Forum - BOKSER.ORG
Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - Wersja do druku

+- Forum - BOKSER.ORG (http://forum.bokser.org)
+-- Dział: O BOKSIE SŁÓW KILKA (/forum-5.html)
+--- Dział: Historia boksu (/forum-16.html)
+--- Wątek: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem (/thread-933.html)

Strony: 1 2


Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - BigEgo - 03-02-2013 06:48 PM

Jaka była wasza pierwsza walka, którą obejrzeliście i, która was tym sportem zainteresowała?

Walka, która mnie zainteresowała boksem, nie była jakąś wielką bitwą. Było to starcie Ryana Davisa i Davida Alonso Lopeza.

Wtedy nie łapałem się zbytnio w boksie i nie wiedziałem co znaczy, co, itp.

Pojedynek był do jednej bramki, Malutki Davis nie podejmował walki z olbrzymim Meksykaninem. Walka zakończyła się w 5 rundzie (Złamany nos Davisa), ale do dzisiaj śledzę karierę przegranego.

A jak u was?


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - redd - 03-02-2013 10:53 PM

Pierwsza walką jaką obejrzałem był pojedynek Gołoty z Lewisem.
Z tego pojedynku zapamiętałem czerwień spodenek Lennoxa, mętny wzrok Andrzeja po pierwszym liczeniu, ogólnie Lewis sprawił na mnie wrażenie niepokonanego. Gdy trochę podrosłem i dowidziałem się, że LL jednak ma przegraną w rekordzie, to byłem trochę zszokowany Wink Chyba od tego pojedynku boks pojawił się w mojej świadomości.

No i Corrales vs Castillo. Nie muszę pisać dlaczego Wink Dzięki tej walce moje zainteresowanie boksem zdecydowanie się pogłębiło.


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - Metzger - 04-02-2013 07:17 AM

Pierwszą walką, którą obejrzałem była Gołota-Whiterspoon. Pamiętam, że byłem trochę rozczarowany brakiem nokautu na wiekowym Timie. A bliżej interesować się boksem zacząłem od Gołota-Adamek.


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - Kamil Wójcik - 04-02-2013 11:32 AM

Ward vs. Gatti Smile od tego się zaczęło


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - Tar-Ellendil - 08-02-2013 06:25 PM

Walki Roya Jonesa, Darka Michalczewskiego i Gołoty czyli rok 2004.


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - BMH - 08-02-2013 06:29 PM

Tyson-Holyfield 1, to byla najwazniejsza walka w moim nastoletnim zyciu, mimo iz nie mialem mozliwosci zobaczyc jej na zywo.


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - BESTIA - 08-02-2013 10:38 PM

Dla mnie walka Mosley vs De la Hoya 2 była przełomem.Po tej walce boks mi się spodobał i szkoda mi było oskara po walce


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - kartofelek - 09-02-2013 12:28 AM

pierwsza walka jaką pamiętam to w amatorce Bacskai - Puzović, 1/2 finału ME 1985
a zawodowa to chyba Hagler - Leonard, nadana z poślizgiem w tvp


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - Jerome - 09-02-2013 10:45 AM

Haye v Valuev i Adamek v Gołota
Pierwszy pojedynek często powtarzano na Polsat Sport Extra. Nie raz obejrzałem kilka rund. Starcie Adamek v Gołota było już w 100% widowiskiem zaplanowanym przeze mnie do oglądania. Wygrał Tomek na którego stawiałem i to mi się spodobało.


RE: Pierwsza walka, która was zainteresowała boksem - Zioło-Pale-Niebywale - 09-02-2013 03:22 PM

Jerome
Od Haye-Valuev to można się nieźle zrazić do tej dyscypliny.

Ja nawet nie pamiętam dokładnie,ale z pewnością wszystko zaczęło się od Eubanka,z kim i kiedy nie pamiętam,ale to dzięki niemu dziś oglądam boks.Facet miał chyba najbardziej nietuzinkowe wejścia na ring,wiem że były już różne szopki,latające dywany Hameda czy sekundanci z toporami Hopkinsa,ale to wejścia Chrisa mnie urzekły,facet tak się prężył że...kurka nie wiem co...