Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
05-02-2013, 01:15 PM
Post: #11
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
@RoyJonesJr
Nie cyrk. Logika.

Kessler straci pasek WBA podchodząc do potyczki z Frochem. Musi być przecież w rankingu IBF a żeby tak było paska musi się zrzec. Tak samo było by z Saszą gdyby chciał walczyć z Vitkiem. Dlatego ten pas jest właśnie bez sensu. Nic nie daje.

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 05:29 PM
Post: #12
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
Nie wiem gdzie o tym mówić więc wykorzystam ten wątek.

Paweł Kołodziej jest liderem rankingu WBA
Moje pytanie brzmi= Co z tego? Nawet jeśli Jones lub Lebiediev dadzą mu walkę to wycofa się z powodu "kontuzji".

To samo Jonak jednak tutaj sprawa wygląda inaczej
Kto mu da walkę o MŚ?

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 05:31 PM
Post: #13
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
Podobno walka Cotto-Trout to taki eliminator do walki z Jonakiem. Szykuje nam sie podwojny mistrz.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 05:43 PM
Post: #14
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
@Jerome
Co do Kołodzieja, to muszę się nie zgodzić. Jestem niemal pewien, że gdyby dostał dobrą ofertę walki MISTRZOWSKIEJ (a nie kolejnego "ostatecznego eliminatora" albo czegoś podobnego), to by ją przyjął. On już nie jest młodzieniaszkiem i Paweł ma tego świadomość. Mimo, że z Lebiedewem nie dałbym mu większych szans, to wydaje mi się że Kołodziej zgodziłby się na tą walkę.
Ewentualnie bardziej prawdopodobna wydaje się walka Polaka z Hernandezem, do której ewidentnie dążył Wasilewski (eliminatory IBF etc) i wydaje mi się, że jeśli Sauerland wysłałby do 12KP ofertę walki Kubańskiego Niemca z Kołodziejem, to taką przyjęliby bez wahania. Ale to trochę poza tematem.

A co do Jonaka, to on chyba nieprędko dostanie szansę walki o pas i tutaj raczej nie ma się co rozpisywać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2013, 05:52 PM
Post: #15
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
@Szakal
Masz rację.
Zapomniałem dodać, że Kołodziej jest nr2 a nr1 jest nieobsadzone.
Trzeba przecież zawalczyć o ostateczny nr1 ;]

[Obrazek: haye-wlad-exchange.gif]
They think they're good, I know I'm great ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2013, 09:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2013 09:47 PM przez neQ.)
Post: #16
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
Kołodziej to obok Jonaka pięściarz, który może spokojnie toczyć walki z czołówką. Nie ważne - faworyt, czy nie - jest gotowy na takie pojedynki. Wielka szkoda, że nie doszło do eliminatora z Wilsonem. Oglądaliście jego ostatnią walkę z Aleksiejewem?

Inny trochę temat, bo tutaj chodzi nam o WBA, a wątek Pawła, który poruszyłem dotyczy IBF.
Kiedyś federacje WBO uważałem za najgorszą spośród czterech najważniejszych i najbardziej wpływowych. Głównie ze względu na miejsce w piętnastce rankingu po zdobyciu jednego z ich regionalnych pasków. Sama organizacja walki o obojętny tytuł WBO sporo kosztuje. Kiedyś AW wspomniał, że na zorganizowanie w Polsce pojedynku o WBO Inter-Conti wydać trzeba około czterdzieści tysięcy Euro. W głównej mierze dlatego Krzysiek Bienias nie miał obrony tego pasa na polskiej ziemi, rzecz jasna bardziej chodziło o popularność Kisiela, a raczej jej brak.

Nie wiem dokładnie jak jest z federacją WBA i jej tytułami. Śmiem twierdzić, że ceny są ciut niższe od tych z WBO. Nie znam się na tym, więc nie chcę się szerzej wypowiadać w tym temacie. Zauważalnym jest natomiast fakt, że polscy bokserzy (Wawrzyk, Kołodziej, Kostecki) mierzą się w ringu o pasy WBA.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 11:08 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 11:09 AM przez RoyJonesJr.)
Post: #17
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
WBA podjęło doecyzje o zniesieniu poliytki tymczasowych pasów !!
świetnie !! Koniec z jakimiś interimami - jeszcze tylko czekać aż usuną super championa. Jakby został sam regular było by świetnie.
tylko musimy czekać do końca roku.
WBA ma aż 36 mistrzów w 17kategoriach.. nieźle..

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 11:34 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 11:37 AM przez Adammobp.)
Post: #18
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
Spokojnie, decyzja oficjalnie nie zapadła. Więc lepiej się tak nie podniecać, bo jeszcze sobie skalkulują i dojdą do wniosku, że dutki ważniejsze Big Grin

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 01:04 PM
Post: #19
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
Ciekawy jestem kto w takim wypadku straciłby pas, Władimir czy Povetkin? chyba raczej Povetkin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 01:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 01:16 PM przez RoyJonesJr.)
Post: #20
RE: WBA znów świruje - trzeci pasek w ciężkiej
AFPL
Żaden z nich. Tu chodzi o interim czyli tymczasowy a nie regular który ma Sasza czy super champion który ma Wlad.
Nie wiem czy źle zrozumiałeś czy tylko tak gdybasz Big Grin
super championa też by mogli znieść. a nawet moim zdaniem zamiast wersji super mógłby zostać tymczasowy.
Bo jak taki Guilermo Jones nie bronił basa po był po prostu Panamczykiem a pasa mu nie chciano odebrać bo WBA to Panamska organizacja a Denis zdobył Interim a federacja postanowiła wkońcu odebrać mu pas to ktoś przyzwoity natychmiast zajął jego miejsce.
Taki przykład był chyba też z Cleverlym który posiadał najpierw chyba pas tymczasowy.

Mam nadzieje że postanowienie WBA nie skończy się tylko na słowach i do końca roku przynajmniej nie będzie tego interim..

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości