Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Wojna Światowa?
24-09-2013, 08:51 PM
Post: #131
Bug RE: III Wojna Światowa?
(24-09-2013 08:44 PM)KrychuTMT napisał(a):  Ja też cenię swoje życie , jednak bardzo kocham jak to ująłeś nasz "byt geopolityczny" i nie wyobrażam sobie życia nigdzie indziej.
Ja wolałbym mieszkać w Polsce pod zaborem niż w trumnie. Zresztą walczyć o wolność można na różne sposoby, nie tylko rzucając się z karabinem na wroga z okrzykiem "bóg, honor, ojczyzna".

(24-09-2013 08:44 PM)KrychuTMT napisał(a):  Smuci mnie to, że ludzie starsi ode mnie zatracili swój patriotyzm .
Nie wszyscy zatracili. Zrozum, że patriotyzm nie ma jednego słusznego modelu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 08:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 08:55 PM przez KrychuTMT.)
Post: #132
RE: III Wojna Światowa?
@Metzger
Zupełnie inaczej odebrał bym twoją wypowiedź gdybyś napisał Polska , a nie "byt geopolityczny". Rozumiem każdy inaczej rozumie pojęcie patriotyzm , jestem młodym chłopakiem to póki co mój poziom to " bóg ,honor ojczyzna". Mógłbyś mi wymienić swoje inne sposoby ?

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 09:10 PM
Post: #133
Bug RE: III Wojna Światowa?
(24-09-2013 08:55 PM)KrychuTMT napisał(a):  Zupełnie inaczej odebrał bym twoją wypowiedź gdybyś napisał Polska , a nie "byt geopolityczny".
Użyłem tego sformułowania, aby pokazać jaka jest moja hierarchia wartości. Na najwyższym miejscu stawiam życie swoje i swoich najbliższych. I każde państwo jest bytem geopolitycznym.

(24-09-2013 08:55 PM)KrychuTMT napisał(a):  Mógłbyś mi wymienić swoje inne sposoby ?
Można dla ojczyzny robić mnóstwo dobrych rzeczy nie narażając własnego życia. Mimo, że interesują się historią konfliktów, wojskowością, lubię broń palną, to w razie wojny pierwsze co bym zrobił, to zatroszczył się o wywiezienie swojej rodziny tam, gdzie nie zagrażałoby jej niebezpieczeństwo. A potem mógłbym podjąć wszelkie starania o polepszenie sytuacji ojczyzny, ale bez ryzykowania życiem czy zdrowiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 09:22 PM
Post: #134
RE: III Wojna Światowa?
Każdy inaczej patrzy na swoją ojczyznę , dla Ciebie to tylko byt . Masz racje państwo jest bytem , ojczyzna to coś więcej , przynajmniej dla mnie .
Nie wiem , może gdybym miał własną rodzinę to bym patrzał twoimi kryteriami ? . Ja wiem jedno , dla mnie życie bez Polski nie ma sensu.Czy to będzie zabór lub jakaś "unia".
Tutaj się urodziłem , tutaj umrę .

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 09:28 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 09:29 PM przez Metzger.)
Post: #135
Bug RE: III Wojna Światowa?
(24-09-2013 09:22 PM)KrychuTMT napisał(a):  Każdy inaczej patrzy na swoją ojczyznę , dla Ciebie to tylko byt.
Wciąż mnie nie rozumiesz. Ojczyzna jest dla mnie ojczyzną - czymś więcej niż tylko struktury państwowe. I jest w mojej hierarchii wartości w TOP10. Ale pas czempiona dzierży Moje Życie. Mógłbym żyć w Polsce pod zaborem i po cichu szkodzić najeźdźcom i/lub pomagając rodakom nie narażając swego życia. Ale ci, którzy będą umierać na polu bitwy też będą potrzebni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 09:37 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 09:38 PM przez KrychuTMT.)
Post: #136
RE: III Wojna Światowa?
No i teraz wszystko pięknie wyjaśniłeś Wink . Źle Cie zrozumiałem i pomyślałem , że traktujesz ojczyznę tylko jako kawałek ziemi Sad. Co do hierarchii wartości każdy ma swoją , w to nie wnikam.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 11:04 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2013 11:13 PM przez BESTIA.)
Post: #137
RE: III Wojna Światowa?
http://www.youtube.com/watch?v=rybw1YfXKRg

Co wy o tym sądzicie, czy coś takiego jest możliwe??Chodzi mi o etniczny pocisk, materiał zaczyna się od 5 minuty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2013, 11:38 PM
Post: #138
Bug RE: III Wojna Światowa?
(24-09-2013 11:04 PM)BESTIA napisał(a):  Co wy o tym sądzicie, czy coś takiego jest możliwe
Tak. Istnieje coś takiego. Można stworzyć broń biologiczną oddziaływającą na ludzi o jakichś wybranych cechach organizmu. Prawdopodobnie w ten sposób Rosjanie zlikwidowali jednego z dwóch najwazniejszych czeczeńskich terrorystów - Chattaba. Służby specjalne wysłały do niego zatruty list, który przeszedł przez wiele rąk zanim trafił do ostatecznego adresata, ale zmarł tylko Chattab.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2013, 02:19 PM
Post: #139
RE: III Wojna Światowa?
Jak widać jest to możliwe i prędzej czy później przez to dojdzie do tragedii. Czasem zaczynam się zastanawiać czy nie byłoby lepiej gdyby rozwój technologiczny stanął w miejscu .

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2013, 06:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2013 06:37 PM przez BESTIA.)
Post: #140
RE: III Wojna Światowa?
Widać bomba jądrowa to przeżytekTongue, widać rozwój technologiczny niesie bardzo dużych niekorzystnych wynalazków.Dzięki tej broni biologicznej władze państw które posiadają tę broń mogą zabić całą dowolną rasę bądź ludzi o konkretnych cechach np czarne włosy, niebieskie oczy.Strach się bać co jeszcze wymyślą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości