Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dawid Kostecki
03-07-2013, 09:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2013 09:13 PM przez Sander.)
Post: #31
RE: Dawid Kostecki
(03-07-2013 08:51 PM)Matys napisał(a):  Obraza premiera nie jest ścigana z urzędu, musiałby premier wnieść prywatne oskarżenie o zniewagę.

Co do linków i tej dziecinady - dostał ten bezdomny 5 lat jak piszesz? Dostał w ogóle cokolwiek? Odpowiem Ci, postępowanie zostało umorzone, a pan Hubert jeszcze sobie sporo zarobił na wywiadach i zainteresowaniu jego osobą.

Czytaj zawsze takie dziennikarskie newsy nastawione na sensację z dużą dozą podejrzliwości, bo im zależy na sensacji, a nie na merytoryce. Za ukradnięcie chleba będziesz mieć sprawę jeśli się włamiesz do sklepu i ten chleb zabierzesz (kradzież z włamaniem), albo na ulicy powiesz komuś - dawaj chleb albo w ryj (rozbój), za zwykłą kradzież - w życiu. Tylko dziennikarze to mieszają. Inna sprawa, że i tak zostanie to raczej umorzone albo skończy się jakąś grzywną, ale dziennikarzyny zdążą napisać - Był głodny i ukradł chleb - grozi mu 12 lat więzienia!

Co do tych 3 lat (i 9 miesięcy i BEZ ZAWIASÓW) za gwałt - nie znamy sprawy, skoro prokurator wnioskował jedynie o 5, to coś musiało być na rzeczy, bo to jest możliwe chyba tylko przy nadzwyczajnym złagodzeniu, pewnie przyznał się, zgodził na leczenie, może biegli orzekli o ograniczonej poczytalności, a poza tym z łatką pedofila będzie mieć ciepło przez te parę lat w więzieniu. Generalnie jednak tendencja jest taka, że bardzo trzeba się dzisiaj postarać, żeby w ogóle dostać karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

Kostecki poszedł do pierdla przede wszystkim za kierowanie grupą przestępczą o ile mi wiadomo + miał przeszłość w kryminale, nie wnikałem nawet czy mu się to zatarło, ale chyba recydywy już tutaj nie było. Generalnie był głupi, jak masz normalną, legalną pracę, dzieci, żonę, chcesz robić karierę sportową - to po kiego grzyba bawisz się w coś, za co możesz pójść do pierdla? Kij czy to jest palenie gandzi czy oszustwa podatkowe czy kierowanie burdelem, a potem obrona typu - inni też to robią, a się ich nie czepiają, a pan policjant to od innych bierze łapówki, a ja nie chciałem dać to mnie udupił + robienie z siebie ofiary.

Brawo, świetny post i zgadzam się absolutnie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 09:24 PM
Post: #32
RE: Dawid Kostecki
Uwierz mi, że akurat w wiadomości to ja nie wierzę, ale w każdej nawet plotce choć trochę prawdy się kryję. .Faktycznie trochę dziecinada, ale podam ci przykład chłopaka, którego znam osobiście. Otóż to kiedyś "przez przypadek" znaleźli u niego dwa ukradzione produkty z biedronki. Chłopak dostał rok więzienia, bo jak podkreślił sędzia "zrobił to z zimną krwią i z pełnym rozmysłem".
Gwałciciel powinien albo spędzić całe życie za kratkami jeśli był "psychiczny", a jeśli nie to powinien resztę życia spędzić w psychiatryku.
Dobra, zakończmy ten temat, bo nie wiem czemu, ale zawsze jak mówię o polskim prawie to się denerwujęTongue

Co do kosteckiego to masz 100% racji, jak można prowadzić względnie normalne życie, on sam sobie robi pod górkę. Czyżby boks był mało płatny u Wasyla i jego chłopcy nie mają co do gara włożyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 09:36 PM
Post: #33
RE: Dawid Kostecki
To było powiązane. W burdelu Cygana 'pracowały' krewne rywali naszych orłów głównie Czechów i Słowaków. Gdy wpadali w odwiedziny to przy okazji walczyli na Wojaku.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 09:38 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2013 09:40 PM przez Adammobp.)
Post: #34
RE: Dawid Kostecki
Matys, uprzedziłeś mnie, miałem napisać posta w podobnym tonie, ale ty już to uczyniłeś za mnie Tongue Niezły jesteś.

Jak tylko zobaczyłem, że kubala napisał o karze 5 lat pozbawienia wolności za obrazę premiera, to zobaczyłem, że facet o prawie ma takie pojęcie jak Mike Tyson o Arturze Szpilce, a i fakty poprzekręcał (proszę się nie obrażać, ale taka prawda Big Grin).

Co do sprawy związanej ze znieważeniem głowy państwa (nie premiera), nie będę komentował.

Co do chleby - sama kradzież chleba nie stanowi przestępstwa. Chyba, że byłby to chleb ze złota Big Grin

Co do sprawy zgwałcenia, to czyn okrutny i haniebny. Ale sąd postąpił zgodnie z prawem.
Cytat:Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem była w znacznym stopniu ograniczona, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Zresztą, to łatwo tak pochopnie wydawać opinie, jak się nie zna stanu faktycznego.

EDYCJA:
kubala, zależy jaką wartość miały te produkty. Bo jak ukradł jakieś 2 butelki piwa, albo 2 wódki, to znowu nam bajki opowiadasz

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-07-2013, 09:43 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2013 09:47 PM przez Matys.)
Post: #35
RE: Dawid Kostecki
A nie włamał się przypadkiem do tej biedronki? Nie miał czasem już wcześniej "przygód" z wymiarem sprawiedliwości? Jakiej wartości były te dwa produkty? Na dodatek jeśli dostał rok więzienia to nie wierzę, że bez zawiasów...

Na pewno patologie się zdarzają, ale przy takiej ilości spraw rocznie, obładowaniu sądów, to z czystego rachunku prawdopodobieństwa wynika, że gdzieś się rypną. Problemem tak naprawdę są np. przedłużające się w nieskończoność tymczasowe aresztowania, ale nie chcę już wnikać Wink A więzienia są przepełnione, więźniowie skargi piszą i odszkodowań dochodzą (i dostają!), więc jak piszę - trzeba się mocno postarać by trafić za kratki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2013, 07:59 AM
Post: #36
RE: Dawid Kostecki
Panowie, jestem prostym chłopem ze wsi, bardzo się wypisać nie umiem, mam prawo prawa nie znać. Nie znam na pamięc Konstytucji, nie znam na pamięć kodeksu karnego, ale na typowy chłopski rozum wydaje mi się ono dziwne i nielogiczne.
A ten chłop, to nie wiem czy miał jakieś problemy z prawem, może kiedyś jakiego "Leśnego Dzbana" gwizdnął, ale raczej nic więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 07:41 PM
Post: #37
RE: Dawid Kostecki
[Obrazek: 198344_384789698234834_174260003_n.jpg]

Zdjęcie z wakacji Kosteckiego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 07:53 PM
Post: #38
RE: Dawid Kostecki
Aktualne? Jakiś taki mało podobny. Młody się wydaje.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2013, 07:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2013 07:55 PM przez BMH.)
Post: #39
RE: Dawid Kostecki
Aparacik pod cela hehe, nie ma tak najgorzej.Wink Oby szybko wyskoczyl

[Obrazek: Putin+bitch+slaps+hillary+hillary+clinto...430740.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2013, 09:00 AM
Post: #40
RE: Dawid Kostecki
@Sander
To zdjęcie profilowe z jakiegoś konta na FB wypuścić Kosteckiego czy jakoś tak. Nie wiem czy jest aktualne, ale wydaje mi się, że tak. Po prostu tak światło pada na jego twarz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości