Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generał Nil
27-09-2013, 11:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2013 11:06 PM przez KrychuTMT.)
Post: #1
Generał Nil




Film o generale Fieldorfie , dowódcy kedywu AK, zastępcy komendanta głównego AK,dowódcy organizacji NIE . Człowieka który zginął za Polskę , skazany na śmierć przez Helene Wolińską(Fajga Mindla),Beniamina Wejsblecha,Pauline Kern, Bronisława Malinowskiego, Mieczysława Szymańskiego,Marie Sand,Emila Merza, Gustawa Ausculara i Igora Andrejewa. Zachęcam do obejrzenia filmu oraz zapoznania się z historią tak wielkiej osoby jak August Emil Fieldorf .

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2013, 10:45 AM
Post: #2
RE: Generał Nil
Widziałem. Sam film może nie jest jakoś nadzwyczajnie zrealizowany, ale warto zobaczyć ze względu na historię. Potrafi wciągnąć.

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-09-2013, 12:14 PM
Post: #3
RE: Generał Nil
Polecam film o podobnej tematyce ,o Witoldzie Pileckim.
Dla mnie jest to najodważniejszy żołnierz 2 wojny światowej.


[Obrazek: joe-louis-photo-01.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 08:23 PM
Post: #4
RE: Generał Nil
I o takich bohaterach nie wspomina się w szkołach ..

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 08:30 PM
Post: #5
RE: Generał Nil
(29-09-2013 08:23 PM)KrychuTMT napisał(a):  I o takich bohaterach nie wspomina się w szkołach ..
Dokładnie. Zamiast tego mamy ogromną ilość godzin lekcyjnych o starożytnej Grecji, Rzymie itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2013, 08:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2013 08:58 PM przez KrychuTMT.)
Post: #6
RE: Generał Nil
@Martin
U mnie w technikum skończyli materiał na zakończeniu 2 wojny światowej. Nauczycielka nie wspomniała nic o żołnierzach wyklętych i mordach sądowych. Za to o Żydach mieliśmy pełno lekcji(dlatego nie doszliśmy do okresu PRL). Ogólnie zasmuciła mnie znikoma ilość wiadomości na temat polskie podziemia i walki z okupantem.
Wiadomo ,że o takich postaciach jak "Inka" , rotmistrz Pilecki , generał Fieldorf nie było mowy -.-

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości