić papierosa.
Rafał Jackiewicz: Nie podobno, tylko patrz! (w tej chwili Rafał wyciąga telefon i pokazuje filmik - zaręczam potrafi!). To mój popisowy numer, jak się napiję! Potrafię też z obrotówki strącić puszkę z głowy! Czasami wysikuję też swoje imię na środku ulicy. Może być i w Warszawie (rozmawiamy w Graviatan Gym w Jankach). Robię to przy dwóch promilach.

CKM.PL: Jestem pełen podziwu.
Rafał Jackiewicz: Nagrałem sobie. Kiedyś dostałem mandat tysiąc złotych i 30 punktów. Nikt nie wierzył, mam w samochodzie, chcesz zobaczyć?

CKM.PL: Wierzę.
Rafał Jackiewicz: Wiem, ale są tacy, co nie wierzą...

CKM.PL: Walczyłeś kiedy po pijaku? Chodzi mi o zawodowe walki.
Rafał Jackiewicz: Nie. Może kiedyś po piwie czy lufie, ale często na kacu.

CKM.PL: Kiedyś nawet powiedziałeś, że wychodząc na ring pierdziałeś i bekałeś.
Rafał Jackiewicz: Tak. W sobotę walka w piątek waga, w czwartek piłem i rzygałem. Kiedyś na wszystko kładłem laskę. Robiłem co chciałem. To było normalne, musiałem szybko kończyć walkę, bo wiedziałem, że długo nie dam rady. Na szczęście palnąłem go w drugiej rundzie.

CKM.PL: W tym okresie życia wszedłeś też w przestępczy świat.
Rafał Jackiewicz: To było zawsze. Zawsze miałem takich kolegów co robili różne rzeczy, w takim towarzystwie się obracałem. Nikt nade mną nie miał kontroli, mama zmarła 15 lat temu, nie miałem ojca i robiłem co chciałem. Dopóki mama żyła było w miarę, ale ona musiała zarabiać - wiadomo. Jednak teraz myślę, że wywiązała się z obowiązków bo wyszedłem na ludzi.

CKM.PL: Koleżeński jesteś. Odchodząc z "gangsty" poleciłeś kolegę...
Rafał Jackiewicz: Prowadziłem bar w Mińsku, do którego przyjechali "koledzy" po haracz. Powiedziałem, że płacił nie będę. Jednego z nich wyzwałem na solówkę. Wtedy powiedzieli, że teraz to będziemy płacić. Drugiego dnia przyjechali. Zawinęli mnie do samochodu i wywieźli jakieś 20 km koło Mińska. Chcieli okup. Związali ręce, związali nogi i zostawili z jednym gościem. Była zima, zostawili mnie pod kocem. Jakoś się rozwiązałem, wziąłem kurtę gościa, który ze mną został i sobie spierdoliłem.

CKM.PL: Gdzie to było? W lesie?
Rafał Jackiewicz: Tak, w takim domku, który potem chciałem spalić. Jednak okazało się, że był własnością osoby, która nie miała z tym nic wspólnego. Odpuściłem to, bo dzisiaj cholera wie jakby to było. Potem moi koledzy, chcieli wziąć odwet, jednak zbliżała się data mojego debiutu na ringu, w drodze był mój syn i powiedziałem, że odchodzę, polecając im kolegę - mojego ucznia, za którego ręczyłem. Uczyłem go. Niestety, dzisiaj chłopak siedzi już sześć lat. Nieważne za co, zrobił co zrobił, ale nikogo nie sprzedał. Poszedł tą drogą, niestety. Ja wybrałem inną, dzięki czemu teraz sobie gadamy. Ale i tak jestem z nim.

CKM.PL: Ukradłeś kiedyś komuś samochód?
Rafał Jackiewicz: Ja nie. Ja tylko wiedziałem co, komu, gdzie i kiedy. Podobno rozbierali samochody w stodołach po lasach, złodzieje. Zero tolerancji dla przestępców (śmiech). Oczywiście to był żart.

CKM.PL: Jak trafiłeś do wielkiego boksu?
Rafał Jackiewicz: Wiem czy wielkiego.

CKM.PL: Byłeś Mistrzem Europy. Walczyłeś o Mistrzostwo Świata.
Rafał Jackiewicz: Ciężką pracą! Chodziłem do zawodówki, na cukiernika. Zacząłem trenować w Mińsku Kick Boxing moimi idolami byli Marek Piotrowski (w tym momencie Rafał pokazuje tatuaż: Punisher - wstań i walcz - hasło Marka Piotrowskiego) i Van Damme. Kilka medali na Mistrzostwach Polski, Puchary Świata. W 2001 trafiłem do boksu. Zadzwonili czy nie chcę posparować z późniejszym mistrzem świata Kotay'em, Snarskim, Bielskim itd. Po sparingach stwierdzili, że daję radę. Zapytali, czy nie chcę spróbować sił w zawodowym boksie. W moje 24. urodziny stoczyłem pierwszą walkę. Początkowo byłem kelnerem jeździłem i przegrywałem. Ciągle wyrabiałem się na dyskotekach. Po zdobyciu międzynarodowego mistrza Polski trafiłem do tego miejsca, gdzie jestem teraz. Ogólnie jakiś tam talent, ciężka praca itd. A przede wszystkim charakter i psychika!

CKM.PL: W kilku walkach ewidentnie cię przekręcili. Czy boks zawodowy jest takim umoczonym sportem?
Rafał Jackiewicz: Boks zawodowy nie jest sportem! Jest biznesem! Zawsze to mówiłem, mówię i mówił będę! Bo tak jest! Parę razy mnie oszukali, parę razy bardzo, kilka walk też zasłużenie przegrałem. Jak chociażby ostatnie (Kell Brook i walka o mistrzostwo świata z Dejanem Zaveckiem).

CKM.PL: Jak kontraktuje się takie walki?
Rafał Jackiewicz: Od wszystkiego jest menadżer. Ja tylko trenuję, ewentualnie nie zgadzam się na warunki finansowe. Wychodzę i napierdalam.

CKM.PL: Ile walk przed tobą?
Rafał Jackiewicz: Dopóki będę uważał i będę w stanie zrobić wagę, to będę walczył. Jeżeli nie będę w stanie zbijać wagi, pójdę wagę wyżej. Będę walczył dotąd, do kiedy będę czuł, że mogę. Do czterdziestu lat.

CKM.PL: Kiedyś powiedziałeś mi, że skoro kiedyś byłeś młodym wilkiem i obijałeś tych schodzących ze sceny na starość, aby zarobić możesz być testerem dla tych młodych. Miłość czy pieniądze?
Rafał Jackiewicz: Jedno i drugie. Kocham to co robię i robię to dla pieniędzy. Teraz jestem trenerem, trochę się zmieniło. Zarabiam jako trener i pierdolę to, co mówiłem wcześniej. Nie muszę być chłopcem do obijania, skoro teraz zarabiam.

CKM.PL: Twoje życie to idealny scenariusz na film.
Rafał Jackiewicz: Słuchaj, to jeszcze chuj. To dopiero 1/4. Niezły był ten numer jak jeździłem motorem na zabawie, w środku remizy, aby byłem tam samo zalany, jak mój motor wueska - do pełna. A tak na koniec - wszystko to, co tu napisane, to 100 procent prawdy. Byłem jaki byłem, robiłem, co robiłem i niektórzy powiedzą, że DEBIL (napisz to dużymi literami), ale mądrzejsi powiedzą - był jaki był, robił co robił, ale wyszedł na ludzi. I takich ludzi szanuje. Pozdrawiam normalnych, tych mniej normalnych oczywiście tez.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2012, 09:18 PM
Post: #2
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Różnie w życiu bywa... Z dna na szczyt i z powrotem... Takie życie

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2012, 11:43 PM
Post: #3
Bug RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Zero szacunku dla takich ludzi. Dobrze chociaż, że powiedział, że nie ma mózgu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 12:50 PM
Post: #4
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Nie lubie go jako boksera i człowieka, taki styl kozaczka JP. Boksuje bardzo nudno ostatnia walka z Pasquą (ŻENADA). blablabla nie jade go tylko pisze to co myśle
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 03:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2012 03:17 PM przez BESTIA.)
Post: #5
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Zero szacunku dla takich ludzi?
Czlowiek wyrwał się z biedy,nie miał ojca matka zmarła brat alkoholik.Ale ty pewnie na jego miejscu to byś został wzorowym uczniem i lekarzem.
Bandit
Chyba go ze Szpilką pomyliłeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 03:40 PM
Post: #6
Bug RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
(18-09-2012 03:15 PM)BESTIA napisał(a):  Zero szacunku dla takich ludzi?
Dokładnie. Zero szacunku dla przestępców. Przecież ten bezmózgi troglodyta jest wręcz dumny ze swojej bandyckiej przeszłości. Szpilka przy nim to angielski dżentelmen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2012, 08:52 PM
Post: #7
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Dla mnie jedna pozytywna rzeczy płynie z tego wywiadu. Boks uratował Jackiewiczowie życie.
Gdyby nie to być może dzisiaj albo by siedział ciupie, albo by nie żył. Boks pozwolił mu oderwać się od recydywy i nałogów, zarobić godziwe pieniądze. Teraz Jackiewicz zdaje się, że żyje innym, spokojniejszym życiem. Najważniejsze, że wyszedł z bagna. A że wspomina dobrze tamte życie? To już niech każdy oceni z osobna.
W tym przypadku boks z recydywisty zrobił jako takiego człowieka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-09-2012, 07:00 AM
Post: #8
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
http://www.youtube.com/watch?v=f4QdQ9Rb5DA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 04:05 PM
Post: #9
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
Przez jakiś czas(całkiem niedawno) mówiło się o jakiejś mega fajnej ofercie dla Rafała ze Stanów...Kilka walk na dużych galach...Coś takiego było i mówił o tym sam Rafał a jak tych walk nie było tak nie ma

[Obrazek: Wladimir-Klitschko-warm-up-100908R300.jpg#.UKMrgWfwWm4]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 04:36 PM
Post: #10
RE: Wywiad z Rafałem Jackiewiczem (Hardkorowy)
A o walce Jonak v Mosley słyszeliście?

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości