Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indiana Jones (seria)
11-08-2013, 01:28 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2013 01:30 AM przez Splint3rPL.)
Post: #1
Indiana Jones (seria)
Seria, którą kojarzy chyba każdy. A jeżeli napiszę, żebyście w myślach zanucili sobie teraz główny motyw muzyczny, na pewno nikt nie będzie miał z tym problemu, prawda? : )
Kapitalne familijne kino przygodowe. Gdy byłem mały oglądałem całą serię wielokrotnie i wiele scen znam po prostu na pamięć.

To pamięta chyba każdy:





Wiele osób bardzo krytykuje ostatnie, nakręcone niedawno "Królestwo kryształowej czaszki". Ja się z tą krytyką nie zgadzam. Film w starym stylu, przesadzony, z całą masą nieścisłości i totalnego absurdu. Ale taki Indiana Jones był zawsze. Różnica jest taka, że główny bohater jest siwy i nieco podstarzały, a leje po mordach nie Niemców, tylko Ruskich. Widzowie mają zwyczaj krytykowania wszystkiego, jeśli tylko w jakiś sposób dotyka to "legendy", czegoś kultowego.
Ludzie w większości oglądali przygody amerykańskiego archeologa dość dawno temu kiedy byli młodsi, a świat był bardziej kolorowy i prostszy.
Ogólnie rzecz biorać - kojarzy się dobrze.
"Więc jak ktoś śmie ruszać teraz mojego ukochanego Jonesa?!" Wiem z autopsji, że wielu było do "Królestwa" nastawionych negatywnie jeszcze przed premierą.
Jeżeli twórcy wpadliby na pomysł, żeby zrealizować kolejną odsłonę serii - nie będę miał nic przeciwko. Indiana to naprawdę przyjemna odskocznia, po tych wszystkich modnych ostatnio superbohaterach, czy wielkich mechach.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 08:25 AM
Post: #2
RE: Indiana Jones (seria)
KOCHAM!!!! Indiana Jones to mój ulubiony film z dzieciństwa. I ta muzyka... jeden z lepszych filmów ever. Co do tej ostatniej części to wyszła tak sobie. Oczywiście motyw Indiana Jonesa pozostał, ale większość scen kręconych było w jakimś studio, otaczający głównych bohaterów świat był zrobiony komputerowo... dziwnie to wyglądało. W dodatku Indiana starszy o dobre 20 lat a czasy, w których żył w ogóle się nie zmieniły... wciąż otaczały go stare auta itd. Za najbardziej kontrowersyjną scenę i jednocześnie najśmieszniejszą uważam tę, w której ''Indi'' schował się w lodówce przed bombą jądrową albo atomową już nie pamiętam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 08:43 AM
Post: #3
RE: Indiana Jones (seria)
Tylko Winnetou! Tongue
Ile niedzielnych pór obiadowych się przy tym spędziło. Jestem fanem westernów i kultury Indian. Dawniej to nawet ze 3-4 książki o Indianach przeczytałem.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 08:58 AM
Post: #4
RE: Indiana Jones (seria)
(11-08-2013 08:43 AM)Sander napisał(a):  Tylko Winnetou! Tongue
Ile niedzielnych pór obiadowych się przy tym spędziło. Jestem fanem westernów i kultury Indian. Dawniej to nawet ze 3-4 książki o Indianach przeczytałem.

Chyba Nasi ojcowie mieli podobne gusta filmowe.Wink Poza starymi Polskimi klasykami, to wlasnie westerny byly najczesciej ogladane przy rodzinnych obiadach kiedy bylem szczylem.Big Grin

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 09:12 AM
Post: #5
RE: Indiana Jones (seria)
@BMH
No klasyka gatunku Tongue
Do tego jeszcze Biały Kieł Big Grin

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 09:31 AM
Post: #6
RE: Indiana Jones (seria)
A ja tam wolę But manitou.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 11:07 AM
Post: #7
RE: Indiana Jones (seria)
Jeśli chodzi westerny to moje ulubione to Bez przebaczenia,Dobry, zły i brzydki,Za kilka dolarów więcej,Django.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2013, 11:19 AM
Post: #8
RE: Indiana Jones (seria)
Film który najbardziej działał na moją wyobraźnie za dzieciaka : Tańczący z wilkami.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2013, 10:53 PM
Post: #9
RE: Indiana Jones (seria)
(11-08-2013 08:25 AM)AdamekFightPL napisał(a):  Co do tej ostatniej części to wyszła tak sobie. Oczywiście motyw Indiana Jonesa pozostał, ale większość scen kręconych było w jakimś studio, otaczający głównych bohaterów świat był zrobiony komputerowo... dziwnie to wyglądało. W dodatku Indiana starszy o dobre 20 lat a czasy, w których żył w ogóle się nie zmieniły... wciąż otaczały go stare auta itd.
O ile z pierwszym zarzutem mogę się zgodzić, bo otoczenie faktycznie wyglądało momentami kiepsko, to drugiego nie rozumiem. Akcja trzech pierwszych części ma miejsce w okolicach II Wojny Światowej (o ile się nie mylę, to przed jej rozpoczęciem). "Królestwo Kryształowej Czaszki" (jak sam zauważyłeś) ma miejsce jakieś 20 lat później, czyli w latach 50/60. Trwa zimna wojna, jest telewizja, nowsze samochody, pojawiają się jakieś odrzutowce. Czasy się jak najbardziej zmieniły.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2014, 02:37 AM
Post: #10
RE: Indiana Jones (seria)
Uwielbiam tę serie, ba, nawet dlatego wymarzyłem sobie kiedyś archeologię. I prawda, że czasy się zmieniły, ale już dawno zauważyłem, że dla niektórych czy to lata 40 czy 60 to ta sama prehistoria. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości