Piłka nożna ogólnie
24-02-2017, 09:15 AM
Post: #4931
RE: Piłka nożna ogólnie
A ja się nie zgadzam. Oglądałem wczoraj ten mecz i uważam, że Legia tragedii nie pokazała. Mogła nawet to zremisować bo wbrew temu co napisał Kubala szanse były - kilka pół-groźnych strzałów z dystansu w drugiej połowie, a przede wszystkim szybka kontra w pierwszej, gdzie po płaskim dośrodkowaniu z prawej obrońca musnął piłkę wybijając ją sprzed nadbiegającego legionisty na szóstym metrze.

Legia zrobiła co mogła i żegna się z rozgrywkami bez wstydu, niemniej widać było że jest drużyną słabszą. Nie podobał mi się ten Czech/Słowak co po lewej biegał, taki troche jeździec bez głowy, dużo wiatru, ale żeby podać/dośrodkować/ograć przeciwnika to już nie bardzo.

Gol dla Ajasku fartowny, jakiś krzywy strzał, Malarz musiał drobić dwa kroczki, wypchał piłkę w bok z siłą muchy no i dobitka była formalnością. Poza tym jednak bardzo dobry mecz i wyratował minimalną porażkę (beka z akcji Ajaksu gdzie biegło ich czterech czy pięciu na jednego obrońcę a i tak zawalili).

Podsumowując: (tu akurat się zgodzę), przeciętny Ajax wyciumkał minimalne zwycięstwo z przeciętną Legią, ale zakładając że oba zespoły są w rytmie meczowym to ustawiłbym je na jednej półce.

Co do innych wyników, co się stało z Szachtarem -_-
Fiorentina to czułem, że odpadną ale nie że tak wcześnie szczególnie mając Borussię na tacy. Co poradzić. Czekam na finał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-02-2017, 11:55 AM
Post: #4932
Ciężko powiedzieć. Na oko powinien wygrać Manchester United, ale AS Roma i Borussia Monchengladbach pod Heckingiem też mogą być groźne
24-02-2017, 12:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2017 12:18 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #4933
(24-02-2017 02:11 AM)Wietnam napisał(a):  Co ciekawe w 1/8 będą grały aż trzy ekipy
z Belgii, Gent wyeliminował Tottenham.

Czyżby jakiś mały renesans belgijskiej piłki klubowej?

Kubala i Gogolius dzięki za wyjaśnienie! Po takich trzeba będzie znaleźć jakiś solidny skrót i obejrzeć samemu. Ten dwuminutowy z meczykówpl nic tak naprawdę nie pokazuje. Jakby ktoś miał coś dłuższego to niech podrzuci. Smile

Co do drużyn to może właśnie będę kibicował belgijskim oraz FC Rostów plus tym, w których przynajmniej teoretycznie grają Polacy.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
24-02-2017, 02:55 PM
Post: #4934
W sumie mecz nie obfitował w jakieś liczne sytuacje i skrót 2minutowy pewnie spokojnie mieści wszystko co się działo.

W pierwszej połowie Ajax lekko przeważał, miał strzał w słupek, Legia tę dobrą okazję z płaskiego dośrodkowania.
Potem Ajax strzelił gola, a Legia zaczęła coś więcej grać przez ostatnie 15 minut - blisko było skontrowania jej i 2:0, ale przy odrobinie szczęścia mogli wpakować gola na 1:1 i mówilibyśmy o szczęśliwym awansie po wyrównanym meczu.
Musiałbyś raczej obejrzeć cały mecz Wink
24-02-2017, 09:14 PM
Post: #4935

Ogólnie, ja nie widziałem pomysłu w grze Legii i to boli najbardziej.
25-02-2017, 01:36 AM
Post: #4936
Lech * | * znowu trzy bramki wpakował tym razem na wyjeździe w Szczecinie, do zera.
Jak narazie oni najbardziej imponują z ekip górnej pułki ESA. Kownacki on długo
już miejsca przy Bułgarskiej nie zagrzeje, serie A coś czuję w przyszłym sezonie
liga w której polakom idzie. Kownaś dwie bramki wczoraj oczywiście.
25-02-2017, 02:14 AM
Post: #4937
(24-02-2017 09:14 PM)kubala1122331 napisał(a):  Ja szczerze powiem ani razu nie poczułem emocji pod bramką Onany. Może przy strzale Moulina w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Ja liczyłem na więcej ze strony Legii. Zawiódł mnie przede wszystkim środek pola, bo liczyłem, że tutaj Legia będzie miała przewagę. Okazalo się jednak, że nieprzygotowany Moulin, słabszy Vadis i przeciętni Jodłowiec i Kopczyński to za mało. To mogło być decydujące, a Legie stać było tutaj na więcej.

Zdecydowanie brak pomysłu na grę, kończyli atak po jednym czy dwóch podaniach
obijając piłką zawodników Ajaksu . Bardzo przeciętni Holendrzy i słaba Legia.
Z taką formą Ajax będzie miał ogromne problemy z dobrze zorganzowaną
Kopenhagą w 1/8.
25-02-2017, 11:15 AM
Post: #4938
Ależ ten Lech mnie zaskakuje. Niby wczoraj wynik lepszy niż gra, ale co z tego? Trzy punkty na tak trudnym dla Lecha terenie muszą cieszyć i pokazują, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Ale nie cieszmy się długo, już w środę powtórka z Pogonią, a potem potyczka z Lechią u siebie. Utrzymajcie ten poziom, panowie.
01-03-2017, 10:15 PM
Post: #4939
Lech dzisiaj powtarza 3:0 z Pogonią, a ja jestem w coraz większym szoku. To, co zobaczyłem w drugiej połowy to lekka masakracja. Bałem się tego meczu jak cholera, a tutaj taka miła niespodzianka.

W niedzielę Lechia, będzie bardzo trudno. Liczę na zwycięstwo, ale nawet jeśli nie uda się, to po takim początku sezonu i tak będę zadowolony. Brawo Nenad, nie wierzyłem w ciebie, chłopie!
01-03-2017, 11:21 PM
Post: #4940
To jest trzecie czy czwarte z rzędu 3:0?

Boruc zakończył reprezentacyjną karierę. Nie lubię takich motywów jak kończenie karier w reprezentacji podczas gdy ciągle gra się w klubie. Albo jest się piłkarzem, którego można powołać na kadrę, albo się w ogóle nie gra w klubie.

Inna rzecz, że jak sam napisał i wiek i konkurencja wyraźnie pokazują, że może dać sobie spokój.