Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miasto 44
13-03-2014, 09:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2014 09:13 PM przez Splint3rPL.)
Post: #1
Miasto 44
"Film "Miasto44" to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości.
Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem Powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, snują plany. Nie wiedzą, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą, że Historia ma wobec nich pewne plany...
Połączeni przyjaźnią bohaterowie "Miasta44" tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia czy bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady i zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Wbrew woli otrzymują od Historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania."
- Filmweb

Polskie filmy wojenne przeważnie prezentują poziom... no, mówiąc delikatnie mizerny. Było kilka, które oglądało mi się całkiem przyjemnie, ale zawsze wyraźnie czułem ten nasz swojski "smrodek".
Zwiastun "Miasta 44" zapowiada film na poziomie światowym. Naprawdę. Powstanie warszawskie, to znakomity (choć kontrowersyjny) materiał na film i dziwię się, że jest tak rzadko poruszany. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli zwiastuna, zerknijcie. Warto:



ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2014, 11:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2014 01:10 PM przez Erwin1486.)
Post: #2
Bug RE: Miasto 44
To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Premiera "Miasta 44" Jana Komasy dopiero 1 sierpnia, ale w sieci już pojawił się oficjalny trailer.Uroczystą premierę "Miasta 44" zaplanowano na 1 sierpnia 2014 r. - dokładnie w 70. rocznicę wybuchu powstania. Film zostanie wyświetlony na Stadionie Narodowym w Warszawie, w pokazie ma wziąć udział 15 tys. widzów, To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Premiera "Miasta 44" Jana Komasy dopiero 1 sierpnia, ale w sieci już pojawił się oficjalny trailer.

____________________
Wejdź czym prędzej kurs bezpiecznej jazdy a poznaj nasze oferty!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2014, 07:39 PM
Post: #3
Bug RE: Miasto 44
(13-03-2014 09:12 PM)Splint3rPL napisał(a):  to znakomity (choć kontrowersyjny) materiał na film
Czemu uważasz, że jest to kontrowersyjny materiał na film? IMHO Powstanie Warszawskie jest idealnym materiałem do ekranizacji, co zresztą co jakiś czas jest realizowane.

Zwiastum faktycznie robi wrażenie. Ale obawiam się, że podobnie jak w przypadku Kamieni na szaniec będziemy świadkami koncertu narzekań ze strony zgorzkniałych prawicowych oszołomów, bo prawdziwi powstańcy nie byli wystylizowani na holywoodzkich lalusiów, nie przeklinali, nie całowali się z dziewczynami, nie robili kupy, a jedynie myśleli o losie Ojczyzny i walce o nią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2014, 05:20 PM
Post: #4
RE: Miasto 44
Kiedyś byłem zagorzałym przeciwnikiem Zrywu Warszawskiego .
Zmieniłem swój punkt widzenia kiedy,zapoznałem sie ze szczegółami i sytuacją w sierpniu 1944.
Zryw Warszawski zatrzymał ofensywę sowiecką i dzięki temu tylko część Niemiec została opanowana przez czerwoną zarazę
W kilka dni przed wybuchem Niemcy zażądali stawienia się 100 tysięcy osób do budowy umocnień przed wkroczeniem Armii Czerwonej ,zarządzenie zostało zbojkotowane .
Oznaczało to że nie ma odwrotu ,Niemcy zamordowali by warszawiaków za nie wykonanie polecenia i w myśl zasady Hitlera że Warszawa ma być zniszczona .
W Warszawie była atmosfera bojowa ,Niemcy już sie wycofywali przed Sowietami i to była dogodna sytuacja do zemsty
W dzisiejszych czasach ludzie nie maja pojęcia czym była okupacja ,nie żyją w strachu nie są terroryzowani .
Wystarczył dowcip zeby dostać wywózkę do Oświęcimia ,za pomoc Żydom groziła kara śmierci dla całej rodziny!,Za handel mięsem rozstrzelanie .
Powstanie Warszawskie było jedynym zrywem w dziejach w którym,Słabo uzbrojona armia pozbawiona dowództwa biła się jak równy z równym z najlepiej wyszkolona i uzbrojoną armią świata .

[Obrazek: joe-louis-photo-01.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2014, 07:30 PM
Post: #5
RE: Miasto 44
nie mogę się doczekać tego filmu, muszę powiedzieć że od czasu do czasu można znaleźć jakąś perełkę w polskim kinie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2014, 05:50 AM
Post: #6
Bug RE: Miasto 44
Wygląda na to, że wyszedł bubel.

http://natemat.pl/111849,miasto-44-rzez-...-mlodziezy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2014, 06:17 AM
Post: #7
RE: Miasto 44
Oglądałem, beznadziejny, pseudowojenny film, kiczowaty do kwadratu. Może jednak jestem przyzywczajony do poziomu "Pianisty" i dlatego tak mi się nie podoba ?

[Obrazek: lebron-james-cavs-fan-elite-daily1.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-07-2014, 08:49 PM
Post: #8
RE: Miasto 44
http://www.cda.pl/video/645313d/Boguslaw...-powstaniu

Boguś dołozył do pieca

[Obrazek: joe-louis-photo-01.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 09:24 AM
Post: #9
RE: Miasto 44
Miasto 44 miało być w założeniu filmem stricte fabularnym, więc w tej kategorii - rewelacja. Jeśli zaś ktoś chce się doszukiwać idealnie odwzorowanych faktów historycznych, będzie zawiedziony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości