Ankieta: Jaki będzie wynik?
Ankieta jest zamknięta.
Jacobs KO 0% 0 0%
Jacobs PTS 33.33% 1 33.33%
Derewianczenko KO 33.33% 1 33.33%
Derewianczenko PTS 33.33% 1 33.33%
Remis 0% 0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
23-10-2018, 09:21 PM
Post: #1
Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - waga średnia o wakujący pas IBF
Chyba jedno z ciekawszych zestawień tegorocznej jesieni. Walka 2 pięściarzy o kompletnie różnych stylach boksu i diametralnie odmiennych modelach kariery. Jacobs wcześnie przeszedł na zawodowstwo i ma wielkie doświadczenie na zawodowych ringach. Derewianczenko bardzo długo kontynuował karierę amatorską i zawodowcem został dopiero w wieku 29 lat. Układ stylów jest w tym przypadku bardzo wyrazisty i korzystny dla swarmera Derewianczenki w walce z out-boxerem Jacobsem. Nie przesądza to oczywiście wyniku walki, który jest trudny do odgadnięcia. Pośrednio da nam on także pojęcie o klasie i potencjalnych perspektywach Sulęckiego. Minimalnie większe szanse daję Ukraińcowi.
Alberto Machado vs Yuandale Evans - waga super piórkowa o pas WBA
Machado wygląda jak bokser wagi półśredniej i jakimś cudem mieści się w limicie super piórkowej. Artystą ringu nie jest, ale potrafi mocno przyłożyć. Evans kiedyś zaliczył porażkę przez TKO1 z Javierem Fortuną i raczej w ogóle nie zasłużył na title shota. Sadzę, że Machado bez trudu obroni tytuł.
Bachodir Dżałołow vs Tyrell Wright - waga ciężka
Trzecia walka olbrzymiego (198 cm wzrostu) Uzbeka, który ma przyzwoite podstawy z amatorskiego boksu. Jego rywal jest mało znany, ale na pewno nie jest bumem, bo stawił mocny opór George'owi Ariasowi. Faworytem jest Uzbek, ale chyba nie wygra przed czasem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2018, 10:53 AM
Post: #2
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Na starcie przewaga warunków a w dniu walki zapewne ze 2-3 kategorie wyżej dla Jacobsa. Dla mnie wygrana bez dwóch zdań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2018, 03:08 PM
Post: #3
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Ja wietrzę niespodziankę i porażkę Jacobsa przed czasem. Myślę, że w drugiej połowie walki. Daniel zlekceważy rywala, który w przeciwieństwie do Sulęckiego jest silny i go usadzi.
Czołówka średniej w postaci Derewianczenki, Sulęckiego czy Jacobsa jest porównywalna i myślę, że deklasacji nie będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2018, 10:53 PM
Post: #4
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
(24-10-2018 03:08 PM)Gogolius napisał(a):  Ja wietrzę niespodziankę i porażkę Jacobsa przed czasem. Myślę, że w drugiej połowie walki. Daniel zlekceważy rywala, który w przeciwieństwie do Sulęckiego jest silny i go usadzi.
Czołówka średniej w postaci Derewianczenki, Sulęckiego czy Jacobsa jest porównywalna i myślę, że deklasacji nie będzie.
Z całym szacunkiem, ale chyba się trochę zamotałeś. Obstawiasz wygraną Derewianczenki przed czasem i jednocześnie piszesz, że deklasacji nie będzie. Nokaut to nie deklasacja?

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2018, 09:21 AM
Post: #5
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Za duży skrót myślowy.

Nie zdziwię się, jeżeli Jacobs wygra. Ale nie widzę tego w taki sposób, żeby zdeklasował przeciwnika. Myślę że cała walka będzie względnie wyrównana, może nawet z lekką przewagą Jacobsa w stylu 5-4 po dziewięciu rundach, a w dziesiątej zostanie on znokautowany.

Teoretycznie można przegrać przed czasem nie będąc zdeklasowanym - wyobraź sobie, że Julio Chavez Jr jednak kończy Martineza przed czasem w ostatniej rundzie, gdzie przez jedenaście wcześniejszych był obijany jak worek Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2018, 12:02 PM
Post: #6
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
(25-10-2018 09:21 AM)Gogolius napisał(a):  Za duży skrót myślowy.

Nie zdziwię się, jeżeli Jacobs wygra. Ale nie widzę tego w taki sposób, żeby zdeklasował przeciwnika. Myślę że cała walka będzie względnie wyrównana, może nawet z lekką przewagą Jacobsa w stylu 5-4 po dziewięciu rundach, a w dziesiątej zostanie on znokautowany.

Teoretycznie można przegrać przed czasem nie będąc zdeklasowanym - wyobraź sobie, że Julio Chavez Jr jednak kończy Martineza przed czasem w ostatniej rundzie, gdzie przez jedenaście wcześniejszych był obijany jak worek Wink
OK. Rozumiem. Tez nie wykluczam takiego scenariusza. Myślę jednak, że walka będzie wyrównana, brzydka i zakończy się werdyktem punktowym.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2018, 06:03 AM
Post: #7
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Jacobs wygrał niejednogłośnie na punkty z Derewianczenką. Podobnie, jak z Sulęckim walka był bliska, a o wygranej Jacobs zadecydowała rutyna i odrobina szczęścia. Ukrainiec był liczony już w 1 rundzie, ale trochę przypadkowo. Potem był cały czas stroną atakującą, ale jakby trochę bał się pójść na całość powstrzymywany mocnymi ciosami Amerykanina. Remis chyba byłby bardziej sprawiedliwy.

Machado już w 1 rundzie rozprawił się z Evansem. Najpierw 2 nokdauny, a potem nokaut. Missmatch.

Dżałołow wygrał z Wrightem przez TKO4, co można uznać za sukces i potwierdzenie jego sporych możliwości. Walki nie widziałem.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2018, 10:01 AM
Post: #8
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Redakcja orga pieje z zachwytu nad Jacobsem, jakby 2-3 świetne rundy jakie dał to była cała walka. Później wrzucają statystyki ciosów z informacją, że potwierdzają przewagę Jacobsa - czytam a tam równa ilość power punchy i tylko ok. 20 jabów więcej w celu.

Co do Derewianczenki to zgadzam się z Hugo - Jacobs był absolutnie do pokonania, nawet przed czasem. Zabrakło trochę jaj i odważniejszego ataku. Ukrainiec relatywnie rzadko (jak na warunki fizyczne) wchodził w półdystansu z konkretnym pomysłem, co w ostatecznym rozrachunku kosztowało go porażkę.

Jednocześnie faktycznie akcje Sulęckiego po tej walce pójdą trochę do góry bo overall wypadł ciut lepiej na tle Jacobsa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-10-2018, 09:05 PM
Post: #9
RE: Daniel Jacobs vs Serhij Derewianczenko - Nowy Jork 27.10.2018
Patrząc na całą historię Jacobsa, z jego poważnymi problemami zdrowotnymi w tle, to karierę zrobił niesamowitą. Kiedyś mi się wydawało, że będzie dostawał łatwych przeciwników, aby łatwiej było zbudować jego rekord i "filmową" historię dla mediów. Nowojorczyk udowodnił jednak już z Gołowkinem, że jest gotowy na najlepszych i przepięknie pokazał to również z Ukraińcem. Wydaje mi się, że Derewianczenko wcale nie był "nieśmiały", tylko ciosy Jacobsa są bardziej dotkliwe, niż mu się wcześniej wydawało na podstawie sparingów w kaskach. Było kilka momentów, kiedy odczuł te uderzenia. Oczywiście Serhij też ma niebagatelne umiejętności, więc kilka rund wygrał, ale całościowo zgadzam się z decyzją sędziów.

Trzymam kciuki, żeby Ukrainiec nie był ponownie unikany przez czołówkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości