Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
20-07-2018, 02:16 PM
Post: #6851
RE: Piłka nożna ogólnie
Obejrzałem mecz rewanżowy Legii w el. LM i szału nie ma. Jestem ciekaw czy będą forsowali to 3-5-2 czy jednak szybko wrócą do czwórki obrońców. Trener zarzeka się, że jest gotowy na taki wariant, jeżeli przestawienie drużyny na 3-5-2 się nie uda. Oby nie odbyło się to za późno bo patrząc na to jak gra Legia w ostatnich dwóch meczach (widziałem też Superpuchar Polski) to ja tu nie widzę nie tylko LM, ale też LE.

Suche wyniki Lecha i Górnika mówią, ze szło jak po grudzie. Optymistycznie to nie nastraja.

No ale może dzięki temu w Ekstraklasie będzie ciekawiej, dziś rusza najlepsza liga świata, a ja pierwszy raz od wielu lat zamierzam ją śledzić dokładniej (tzn obejrzeć nawet mecz na tydzień), gdyż me serce w 1 lidze skradła... Miedź Legnica <3

Wink

Z zagranicy: Antonio Conte zwolniony z Chelsea z 9 milionowym odszkodowaniem szuka większej ilości pieniążków uważając, że klub zbyt długo zwlekał z informacją o zwolnieniu go przez co utrudnił mu znalezienie nowego klubu.
Niby trochę w tym sensu jest, ale z tego co się orientuje przedwczesne rozwiązanie kontraktu przy wypłaceniu ustalonego odszkodowania może nastąpić nawet dzień przed startem sezonu, więc chyba Conte nic więcej nie wywalczy.

Niedawno mieliśmy przebicie rekordu (pod względem wartości bezwzględnej a nie siły nabywczej, ale to lepiej trafia do wyobraźni) kwoty jaką wydano na bramkarza - Buffon został kupiony za nieco ponad 50 milionów 17 lat temu, a teraz Alisson przeszedł z Romy za trochę ponad 60 milionów (+10 milionów bonusów).
Polityka finansowa Liverpoolu nie pasuje do słów Kloppa sprzed dwóch lat, ale nie dziwi, szczególnie że Karius ciągnie za sobą piętno finału LM. Alisson to dobry bramkarz, szału nie robi, ale z tego co kojarzę to w Romie bronił poprawnie, a Brazylia w ogóle pieje z zachwytu (co nie dziwi skoro w ciągu ostatnich dwudziestu paru lat mieli tylko Taffarella i Didę).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-07-2018, 06:31 PM
Post: #6852
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie śledzę meczów Polskich drużyn, być może będę śledził mecze ekstraklasy, choć powątpiewam. Jestem z Wielkopolski i powinienem kibicować Lechowi, lecz jestem neutralny. A Karius ma przerąbane przez to, że popełniał głupie błędy w finale z Realem, a czy Alisson to lepszy bramkarz od niego, to niewiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 12:59 PM
Post: #6853
RE: Piłka nożna ogólnie
No to Legiunia zaszalała. Brawo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-07-2018, 08:56 AM
Post: #6854
RE: Piłka nożna ogólnie
No Legia dała popis Big Grin Pamiętam jak się z Wisły śmiali kilka lat temu że przegrywa z mistrzami Kurdystanu, no to mają Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2018, 03:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2018 03:56 PM przez RSC-2.)
Post: #6855
RE: Piłka nożna ogólnie
(08-05-2017 11:34 AM)kubala1122331 napisał(a):  ...... wolałbym widzieć w pucharach te zespoły. Rozumiem, że uwielbiasz, kiedy przypadkowe zespoły z naszej ligi, wchodzą do LE i się tam kompromitują? Zawsze można się pośmiać jak Cracovia przegra dwumecz ze Szkendiją czy Piast dostanie wpierdziel od Karabachu. Mnie już to przestało bawić, dlatego takich wynalazków chcę w pucharach jak najmniej.


Przypominam znawcy piłki nożnej jego tekst sprzed lat gdy twierdził że w pucharach powinna grać Legia i Lech bo te drużyny nas nie kompromitują

(08-05-2017 08:12 PM)Wietnam napisał(a):  Wolę już Lecha i Legie które grają w grupach LE niż Arkę która dostanie baty w 2 rundzie eliminacji występując już w drugiej lidze Polskiej bo tak trzeba nazywać tą Nice Lige

No i wspierał go w tej teorii drugi znawca polskiego futbolu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2018, 05:24 PM
Post: #6856
RE: Piłka nożna ogólnie
Kiedyś takie kluby jak Legia, Ruch, Górnik, Widzew, Śląsk, Wisła i inne potrafiły godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Obecnie nie ma znaczenia czy w pucharach gra Legia, Lech czy Piast albo Cracovia bo puchary kończą się dla polskich klubów w sierpniu...

Najbardziej skompromitowali się oczywiście mistrzowie wszechświata i okolic co mnie akurat cieszy. W Europie sędziowie nie pomagają i czar "wielkiej" Legii prysł z amatorami z Luksemburga...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-08-2018, 05:31 PM
Post: #6857
RE: Piłka nożna ogólnie
Trener Legii po meczu się spompromitował na całego. Zrzucił całą wina na sędziego.

A co do Europejskich Pucharów, to wiedziałem, że nikt nie przejdzie do fazy grupowej. Mundial pokazał, że czołowe ligi świata i polską LOTTO Ekstraklasę dzielą lata świetlne. Co do tej Legii to wyjątkowo kibicowałem ich rywalom, gdyż Legia zawodzi i nie zasługiwała na awans. Lech i Jagiellonia trafiły na lepsze zespoły i tyle. Fenomen zeszłego sezonu Wisła Płock w dolnej części tabeli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2018, 01:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2018 01:39 PM przez szalonyAli.)
Post: #6858
RE: Piłka nożna ogólnie
Powołania na Irlandię i włochy
Bramkarze: Łukasz Fabiański (West Ham United), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Adam Dźwigała (Wisła Płock), Kamil Glik (AS Monaco), Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Damian Szymański (Wisła Płock), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Rafał Kurzawa (Amiens SC), Karol Linetty (Sampdoria Genua), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Piotr Zieliński (SSC Napoli)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Krzysztof Piątek (Genoa CFC)

No chyba ok. Dużo powołań z ekstraklasy , to moze byc dziwnie patrząc na jej poziom. Z drugiej strony co sezon wychodzą z niej perełki i to niekoniecznie z najmocniejszych zespołów. Przykład z tamtego sezonu Piątek, Kurzawa.Więc może faktycznie słuszne powołania. Po za tym Klich wiadomo przyszła forma w Leds, Kądzior ciekawie sobie poczynia, Włoska świta. Brak Pazdana bez formy, Grosicki nie gra, no i Cionek. Hmm.. zawiodł na mundialu ale nie tylko on. Zresztą po nim najmniej oczekiwano w sumie. Przynajmniej ja, Bereszyński i Bednarek byli w lepszej dyspozycji. Przed mundialem formą w klubie nie błyszczał. Więc bym cudów się nie spodziewał. Na początku Serie A swoje już pokazał, nawet chyba 11 serie A. Ja bym go połował.

Na Włochów chyba:
Fabiański- Bereszyński Bednarek Glik Rybus- Krychowiak - Klich Kuba Zieliński - Milik Lewy
Z Irlandią zobaczył bym rezerwowych szczególnie Piatka i Kurzawę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2018, 08:06 AM
Post: #6859
RE: Piłka nożna ogólnie
Rozlosowano grupy tegorocznej Ligi Mistrzów:

Grupa A - bardzo ciekawa z Atletico, Borussią, Monaco i Brugge
Grupa B - raczej typowa, od odhaczenia z Barceloną, Totenhamem, PSV i Interem - tutaj myślę, że Barca i Totki sobie spokojnie wyjdą
Grupa C - niby silna, ale skończy się jak zawsze i wyjdzie PSG z Liverpoolem, a Napoli będzie musiało pocieszyć się LE. Crvena Zvezda będzie raczej dostarczać punkty.
Grupa D na papierze zdecydowanie najsłabsza: Lokomotiv, Schalke, Porto i Galatasaray, tutaj każdy może wygrać z każdym
Grupa E - Bayern powinien wygrać, a Benfica z Ajaksem stoczyć bój o drugie miejsce, AEK outsiderem
Grupa F - mnie bardzo ciekawi ze względu na Lyon i Hoffenheim, które zmierzą się z Szachtarem i Man City - wieszczę tutaj niespodziankę jaką byłoby wyeliminowanie Szachtara już na początku
Grupa G - Real, Roma, CSKA i Plzeń - ciekawe jak sobie poradzą Real i Roma będące słabsze niż rok temu, ale ciągle na tyle mocne że powinny sobie poradzić z rywalami
Grupa H - mnie interesująca najmocniej, na papierze brzmi fajnie bo Juventus zmierzy się z Manchesterem United i Valencią, a także Young Boys. W teorii Juve jest dwa kroki przed stawką, ale w praktyce co rok jesień w europejskich pucharach to minimalizm i gubienie punktów więc nie zdziwi mnie heroiczna walka do samego końca Wink Patrząc na to co się dzieje w United, to jeśli dojdzie do zmiany trenera w trakcie a zespół nie wyjdzie z kryzysu to Valencia może skorzystać.

Ogółem LM jaka jest każdy widzi, z roku na rok mamy coraz mniej miejsc dla drużyn ze słabszych lig (w tym sezonie 26 gwarantowanych i tylko 6 eliminacyjnych), a rozstawienie sprawia, że w grupach nie ma co się spodziewać cudów. Raczej formalność przed meczami wiosennymi.

Kiszkę ma Serie A - Inter wraca po wielu latach przerwy, miał być objawieniem Serie A w tym sezonie, a póki co ewidentnie się gubi i wg mnie za wcześnie jest dla niego by myśleć o wyjściu z grupy. Napoli jest na podobnym poziomie co rok temu, ale trafiło do tak trudnej grupy że chyba też nie wyjdzie. Za to Roma, która wydaje się słabsza trafiła na grupę, w której spokojnie może powalczyć.

Co do ogólnych faworytów to jako kibic Juventusu w tym sezonie nie obawiam się nikogo - myślę, że na papierze to jest teraz najmocniejsza z tych najmocniejszych drużyn. Teoretycznie silniejsze są City i PSG ale to drużyny chimeryczne, w czubie postawiłbym też Liverpool i Barcelonę. Ciut niżej Bayern, który nie wzmocnił się od ostatniego sezonu, Real będący po największych turbulencjach od lat (co może mu wyjść na dobre) oraz Atletico i Tottenham.

Póki co nie wierzę w powroty wielkich marek jak United, Inter czy Lyon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2018, 07:23 AM
Post: #6860
RE: Piłka nożna ogólnie
A tutaj obstawiam Atletico i Monaco. Ale walka będzie do konca.Belgowie są chłopcem do bicia ale to oni mogą przesadzić o tym kto będzie grał dalej.
B Ja bym nie lekceważy tego Interu. Też obstawiam barce i Tottenham. Ale emocje będą to ostatniej chwili. Jeśli inter przejdzie nie bdz to niespodzianka.
C Podobnie Napoli stać na wyjście z grupy ale PSG i Liverpool stać nawet na półfinał. Ale Neapol layeo nie padnie. Grupa smierci
D Niby naslabsza ale każdy mecz może być ciekawy. Stawiam na Porto i lokomotiv
E Bayern Benfica. Ajax według mnie stoczył bój ale o 3 z Aek.
F kolejna mocna grupa. No nie wiem hofeinen może namieszać, City może się męczyć, jest też nieobliczalny Lyon i Szachtar. Obstawiam City i lyon
G Real Roma, Pilzno
H Manchester juve valencia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości