Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seriale
26-03-2017, 03:57 PM
Post: #1
Seriale
Ostatnio jestem fanem bardziej seriali niż filmów dlatego postanowiłem założyć osobny wątek.

Dzisiaj zakończyłem oglądać serial, który mnie bardzo mocno poruszył. Na pierwszy rzut oka niby nic niezwykłego ale z każdym odcinkiem zapadałem się w tą historię coraz bardziej. Zazwyczaj nie przepadam za dramatami ale za tym kryminalnym zanim się zorientowałem, co to jest za bardzo już wpadłem, ugrzązłem nie dało się tego odkręcić musiałem obejrzeć do końca. Historia jest bardzo fajnie przedstawiona. Niby spokojnie ale z ciągłymi zwrotami akcji. W końcówce już na tyle częstymi, że jak pewna kobieta siedząc na tylnej kanapie samochodu powiedziała, że czuje się bezpieczna gdy tata prowadzi to już się spodziewałem wypadku. Oczywiście za przykład podałem nic nie znaczący wątek. Ale chciałem pokazać, że mimo pewnej rzekomej przewidywalności później już się nie ma pewności, co się okaże prawdą a, co nie. Co do samych bohaterów to jest bardzo podobnie, jak w "Crash". Nie wszyscy źli okazali się być faktycznie złymi, nie każdy dobry okazał się być tym dobrym. Oczywiście byli tacy, co ciągnęli swe jednoznaczne role do końca. Ale tak gwoli ścisłości to nie było tam ani jednej jednowymiarowej postaci. Świetnie został przedstawiony system w Stanach Zjednoczonych - przerażający... choć myślę, że podobnie jest wszędzie na świecie.

Mowa o American Crime (ale nie Story): http://www.filmweb.pl/serial/American+Crime-2015-710595

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2017, 08:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2017 08:46 PM przez Wilczekstepowy.)
Post: #2
RE: Seriale
Ostatnio skończyłem oglądać dobry serial a właściwe to drugi sezon American Horror Story czyli Asylum: http://www.filmweb.pl/serial/American+Ho...012-675642

Zadziwia mnie w tym serialu mieszanka styli gatunkowych. Na przykład to, że kosmici koegzystują koło sił nadprzyrodzonych a dokładniej to koło samego szatana czy też anioła śmierci. Czyli coś, co zazwyczaj totalnie się wykluczało w mojej wyobraźni. Tongue Wysoce rozwinięta cywilizacja odwiedzająca Ziemię kontra szatan i opętane istoty. Cały czas mnie ciekawiło czy dojdzie pomiędzy nimi do ostatecznej konfrontacji... oczywiście tego Wam nie zdradzę czy doszło.

Oprócz tego masa ciekawych postaci i poplątanych ze sobą wątków. Co ciekawe, żadnemu aktorowi nie mogę zarzucić, że spalił swoją rolę. Główne skrzypce w drugiej odsłonie grała Jessica Lang. W kogo ona tam się nie zdołała wcielić! Wachlarz ról od prostytutki i zakonnicy aż po wariatkę! Od pijaczki po purytańską abstynentkę! Od sadystki po... Super po prostu. Dla mnie kobieca rola nr 2 w historii kina. Smile

Od razu dodam, że - przynajmniej, jak dla mnie - nie jest to klasyczny horror a więc obojętnie czy lubicie ten gatunek czy też nie powinniście do tego serialu zerknąć. Pierwszego sezonu (który również mi się bardzo podobał ale nie aż tak jak drugi) nie trzeba oglądać, bo nie są ze sobą powiązane. Aczkolwiek ja bym żałował również i pierwszej części gdybym do niej nie zajrzał.

"Non clamor sed amor sonat in aure Dei"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 07:23 PM
Post: #3
RE: Seriale
Oglądał ktoś The Office amerykańskie? Zajebisty serial polecam. No i oczywiście teraz leci 7 sezon Gry o Tron, spadkobierca Władcy Pierścieni.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-08-2017, 05:42 PM
Post: #4
RE: Seriale
"Breaking Bad"! Pewnie wszyscy to już znają i dawno temu widzieli, ale jakby co, polecam. Jeden z moich ulubionych seriali Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-08-2017, 12:44 PM
Post: #5
RE: Seriale
Jasne że wszyscy znają Wink Również mój ulubiony, a do tego zabieram się (zdecydowanie zbyt długo...) za Better Call Saul. Niedługo jakoś wychodzi 3 sezon, wiec myślę że poczekam i ruszę jakoś w jego połowie od początku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 10:50 AM
Post: #6
RE: Seriale
Narcos, Mr Robot, Wszystkie dziewczyny Raula ( Breaking Bad w Brazylii a zamiast narkotyków są dziewczyny)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 01:55 PM
Post: #7
RE: Seriale
To ostatnie muszę sprawdzić Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-09-2017, 12:11 AM
Post: #8
RE: Seriale
Narcos wymiata, wyszedł właśnie trzeci sezon może nawet lepszy niż dwa pierwsze.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2017, 02:33 PM
Post: #9
RE: Seriale
Wiele osób tak uważa. Mi również podszedł niesamowicie więc polecam obejrzeć!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2017, 01:13 PM
Post: #10
RE: Seriale
Bardzo ciekawa jesień przed nami jeśli chodzi o dobre seriale.

Już 15 października na antenie HBO zadebiutuje drugi sezon „Watahy”.
Co ciekawe, po raz pierwszy w historii europejskiego HBO premiera serialu produkcji HBO Europe odbędzie się równocześnie aż w 19 krajach: w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii (HBO Nordic) oraz w Hiszpanii (HBO España). Natomiast w regionie Europy Środkowej premiera serialu odbędzie się na platformie HBO GO - produkcja trafi do Czech, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Mołdawii i Kosowa.

Zanosi się na to, że "Wataha" to będzie nasz eksportowy serial.





Tydzień później, 22 października rusza "Belfer", również drugi sezon. Bardzo jestem ciekawy czy twórcom "Belfra" uda się powtórzyć sukces bo pierwszy sezon był naprawdę świetny. Belfer 2 oczywiście w Canal+.





Jak się okazuje Polacy potrafią robić dobre seriale. Wataha i Belfer to przykłady, że robimy produkcje na wysokim poziomie.


Ale to nie wszystko. Tym razem na Netflixie, rusza także drugi sezon "Stranger Things". Serial genialnie osadzony w latach 80-tych, kto nie oglądał niech żałuje. Zatem przed nami serialowe jesień Cool.



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości