Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
24-03-2016, 05:54 AM
Post: #1
Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
Mieszkańcy zachodniej części Afryki posiadają naturalne predyspozycje do uprawiania boksu. Pomimo tego boks, za wyjątkiem Ghany i Nigerii, nie jest popularny w tym regionie. Ghana jest największym regionalnym ośrodkiem boksu zawodowego, a na ringu w Akrze od lat regularnie odbywają się gale. Niektórym pięściarzom Ghany wystarcza status miejscowej gwiazdy, jednak inni, podobnie jak najlepsi Nigeryjczycy, trafiają na ringi USA lub Wielkiej Brytanii. W innych krajach regionu trafiają się jedynie pojedynczy utalentowani pięściarze.

Duke Micah (kogucia, Ghana)
Micah reprezentował swój kraj na olimpiadzie w Londynie 2012 ( w wadze muszej 52 kg). Jako profesjonał na ringu w Akrze w ciągu 3,5 roku doszedł do wspaniałego rekordu 14(14) – 0. uchodzi za wielki talent.

Joseph Agbeko (super kogucia, Ghana)
35-letni Agbeko to żywa legenda boksu Ghany. Po stoczeniu około 20 walk w zachodniej Afryce, pokazał się na ringach Wielkiej Brytanii i Niemiec, a potem wyjechał do USA. Przez szereg lat był mistrzem świata IBF w koguciej. Porażki z Abnerem Maresem i Guillermo Rigondeaux przyhamowały jego karierę, która chyba weszła w fazę schyłkową.

Alexis Boureima Kabore (super kogucia, Burkina Faso)
Kabore zadebiutował w 2004 na ringu w Togo i przegrał pierwsza walkę przez nokaut. Kolejnych 25 stoczonych prawie bez wyjątku we własnym kraju było zwycięskich. Niektórzy z pokonanych rywali, jak Nick Otieno, Fatiou Fassinou i Silvester Lopez reprezentowali niezły poziom.

Richard Commey (lekka, Ghana)
O tym bokserze robi się coraz głośniej. Na jego wspaniały bilans 23(21) – 0 składają się zwycięstwa odniesione w Ghanie, ale także pojedynki na ringach Wielkiej Brytanii, Danii, USA, RPA i Niemiec nad klasowymi rywalami. Aktualnie Commey jest bokserem Sauerlanda.

Emmanuel Tagoe (lekka, Ghana)
Tagoe jest rówieśnikiem Commeya i boksuje w tej samej kategorii. Pierwszą zawodowa walkę przegrał przez nokaut, ale potem już tylko wygrywał. Prawie zawsze a Akrze, ale z przeciwnikami z wielu kontynentów.

Maxwell Awuku (lekka, Ghana)
Awuku to rutynowany pięściarz, który boksuje od 2002 roku. Wygrał 42 razy, a przegrał jedynie 3, w tym z Liamem Walshem w Londynie i z Daudem Yordanem w Surabai. W obu tych pojedynkach pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Rafael Mensah (lekka, Ghana)
Mensah boksuje od 2010, a jego aktualny rekord to 26(20) – 0. Nie walczył dotąd poza Ghaną.

Wale Omotoso (półśrednia, Nigeria)
Omotoso wychował się jako sierota w środowisku młodocianych bandziorów. Dzięki sukcesom na ringach amatorskich udało mu się wyjechać do Australii i walczyć w barwach tego kraju. Ostatnio powrócił jednak do reprezentowania Nigerii. Jako zawodowiec Omotoso walczył w Australii i USA. Przegrał jedynie z Jessie Vargasem w 2013 (problematycznie) i Sammym Vasquezem w 2015.Wygrał natomiast 26 walk, z czego 21 przed czasem.

Braimah Kamoko (cruiser, Ghana)
Kamoko noszący przydomek Bukom Banku to największa gwiazda i absolutny król ringu w Akrze, poza którym nigdy nie walczył i raczej tego nie zamierza. Jest niezwykle popularny w swoim kraju. Jego bilans to 28(21) - 0, a najtrudniejszym z jego dotychczasowych rywali był Vikapita Meroro.

Olanrewaju Durudola (cruiser, Nigeria)
Durudola reprezentował swój kraj na olimpiadzie w Pekinie 2008, ale przegrał tam już pierwszą walkę. Jako zawodowiec zadebiutował w 2011. Boksował głównie w USA, ale długo pozostawał w cieniu uchodzącego za bardziej utalentowanego swojego rodaka Lateefa Kayode. Przegrał tylko 2 walki (z Ahrorem Muralimowem i Thabiso Mchunu), wygrał natomiast 22, z czego 20 przed czasem, z czego 16 przed upływem 2 rund. W listopadzie 2015 znokautował w Kazaniu Dmitrija Kudriaszowa.

Carlos Takam (ciężka, Kamerun)
Takam reprezentował Kamerun na olimpiadzie w Atenach 2004, lecz odpadł w swojej pierwszej walce. Jako zawodowiec walczy od 2005 głównie na ringach francuskich. Wygrał przed czasem z Fransem Bothą i Michaelem Grantem, a na punkty z Tonym Thompsonem, zdobywając przy okazji pas WBC Silver. Tytuł stracił, przegrywając w 10 rundzie przez nokaut z Aleksandrem Powietkinem w Moskwie.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 08:15 AM
Post: #2
RE: Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
Ciekawi mnie pięściarz Larry Ekundayo. Pamiętam, że kilka lat temu wygrał Prizefightera, choć przed turniejem miał na koncie tylko 2 zawodowe walki. Obecnie jest niepokonany, ale jego kariera rozwija się w marnym tempie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2016, 11:13 AM
Post: #3
RE: Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
Pominąłem tego boksera, gdyż na pierwszy rzut oka wydał mi się mało perspektywiczny. Po przyjrzeniu się uważam, że należy mu się wzmianka.

Larry Ekundayo (półśrednia, Nigeria)
Ekundayo rozpoczął uprawianie boksu w wieku 12 lat i ma za sobą umiarkowanie udaną karierę amatorską. Na zawodowstwo przeszedł dopiero w wieku 30 lat i początkowo boksował w super półśredniej. Jest niepokonany w 11 walkach, a jego największym sukcesem było chyba pokonanie Howarda Cospolite w 2013. Ekundayo boksuje bardziej technicznie, niż siłowo.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-04-2017, 02:35 PM
Post: #4
RE: Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
Aktualna sytuacja:
Waga kogucia: Duke Micah (Ghana) doszedł już do bilansu 20(18) - 0. Wygrał parę walk międzynarodowych ze średniakami.
Waga super kogucia: Alexis Boureima Kabore (Burkina Faso) oblał poważny egzamin, przegrywając zdecydowanie z Reyem Vargasem w Meksyku
Waga super kogucia: Nową wielką gwiazdą ringu w Akrze stał się 22-letni Isaac Dogboe (Ghana), który reprezentował swój kraj na na olimpiadzie w Londynie (mając niespełna 18 lat). Dogboe pokonał niedawno w Nowej Zelandii przed czasem solidnego Juliana Evaristo Aristle z Argentyny. Przez Boxrec sklasyfikowany na 17 miejscu (chyba trochę na wyrost).
Waga super kogucia: 37-letni Joseph Agbeko (Ghana) boksuje bardzo rzadko.
Waga piórkowa: Dobrze zapowiada się Felix Williams (Ghana). Jego bilans to 24(17) - 1(0). Nie walczył jeszcze poza Ghaną.
Waga super piórkowa: Maxwell Awuku (Ghana) zszedł wagę niżej. Boksuje rzadko.
Waga lekka: Richard Commey (Ghana) minimalnie przegrał pojedynki z Robertem Easterem Juniorem (o pas IBF) i Denisem Szafikowem, pokonał natomiast Hediego Slimaniego. Na pewno stać go na kolejnego title shota.
Waga lekka: Emmanuel Tagoe (Ghana) po zwycięstwie nad Mzonke Faną został mistrzem IBO. Na 20 miejscu w rankingu Boxreca.
Waga lekka: Rafael Mensah (Ghana) ma już bilans 29(22) - 0, ale poza ojczyzną nie występował.
Waga półśrednia: Larry Ekundayo (Nigeria) nadal boksuje w Wielkiej Brytanii, ale bardzo rzadko
Waga półśrednia: Wale Omotoso (Nigeria) przegrał na punkty z Jamalem Jamesem (USA) i obsunął się w rankingach
Waga super średnia: Isaac Ekpo (Nigeria) wykorzystywany jest przez Niemców w charakterze łatwego rywala dla niemieckich mistrzów świata. Przegrał walki o tytuły mistrzowskie z Robertem Stieglitzem w 2013 i Tyronem Zeuge w 2017. Poza tym w Afryce wszystko wygrywa.
Waga półciężka: Patrick Mendy (Gambia) to jeden z najbardziej cenionych w Eurpie journeymanów. Przegrał wiele razy (w kilku przypadkach niesłusznie), ale tylko raz przed czasem z Callumem Smithem.
Waga cruiser: Braimah Kamoko (Ghana) nie pojawił się w ringu od 2015, ale podobno ma wrócić w sierpniu 2017. Oczywiście w Akrze.
Waga cruiser: Olanrewaju Durodola (Nigeria) poległ z Mairisem Briedisem w Rydze, ale potem wygrał 3 walki. W maju czeka go walka rewanżowa z Dmitrijem Kudriaszowem w Rostowie o WBC Silver.
Waga ciężka: Carlos Takam (Kamerun) minimalnie przegrał z Josephem Parkerem w Nowej Zelandii, a potem o mało nie zabił Marcina Rekowskiego w Macao.
Waga ciężka: 37-letni Fred Kassi (Kamerun) to ceniony journeyman na ringach USA.
Waga ciężka: Romarick Ngoula (Kamerun) też boksuje w USA, ale obija bumów i doszedł do bilansu 10(9) - 0.
Waga ciężka: Onoriode Ehwarieme (Nigeria) też obija bumów. Kiedyś w Afryce, a ostatnio w Argentynie. Jego bilans to 14(13) - 0.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2017, 09:15 PM
Post: #5
RE: Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
30 lipca br na gali w Bakersfield w Kalifornii zadebiutuje jako profesjonał Efe Ajagba, reprezentant Nigerii w wadze superciężkiej na olimpiadzie w Rio de Janeiro 2016. W Rio Ajagba bardzo mi się podobał szczególnie w walce eliminacyjnej z Nigelem Paulem https://www.youtube.com/watch?v=yJy5qd54RZI
W ćwierćfinale uległ na punkty rutynowanemu i olbrzymiemu Iwanowi Dyczce, któremu w balonach na rękach trudno było dobrać się do skóry i zrobić krzywdę. Na zawodowstwie Ajagba powinien mieć łatwiej. Jego warunki fizyczne (191 cm wzrostu) może nie powalają w dzisiejszej HW, ale Nigeryjczyk jest atletycznie zbudowany i bardzo mocno potrafi uderzyć. Sądzę, że zrobi większa karierę niż wykreowany przez nieuczciwych sędziów mistrz olimpijski Tony Yoka. Bakersfield powinno być dla Ajagby miejscem szczęśliwym, bowiem jego zawód wyuczony i do niedawna praktykowany to piekarz. Rywalem 23-letniego Afrykanina będzie dość anonimowy Tyrell Herndon z bilansem 6(2) - 1(1).

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2017, 09:14 PM
Post: #6
RE: Najlepsi bokserzy Afryki Zachodniej
Umknął mi gdzieś ten debiut Efe Ajagby i dopiero dzisiaj sobie o nim przypomniałem, oglądając MŚ w amatorskim boksie. Tak boksuje najlepszy bokser wśród piekarzy i najlepszy piekarz wśród bokserów: https://www.youtube.com/watch?v=fyI7Tx3ohSE

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości