Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
13-12-2018, 03:44 PM
Post: #6911
RE: Piłka nożna ogólnie
Skończyła się grupowa faza Ligi Mistrzów, chyba najlepsza od wielu, wielu lat.
Zestawiając ostateczne wyniki z przewidywaniami sprzed 3 miesięcy, można dojść do wniosku że nawet te oklepane rozgrywki grupowe potrafią zaskoczyć.

W grupie A zaskoczeniem była fatalna postawa Monaco. Faworyci wprawdzie wyszli z grupy jak trzeba, ale pożegnania się Monaco w takim stylu z pucharami nie spodziewał się nikt. Jeden punkt, dwa strzelone gole.

W grupie B już zapachniało sensacją. Lekceważony przeze mnie Inter do samego końca bił się o awans, który stracił na własne życzenie. Najpierw heroicznie w piątej kolejce wyprzedził Koguty w tabeli, by na ostatniej prostej dać się zatrzymać przez PSV grające o pietruszkę. Z kolei Tottenham, który został pokarany za zbyt defensywne podejście do Interu, wyrwał Barcelonie punkt na finiszu i uratował 1/8 finału.

W grupie C można powiedzieć, że wszystko zgodnie z przewidywaniami, ale sam przebieg rywalizacji chyba najciekawszy w całej edycji. Największym zaskoczeniem nierówna forma Liverpoolu, który komplet meczy u siebie wygrał, a komplet wyjazdów przegrał. Brawa dla Crveny za ugranie 4 punktów w takiej grupie oraz dla Napoli, które do samego końca dzielnie walczyło o awans (a gdyby Milik miał trochę szczęścia w doliczonym czasie gry ostatniego meczu to by ten awans uzyskali).

W grupie D najlepsza drużyna wśród tych średniaków czyli Porto odjechało rywalom. Schalke okazało się dużo równiejsze od Galatasaray.

W grupie E pozytywnie zaskoczył Ajax - miał się bić wg mnie z Benfiką o drugie miejsce, a zapewnił sobie awans już po pięciu meczach. Do tego mecz z Bayernem poakzywany w środę w tvp był fantastycznym widowiskiem. Prowadziły w tym meczu oba zespoły zmieniając się na prowadzeniu w grupie, mieliśmy po jednym karnym i po jednej żółtej kartce + masę akcji z obu stron. A to wszystko w spotkaniu drużyn, które miały awans w kieszeni. Fantastyczna sprawa. AEK Ateny jako jedyna drużyna tej edycji nie zdobyła żadnego punktu.

Wieszczona przeze mnie niespodzianka w grupie F faktycznie miała miejsce: Lyon wyprzedził Szachtar, a decydowal o tym ostatni mecz rozgrywany na Ukrainie przy sypiącym śniegu. Do tego bardzo szkoda mi Hoffenheim -> myślałem że ugrają coś więcej, choć mecze z ich udziałem były zazwyczaj pełne akcji w obie strony, a ich bramkarz jednym z najlepszych w tej edycji (pod kątem ilości interwencji).

Grupa G to już grupa cudaków. Niby Real i Roma wygrali w cuglach, ale patrząc po wynikach to ciężko powiedzieć, by ktokolwiek miał tu równą formę. Oczywiście były tu gry rezerwami itd. ale faktem jest że np. takie CSKA wygrało z Realem oba mecze, nie straciło z nim bramki a nie będzie występować nawet w Lidze Europejskiej. To miejsce zajęła bowiem Viktoria Pilzno, ugrywając aż 7 punktów w tej grupie. Szaleństwo Wink

Grupa H - tutaj dość szybko emocje się skończyły bo Valencia potknęła się już na początku z Young Boys co zwiastowało jej miejsce w Lidze Europejskiej.
Oprócz tego mieliśmy tu odwalane maniany Juventusu w obu przegranych meczach czy właśnie mistrza Szwajcarii, który na pożegnanie pokonał Manchester zabierając mu szanse na wyjście z pierwszego miejsca.


W 1/8 finału zobaczymy komplet z Anglii (Manchestery, Liverpool, Koguty), trzy drużyny hiszpańskie (Atletico, Barcelona, Real), trzy niemieckie (Schalke, Bayern, Borussię), dwie francuskie (Lyon, PSG), dwie włoskie (Romę i Juventus) jedną holenderską (Ajax), i portugalską (Porto).

Najlepszy dorobek punktowy uzyskało właśnie Porto (16 punktów), najsłabiej z drużyn awansujących spisały się Tottenham i Lyon - po 8 punktów (dla porównania Napoli zdobyło 9 i nie awansowało). Tottenham w ogóle to awansował z ujemnym bilansem bramkowym Wink
Najwięcej goli strzeliło PSG (17), najlepszą obronę miała Borussia (tylko dwa stracone gole).
Najlepsi strzelcy to Messi i Lewandowski - po 6 goli (Messi w trzech meczach, Robert w pięciu).

Losowanie par 1/8 wkrótce, mecze w połowie lutego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2018, 04:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2018 04:04 PM przez Wietnam.)
Post: #6912
RE: Piłka nożna ogólnie
Mała poprawka Lewandowski 8 bramek w sześciu
meczach @Gogolius.

Wczoraj dołożył dwie z Ajaxem, zresztą kapitalny
mecz.3:3 dwie czerwone kartki. Ajax mocna ekipa.

Na minus, rozczarowańie Monaco, AEK który w dość
takiej żebym powiedział grupie gdzie można powalczyć
nie zdobył nawet jednego punktu.

W innej Crvena Zvezda Belgrad aż 4 punkty, piszę aż
bo grali w grupie z Napoli, Liverpoolem, PSG.

Szkoda Napoli i Interu, ale może ligi Europy być bardzo
ciekawa w tym sezonie, moim zdaniem szykuję się
najlepsza edycja tych rozgrywek jak dotąd.

Mocna Barca jak zawsze w rozgrywkach grupowych,
Real bardzo nierówno, awans już miał ale wczorajsza
porażka u siebie z CSKA 0:3 nie przystoi, nawet Realowi
pod formą.

Juventus i United sobie w ostatniej kolejce odpuścili
Murawa sztuczna w Bernie, dramat...

Losowanie w poniedziałek 17 grudnia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2018, 06:43 PM
Post: #6913
RE: Piłka nożna ogólnie
Piłka nożna to patologia i oszustwo.

Wprowadzili VAR ,a sędziowie w naszej ekstraklasie drukują jeszcze bardziej niż bez VAR i dalej kręcą lody.

I nawet nie mają obowiązku wytłumaczyć widzom dlaczego po obejrzeniu VAR podjęli taką decyzję.

Napiszą protokół po meczu ,który chyba jest tylko dla Bońka.
Przeciętny widz nie ma wglądu ,aby wiedzieć na jakiej podstawie sędzia podjął taką decyzję.

W ostatniej kolejce jest taka sytuacja że sędzia widział co innego niż komentatorzy, widzowie i eksperci.
I nikt nie wie dlaczego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2018, 07:30 PM
Post: #6914
RE: Piłka nożna ogólnie
(13-12-2018 04:03 PM)Wietnam napisał(a):  Mała poprawka Lewandowski 8 bramek w sześciu
meczach @Gogolius.

A ile Lewandowski strzelił w ostatnich sześciu meczach kadry?
(Mnie tylko interesuje jego dorobek w reprezentacji).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2018, 08:32 PM
Post: #6915
RE: Piłka nożna ogólnie
@Martin

Mnie także interesuje tylko kadra.
Niemcom nie kibicuję więc goowno mnie obchodzę jego dokonania w Niemczech.

30 miejsce świadczy o jego przereklamowanej klasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2018, 09:22 PM
Post: #6916
RE: Piłka nożna ogólnie
Mnie też interesuje jego dorobek w kadrze.
Bayernu nie cierpię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-12-2018, 09:27 PM
Post: #6917
RE: Piłka nożna ogólnie
Akurat........
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2018, 12:02 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2018 12:03 AM przez Wietnam.)
Post: #6918
RE: Piłka nożna ogólnie
Uwielbiam BvB w Niemczech najbardziej.
Byłem na ostatnim ligowym. pozdrawiam RSC2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2018, 12:23 PM
Post: #6919
RE: Piłka nożna ogólnie
To jesteś szczęściarz.

Zdobycie wejściówki na ligowy mecz w Dortmundzie graniczy z cudem.
Na kartę kibica czeka się kilka lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-12-2018, 02:32 PM
Post: #6920
RE: Piłka nożna ogólnie
Nie było tak źle, dobrze obeznany kuzyn mi załatwił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości