Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waga junior ciężka
30-09-2012, 09:42 PM
Post: #1
Waga junior ciężka
Czas na kolejny temat, który może rozrusza forum Smile
Temat o "wadze Sauerlanda", czyli wadze cruiser. Kogo uważacie za najlepszego cruisera? Za najciekawszego prospekta? Bokser najbardziej przereklamowany? Może zaproponujecie swoje rankingi w tej wadze?

Jak już założyłem temat to zacznę od siebie. Myślę, że wielu podzieli moje zdanie, że w cruiserze nie ma zawodnika, który by się specjalnie wyróżniał, był wyraźnie najlepszy. Ten nieszczęsny boxrec wykalkulował sobie na pierwszym miejscu Hernandeza, ale ja bym go wstawił jako boksera najbardziej przereklamowanego. Przecież ostatnio trafiał go nie najmłodszy już Troy Ross.
Najciekawszy prospekt to z kolei bez wątpienia Masternak. Tutaj chyba nie trzeba wyjaśniać czemu.
Spróbuję stworzyć jakiś ranking w cruiser.
1. Denis Lebiediew- on robi na mnie najlepsze wrażenie z tej wagi. W walce z Huckiem momentami wręcz go ośmieszał. Wynik końcowy był jaki był... Czekam na jego kolejne walki. Zastanawiałem się czy go tu umieścić, bo w ostatnich walkach obijał zawodników w znacznie gorszej formie od siebie.
2. Krzysztof Włodarczyk- zastanawiałem się długo na którym miejscu go dać. Sam nie wiem czy zasługuje na tak wysoką lokatę. Bezapelacyjnie najlepszy technicznie bokser w swojej wadze z bardzo mocnym ciosem z obu rąk. Gdyby nie psychika, na pewno nikt nie miałby wątpliwości kto jest najlepszy w cruiser. No, ale właśnie... Diablo przed walką połyka kij od szczoty i zadaje zbyt mało ciosów w początkowej fazie walki. To wielki minus.
3. Marco Huck- bokser kompletnie bez techniki, ale za to cholernie silny. Udowodnił to w walce z Powietkinem, którego może nie podłączył ani razu, ale widać było, że Sasza te ciosy odczuwa. Chciałem go dać na 2 miejsce, ale jednak wybrałem technikę.
4. Ola Afolabi- bokser, który jak się przyłoży to pokazuje, że jest nie gorszy od aktualnych mistrzów świata. Szkoda, że nie było jego walki z Masterem. Sparingi z Kliczkami robią swoje. Ola w przyszłości może sięgnie po pas mistrzowski (chociaż nie jest już najmłodszy).
5. Lateef Kayode- ma wielki potencjał. Pokonał sporo amerykańskich zawodników, a w ostatniej walce według mnie Tarvera.
5. Mateusz Masternak- w ostatnich walkach zamęczał swoich przeciwników. Na pewno kondycja to jego mocna strona. Intensywność ciosów bardzo duża, siła też na poziomie. Nie przekonuje mnie tylko ta obrona barkiem. Nie wiem czy np. na Hucka to by wystarczyło.
6. Yoan Pablo Hernandez- no on to mnie kompletnie nie przekonuje, ale ma pas, więc w Top10 wypada go umieścić. Ciężko rozgryźć tego boksera. Z USS dał dobrą walkę (tą drugą), ale z Troyem Rossem to już inna bajka. No i ta podejrzana szczęka... Chciałbym jego walki z Masterem. Myślę, że nie dotrwałby do 8 rundy.


Nie umieszczam tutaj Antonio Tarvera, bo on w cruiserze stoczył tylko 2 walki. To na razie za mało, żeby go tu wpisać. Pomijam Guillermo Jonesa, bo nie wiem w jakiej jest formie. Pięściarz wybitnie nieaktywny. Na pewno na miejsce w top10 zasługuje Troy Ross, co pokazał w walce z Hernandezem.
Teraz Wasza kolej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 09:47 AM
Post: #2
RE: Waga junior ciężka
Waga cruiser jest o tyle specyficzna, że dla wielu bokserów stanowi przedsionek wagi ciężkiej, gdzie walczy się o większe pieniądze. Z tego powodu dwóch najlepszych naturalnych cruiserów - David Haye i Tomasz Adamek boksuje w ciężkiej. Pomimo tego jest to kategoria ciekawa i na pewno lepiej obsadzona od słabiutkiej półciężkiej. Czołówka jest bardzo wyrównana. Nie ma wyraźnego lidera, a każdemu z obecnych mistrzów można zarzucić jakieś istotne mankamenty.

Rzeczywiście najsolidniejsze wrażenie robi "tymczasowy mistrz WBA" Denis Lebiediew. Jego mankamentem jest skromny wzrost. Myślę, że miałby spore problemy z dobrymi technicznie, a jednocześnie silnie bijącymi bokserami dużo od niego wyższymi (np. Afolabi, Tarver, Masternak).

Marco Huck jest na szczycie tej wagi, jeśli chodzi o zarobki. Jego braki techniczne są ogólnie znane, ale dość skutecznie nadrabia je siłą i walecznością. Jego też zaczyna ciągnąć w stronę wagi ciężkiej.

Yoan Pablo Hernandez miałby potencjał na lidera tej kategorii (dobre warunki, silny cios, niezła technika), ale walka z Rossem pokazała, że nie udało mu się wyeliminować słabych stron (szklana szczęka, słaba psychika).

Krzysztof Włodarczyk to mistrz raczej przypadkowy, żeby nie powiedzieć sztuczny. Dysponuje potężnym ciosem i niezłą techniką, ale jest wolny i słaby psychicznie. Do tego jest fatalnie prowadzony pod względem promotorskim i trenerskim. Bez pomocy sędziów nie uda mu się utrzymać mistrzowskiego pasa, a sukcesu finansowego z prawdziwego zdarzenia też chyba nigdy nie osiągnie.

Antonio Tarver to znakomity pięściarz w przeszłości, ale obecnie bokser schyłkowy wspomagający się w niedozwolony sposób.

Mistrzowski pas Guillermo Jonesa to czysta kpina i parodia. Nie ma ochoty do boksowania, a WBA powinna go dawno tego tytułu pozbawić.

Do czołówki wagi cruiser zaliczyłbym również następujących zawodników: Ola Afolabi, Lateef Kayode, Grigorij Drozd, BJ Flores, Paweł Kołodziej, Troy Ross, Aleksander Aleksiejew, Francisco Palacios i Firat Arslan. Żaden z tych bokserów nie rokuje jednak specjalnych nadziei na przyszłość. W przeciwieństwie do nich, za bardzo perspektywicznych uważam takich, jak:

Rachim Czakijew - bokser o bardzo mocnym ciosie, a jednocześnie co najmniej poprawny technicznie. Ma jednak pecha, że boksuje w schyłkowej grupie Universum, która nie jest w stanie zapewnić mu walk z najlepszymi rywalami.

Mateusz Masternak - największy talent młodego pokolenia w polskim boksie. Bokser silny, szybki i niezły technicznie, ale ciągle jeszcze nie mogący sobie poradzić z wyeliminowaniem dwóch mankamentów: słabej obrony i jednostajnego tempa walki.

Dmytro Kuczer - robiący szybkie postępy i silnie bijący Ukrainiec.

Thabiso Mchunu - atletycznie zbudowany i bardzo silny młody Zulus z RPA.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości