Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
20-05-2016, 07:28 PM
Post: #1
Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Jakie są teraz gry strategiczne na topie? I czy są jakieś, które przypominają Age of Empire II? W coś bym sobie pograł ale nie wiem w co. Mam tylko Age of Empire II ale chyba czas na coś świeższego. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 08:01 PM
Post: #2
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Dopiero wyszedł Total War: Warhammer, ale nie bardzo mnie interesują takie gry więc nie wiem czy Ci podejdzie, recenzje ma przyzwoite.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 08:49 PM
Post: #3
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
No to trochę inna bajka niż AoE. Ale jeżeli chodzi o gry podobne do AoE to obecnie takich się nie robi.

Polecam z całego serca Rise of Nations - bardzo podobna mechanika, nawet niektóre elementy interfejsu (w obu tytułach maczał palce Microsoft), ale wg mnie po prostu lepsza, bardziej złożona.
Zagrywałem w to naprawdę latami dopóki płyta mi nie umarła Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 09:18 PM
Post: #4
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Europa Universalis IV - symulator państwa w latach 1399-1819. W tę część nie grałem jeszcze, ale z tego co czytałem, to Paradox Interactive odwaliło kawał dobrej roboty w tej części i jeszcze ulepszyła mechanizm rozgrywki. Z serii EU sporo grałem i ciągle pogrywam w II i III część. Tyle, że dla kogoś, kto nie grał w to wcześniej, pierwsze zetknięcie z mechanizmem rozgrywki może być takie sobie. Sama dwójka jest całkiem skomplikowana, a w trójce doszło sporo dodatkowych opcji, nie wspominając o czwórce. Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą grą, gdy miałem 18 lat Big Grin Parę razy zbankrutowałem, inflacja szalała, a obce państwa podbijały moje prowincje. Niemniej, po odpracowaniu frycowego, sama gra wciąga i daje satysfakcję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2016, 09:26 PM
Post: #5
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Hoho, od siebie polecam wszystkie gry serii z TOTAL WAR ( do Shoguna 2 ( na więcej pc nie pozwala :c) . Jezu, aż mi się łezka w oku zakręciła jako 8 letni dzieciak grałem z Tatą w Rome Total War po nocach Smile. Miłe wspomnienia mam z Age of Empires 3 oraz serią Empire Earth... Z RTSów polecam jeszcze Company of Heroes. No i wszystkie Cywilizacje w które grałem (4 i 5) bardzo mnie wciągały i polecam je sprawdzić.
Jeżeli interesujesz się historią i dorwiesz się do modów do ROME TW czy Medieval 2 ( Stainless Steel) to zarwiesz nie jedną nockę Big Grin

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-05-2016, 12:57 PM
Post: #6
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
(20-05-2016 09:18 PM)redd napisał(a):  Europa Universalis IV - symulator państwa w latach 1399-1819. W tę część nie grałem jeszcze, ale z tego co czytałem, to Paradox Interactive odwaliło kawał dobrej roboty w tej części i jeszcze ulepszyła mechanizm rozgrywki. Z serii EU sporo grałem i ciągle pogrywam w II i III część. Tyle, że dla kogoś, kto nie grał w to wcześniej, pierwsze zetknięcie z mechanizmem rozgrywki może być takie sobie. Sama dwójka jest całkiem skomplikowana, a w trójce doszło sporo dodatkowych opcji, nie wspominając o czwórce. Pamiętam swoje pierwsze zetknięcie z tą grą, gdy miałem 18 lat Big Grin Parę razy zbankrutowałem, inflacja szalała, a obce państwa podbijały moje prowincje. Niemniej, po odpracowaniu frycowego, sama gra wciąga i daje satysfakcję.

W czwórce zrobiłem z Rzeczypospolitej Obojga Narodów prawdziwe imperium - od Peloponezu po dzisiejszy St Peterburg i od Krymu prawie po Holandię i Bawarię Smile

Dwójka była łatwiejsza, przeciwnicy mieli mniej sztucznej inteligencji, a w czwórce kilka wojen z sojuszem rosyjsko-austriackim musiałem stoczyć naprawdę na najwyższym skupieniu. No i bardzo opłacił mi się sojusz z Francją, z którą dokonałem podziału terytoriów niemieckojęzycznychWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 10:51 AM
Post: #7
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Nie wiem czy grę Soviet City można zaliczyć do typowych gier strategicznych, ale myślę, że warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ jest to polska produkcja, o raczej niespotykanej dotąd tematyce. W temacie innych strategii, ja zawsze byłem w tyle w ich temacie i wolałem starsze produkcje, dlatego na zawsze moim faworytem pozostanie Stronghold Crusader. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 06:02 AM
Post: #8
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Stronghold Crusader mega grywalna seria os czasu do czasu powracam i trochę tylko Myszka na tym traci.. :-)

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2018, 11:49 AM
Post: #9
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
Polecam StarCraft 2 i niedawno wydany remaster StarCraft (za darmo grasz na starej grafice, za chyba 70zł masz rozdzielczości do 4K).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2018, 12:28 PM
Post: #10
RE: Jakie są teraz gry strategiczne na topie?
StarCraft to klasyk. Jak ktoś jeszcze jakimś cudem nie grał, a uwielbia strategie to oczywiście polecam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości