Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szpilka - Jennings
22-01-2014, 07:18 PM
Post: #291
RE: Szpilka - Jennings
Z wyglądu przypomina mi potomka hajdamaków.

Ale na temat Szpilki mówi logicznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2014, 08:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2014 08:13 PM przez Krzych.)
Post: #292
RE: Szpilka - Jennings
Usyk trochę może przesadził. "Ofiarę" i "kompletne zero" mógł sobie darować ale co do reszty ma rację. Bez względu na to jakie były motywy jego wypowiedzi.

@Pakman

Te poglądy patriotyczne głoszone przez Szpilkę to przepraszam co? Napis PDW nad godłem? To jest raczej odwrotne do patriotyzmu.

Zawsze mnie ciekawiło jak tym ludziom pokroju właśnie Szpilki i ludzi tworzących tę "muzykę" i ideologię o ile można to tak nazwać, którą czasem on właśnie promuje wyszło, że dyskredytowanie policji i systemu za to, że wsadza przestępców za kratki oraz propagowanie legalizacji narkotyków to patriotyzm? Kiedyś próbowałem trochę tego przesłuchać, dawno temu co prawda ale próbowałem i nie usłyszałem tam prawie nic innego niż tematyka więzienna(oczywiście wszyscy siedzą/siedzieli za nic, pokrzywdzeni i wrobieniBig Grin), promocja narkotyków i opowieści o jakichś zmyślonych rozrubach oraz tego typu rzeczach. Nie we wszystkich utworach ale w znacznej większości. Ciekawi mnie to bo ostatnio nastała "moda" na łączenie właśnie emblematów różnych zespołów propagujących tego typu ideologię z godłem i barwami patriotycznymi. Bardzo często widzę coś takiego. Trochę to dla mnie niezrozumiałe, nie wiem co ma wizja ulic pełnych naćpanych przestępców do patriotyzmu. Nie żebym tam był jakimś tam miłośnikiem policji czy nie wiadomo kim, daleko mam do tego, ani tym bardziej nie neguje tego gatunku muzyki, co najwyżej tematykę. Ciężko mi jest jakoś połączyć patriotyzm z poglądami reprezentowanymi przez właśnie ludzi typu Szpilka. To może nie jest najlepsze miejsce ale może znajdzie się tu ktoś taki kto mi wytłumaczy tę zależność, której ja jakoś nie widzę mimo chęci. Chętnie posłucham.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2014, 11:50 PM
Post: #293
RE: Szpilka - Jennings
Szpila jest jaki jest. Ma swoje własne pojęcie patriotyzmu, lecz w zasadzie mimo niektórych głupich zachowań, widać jego przywiązanie do Polski. Zresztą, spotkaj na ulicy jakiegokolwiek kibola i powie Ci, że nie ma nic piękniejszego i ważniejszego niż barwy narodowe. I sądzę, że oni wierzą w to naprawdę.
Już w zasadzie trzy doby do walki. Czekam, czekam, jak każdy z nas. Chciałbym widzieć szansę Szpilki, ale ich nie widzę. Może jednak zaskoczy? Bardzo na to liczę, by sobotnia noc nie była smutną nocą...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 10:51 AM
Post: #294
RE: Szpilka - Jennings
@Krzych
Ci goście mylą patriotyzm z nacjonalizmem. To jest taki patriotyzm na pokaz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 12:08 PM
Post: #295
RE: Szpilka - Jennings
Lepiej być nacjonalistą niż tym panem.
[Obrazek: 1327707995_by_Kitar_600.jpg]

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 02:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2014 02:55 PM przez Krzych.)
Post: #296
RE: Szpilka - Jennings
@RedHawk

Tak też myślałem ale byłem ciekawy i z resztą nadal jestem jak im się udało dojść do tego patriotyzmu poprzez właśnie takie idee. Z takich właśnie pokręconych toków myślenia wychodzą potem takie niedorzeczności i sprzeczności jak "humanitarne zabijanie" i tym podobne. Nie ma białej czerni ani czarnej bieli, albo w lewo albo w prawo.

@BESTIA

Widzisz problem w tym, że zła władza i nawet niszczenie przez nią państwa to nie jest argument na uwalnianie przestępców czy legalizację narkotyków. To przecież nie jest głos biednych uczciwych i pokrzywdzonych przez system i władzę ludzi, mówiących o tym jak źle jest w kraju i co powinno się zmienić tylko najzwyklejszych przestępców mających pretensje o to, że zamyka się bandytów i o to, że narkotyki są niezgodne z prawem. Oni nie chcą zmian na lepsze tylko zwyczajnego bezprawia. Co tacy jak Szpilka chcą dostać za to co zrobili? Nagrodę? Może odznaczenie za "patriotyzm"? Nie wiem na ile nawiązywałeś do samej sytuacji w kraju a na ile broniłeś tej "ideologi", o której rozmawiamy ale no łączenie tego z patriotyzmem jest już zjawiskiem można by nawet powiedzieć, że patologicznym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 03:21 PM
Post: #297
RE: Szpilka - Jennings
Krzych
Nie pisałem że nacjonalista=patriota, pisałem tyko że bardziej cenie mniej skrajnych nacjonalistów niż Tuska. Nie każdy nacjonalista to bandyta i trzeba różnie interpretować przejawiający się nacjonalizm.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 04:28 PM
Post: #298
RE: Szpilka - Jennings
Propaganda medialna czyni cuda .

@RedHawk
Nacjonalizm = patriotyzm na pokaz ? Dlaczego tak uważasz ?

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 05:16 PM
Post: #299
RE: Szpilka - Jennings
Panowie czy to na pewno odpowiedni dział? Sad

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2014, 05:40 PM
Post: #300
RE: Szpilka - Jennings
Nacjonalizm to ideologia ,a Patriotyzm to postawa .
Nacjonalizm:
-dotyczy jednego narodu
-często przyjmuje postawe agresywną wobec obcego
-przekłada interes narodu ponad interes jednostki
Patriotyzm:
-dotyczy wszystkich nacji
-nie zakłada postawy agresywnej
-ceni wkład własny w interes narodu
-kultywuję tradycje narodowe
-miłuje dziedzictwo i dorobek narodowy .

[Obrazek: joe-louis-photo-01.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości