Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guerrero - Thurman
09-03-2015, 09:38 AM
Post: #101
RE: Guerrero - Thurman
Ale czego Ci brakowalo? Konferansjera i ring girls - okej. Moze jeszcze jakichs dziennikarzy ktorzy by gadali od srodka.

Ale to troche gadka na temat "boksu zawodowego" a tu ewidentnie wracamy do czystego sportu: dwoch gosci wchodzi do ringu i sie oklada piesciami, bez wchodzenia z sombrero, w stroju legionisty, wjezdzania karetka itd.

Co do wyniku: biorac pod uwage ze boks w USA to sport dosc niszowy - to dopiero poczatek. Faktem jest ze takie SHO takiego wyniku chyba nigdy nie osiagnie (nie wiem nawet czy maja tylu abonentow).

3mln to tam niecaly procent z populacji USA. Watpie by w Polsce jakby TVP puscila walke Masternaka z Kolodziejem o 22-giej, to zyskaloby to wiecej ludzi (ok 300 tys.).

To nie X-Factor Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2015 10:09 AM przez Matys.)
Post: #102
RE: Guerrero - Thurman
Kwestia przyzwyczajenia. Mnie np. nie podobała się dokonana jakiś czas temu zmiana stylistyki w HBO, ale teraz już nie pamiętam o co mi chodziło Wink

Cytat:Watpie by w Polsce jakby TVP puscila walke Masternaka z Kolodziejem o 22-giej, to zyskaloby to wiecej ludzi (ok 300 tys.).

A jak Polsat puścił walkę Diablo z Palaciosem o 23-ej czy nawet północy, to ilu było widzów? Blisko 4 miliony Smile Walka Kliczko - Haye na TVP 1 ponad 3 miliony widzów zgromadziła. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale kojarzę, że 300 tysięcy widzów to mają u nas nawet te słabsze gale Wojaków transmitowane tylko na Polsat Sport.

EDIT - Gala w Rzeszowie - Szpilka-Bidenko i Kołodziej-Hall - 1,9 mln widzów :O
http://media2.pl/badania/102246-Ponad-19...-w-TV.html

Albo tak dużo osób interesuje się boksem, albo w naszej telewizji naprawdę nie ma czego oglądać xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:17 AM
Post: #103
RE: Guerrero - Thurman
A to sorry... Big Grin Zmieniam zdanie. O ile Kliczko-Haye jestem w stanie zrozumiec o tyle prawie 2mln na Szpilce i Kolodzieju z randomami...hoho.

To przed Haymonem duzo roboty, niech pogada ze SferisKO na temat promocji walki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 10:24 AM
Post: #104
RE: Guerrero - Thurman
Kurde, tak sobie teraz myślę i niech mi ktoś wytłumaczy, bo jak widać jestem w tej kwestii kompletnym laikiem: jak to jest, że w USA galę ogląda 3 miliony ludzi i robią galę w MGM Grand, z wydatkami w cholerę, całą tą oprawą, "build-upem" w stylu 24/7 i zarobkami grubo powyżej miliona dla pięściarzy.

A u nas Diablo-Palacios - 4 miliony widzów i płacz, że wszyscy tracą, byle gala w Rzeszowie czy Częstochowie z zawodowym alkoholikiem bez butów - 2 miliony widzów i ciągle wszyscy ledwo koniec z końcem wiążą, 100 tysięcy dolarów wypłaty żeby ściągnąć jakiegoś pięściarza to jest kosmos nie do przeskoczenia. Reklamodawcy płacą śmieszne pieniądze? Czy Polsat jest takim dusigroszem, zgarnia całą pulę i rzuca ochłapy promotorom? Takie KP ma pewnie kontrakt z Polsatem na x gal w roku, a budżet jest określony z góry przez telewizję, niezależnie od tego czy się stoi czy się leży, bo robią łaskę że w ogóle pokażą boks na swojej antenie. Tak przypuszczam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 03:44 PM
Post: #105
RE: Guerrero - Thurman
@Gogolius

Szczerze mówiąc to ciężko mi wymienić szczegóły, przez które albo przez których brak oprawa tej gali podobała mi się o wiele mniej niż SHO czy HBO. To już nawet nie chodzi o samą oprawę, ale o klimat. Ciężko to zdefiniować, ale nie było czuć tego co podczas tamtych gal.

[Obrazek: VWrnMgK.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-03-2015, 05:23 PM
Post: #106
RE: Guerrero - Thurman
Krzych
Po prostu brakowało klimatu bokserskiego święta. Przynajmniej ja tak to odczuwałem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 02:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2015 02:21 PM przez RSC-2.)
Post: #107
RE: Guerrero - Thurman
@Matys [Wszystkowiedzący]

Odczekałem trochę mając nadzieje ,że znajdzie się ktoś kto spróbuje „wyjaśnić” ten ciekawy temat który poruszyłeś.
Samo porównywanie ilości sprzedanych PPV w USA ,a liczbą widzów w otwartej transmisji w Polsce jest niestosowne.
Wysoka liczba widzów w transmisji otwartej nie ma bezpośredniego przełożenia na wpływy .
A w USA poza PPV transmituje się tylko "gale podwórkowe."

Jedynie reklamy w czasie transmisji są wyliczalnym dochodem.
Natomiast skupmy się na przychodach gdy ppv jest zarówno w Polsce jak i w USA.
Przyjmijmy dla obydwu krajów wykup PPV na poziomie 300 tys.
Przypomnę ,że w Polsce w przypadku walki Kliczko –Adamek było to 200 tys. PPV oraz 1.2 mln widzów w otwartej transmisji RTL.
Adamek –Szpilka 200 tys. i Gołota –Saleta ok. 120 tys.



Polska
PPV – 300000 x 40 zł = 12 mln zł
Reklamy w czasie 1 walki wieczoru 15 reklam x 31000 zł = 0.5 mln zł
A więc dochód telewizji z takiej imprezy wynosi ok. 12.5 mln zł czyli ok. 3, 3 mln USD
Gdy uwzgledni się reklamy z całej gali to maksymalnie 4 mln USD


USA
Mayweather- De La Hoya PPV 54 USD
Pacquiao – Mayweather 90 USD + 10 USD za wysoką rozdzielczość
Ceny 60 sekundowych spotów reklamowych wahają się do 3.5 mln USD w czasie największych imprez sportowych.
W czasie walk bokserskich o mistrzostwo świata ceny reklam dochodzą od 40 tys. USD do nawet 500 tys. USD za jeden spot reklamowy.

PPV 300000 x 50 USD = 15 mln USD
Reklamy w czasie 1 walki 10 reklam x 100 tys. USD = 1 mln USD

Do tego dochodzą o wiele większe dochody ze sprzedaży biletów, wynajęcia pokoi hotelowych itp. itd.

A wiec w porównywanej gali w Polsce i USA to polska telewizja w sprzedaży PPV może osiągnąć dochód ok. 3 mln USD a telewizja w USA pięciokrotnie większy czyli 15 mln USD.

Nie uwzględniłem tutaj odsprzedaży praw przez telewizję innym telewizjom, gdzie róznica miedzy polską telewizją a amerykańską jest trakże bardzo duża.


Walk najbardziej kasowych nawet nie porównuję, bo w tym wypadku jest to przepaść i dlatego nawet na średniej gali w USA zawodnicy dostają gaże większe niż w Polsce.
Trzeba też dodać ,że są gale bokserskie w USA ,gdzie telewizja która je transmituje wykłada sumy poniżej 1 mln USA i wtedy zawodnicy dostają mniej niż w Polsce.
Ponadto organizator rozdziela kasę miedzy zawodników i opłaca stałe koszty imprezy i jeszcze od niego zależy ile da zawodnikom a ile zostawi dla siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 02:50 PM
Post: #108
RE: Guerrero - Thurman
A gdzie ja porównywałem PPV w USA do otwartej transmisji w Polsce? Jesteśmy w temacie Guerrero-Thurman i to do tej gali się odnosiłem w ostatnim poście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 06:33 PM
Post: #109
RE: Guerrero - Thurman
(09-03-2015 10:24 AM)Matys napisał(a):  jak to jest, że w USA galę ogląda 3 miliony ludzi i robią galę w MGM Grand, z wydatkami w cholerę, całą tą oprawą, "build-upem" w stylu 24/7 i zarobkami grubo powyżej miliona dla pięściarzy.

A u nas Diablo-Palacios - 4 miliony widzów i płacz,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2015, 07:58 PM
Post: #110
RE: Guerrero - Thurman
jak to jest, że w USA galę THURMAN-GUERRERO NA OTWARTYM OGÓLNODOSTĘPNYM KANALE NBC ogląda 3 miliony ludzi i robią galę w MGM Grand, z wydatkami w cholerę, całą tą oprawą, "build-upem" w stylu 24/7 i zarobkami grubo powyżej miliona dla pięściarzy.

A u nas Diablo-Palacios - 4 miliony widzów i płacz,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości