Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłka nożna ogólnie
04-06-2018, 10:31 PM
Post: #6541
RE: Piłka nożna ogólnie
Gogolius
Pewnie pojechałby Skorupski, gdyby nie kontuzja, której nabawił się w Arłamowie.

Co do kadry, to bez niespodzianek. Czy jest silniejsza niż roku temu? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Na pewno Zieliński jest zupełnie dużo lepszym zawodnikiem, mamy fajniejszą ekipę w ataku, gdzie można wybrać zawodników pasujących pod daną taktykę. W obronie oceniłbym, że podobnie. Jędrzejczyk niby słabszy, ale w zamian mamy podstawowego zawodnika mistrza Rosji (Rybusa), który zbierał świetne noty czy bardzo dobrego Bereszyńskiego. Pazdan pewnie i tak zagra swoje, ale jakby co mamy Bednarka, znajdującego się podobno w życiowej formie, który odnalazł się w Premier League. Z minusów - na pewno skrzydła i forma Krychowiaka.

Także myślę, że wychodzi mniej więcej na równo, a patrząc nawet na osobę Zielińskiego, na to, na jak bardzo newralgicznej pozycji gra, myślę, że wychodzimy nawet ciut na plus.

No i nie wiadomo co z tym Glikiem. Ciężko mi sobie wyobrazić reprezentację na MŚ bez niego.

Tak czy siak, nie wyjdziemy z grupy.

Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2018, 10:16 AM
Post: #6542
RE: Piłka nożna ogólnie
Czemu nie wyjdziemy?
Aż tak nisko nas cenisz, czy tak wysoko widzisz notowania rywali?

Co do kadry, to dla mnie prócz Krychowiaka (dla którego na szczęście są zmiennicy) to jest tip-top (no oprócz tego braku Glika, wiadomo że to powazne osłabienie). No i przede wszystkim ławka rezerwowych wydaje się dużo mocniejsza, niż była.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2018, 05:00 PM
Post: #6543
RE: Piłka nożna ogólnie
Coś pomiędzy. Nasi rywale są naprawdę bardzo mocni, przynajmniej na papierze. My jesteśmy niezwykle solidni, ale nie mamy takiego ognia, jakim dysponuje Senegal czy Kolumbia. Sportowo, oceniłbym, że jesteśmy trzecią siłą w grupie. Oczywiście, liczę na to, że znów zaskoczymy, będziemy świetnie zorganizowani, przygotowani, kreatywni w ofensywie i, co najważniejsze, bezbłędni w defensywie, a do tego nasi najgroźniejsi przeciwnicy nie dojadą z formą (w sumie bardzo możliwe, jeśli chodzi o Senegal). No ale nie wiem, gdybym miał stawiać pieniądze, to postawiłbym, że nie po trzech meczach wrócimy do domu.

Z tą ławką rezerwowych to jest prawda. To może być nasz duży atut. We Francji nie było nikogo, kto mógłby pociągnąć ekipę do zwycięstwa, jak nie szło, a teraz jestem sobie w stanie wyobrazić, że wchodzi z ławki Teo, Kownaś, Linetty czy Peszko (Tongue) i ciągną tę drużynę do zwycięstwa.

Ja się boję po prostu chyba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2018, 09:06 PM
Post: #6544
RE: Piłka nożna ogólnie
Peszko to chyba jedzie tam polewać :-). Dla mnie zmarnowane miejsce , mógł wziąć Dawidowskiego ,Szymańskiego ale ok. Zdziwiło mnie tez powołanie Kownackiego , raczej byłem przekonany , ze pojedziemy 3 napastnikami. Jakie są nasze szansę na wyjście grupy? Mamy świetny skład. Bramka Szczęsny , który dobrze klimatyzuje się w Juventusie, jakby coś to jest jeszcze Fabiański , który mimo spadku swojego zespołu był jednym z lepszych zawodników. Obrona , szkoda głupiej kontuzji Glika, ale i tak mamy dosyć zgraną i mocną linią defensywną. Po bokach są Piszczek i Rybus. No z środkiem trochę gorzej bo Pazdan no i Cionek lub Bereyszński. Pierwsza dwójka w kadrze gra znacznie lepiej niż z swoich drużynach , Bereś z kolei ma niezły sezon w Sampdorii. Pomoc. No tutaj, no cóż mamy Krychowiaka i Linettego , no zobaczymy im pójdzie. Pomoc prawdopodobnie Grosik , który w kadrze potrafi tworzyć cuda, Zieliński , który jest w świetniej formie. No atak Lewy i Milik , który może na mundial trafić z formą. W ataku mamy kim postraszyć , ma kto podawać , tylko , żeby defensywni pomocnicy nie zawiedli. Ławka : Obrona jest Kamiński i Bednarek , który swoją grą w klubie udowodnił , że radzi sb z presją . Pomoc, dla defensywnych pomocników jest Góralski , który potrafi dać dobrą zmianę.Z przodu jest Kuba( przypuszczam , że raczej przynajmniej na początku turnieju bdz siedział na ławce, bo raczej, za dużo za chłopakiem problemów zdrowotnych), która ma ogromne serducho do gry i może w końcówce dawać niezłe zmiany. Peszko zawodnik na utrzymywanie wyniku chyba. Atak Teodorczyk no też potrafi zaskoczyć . Nie wiem, ja wierzę w minimum ćwierfinał. Dużo zależy od taktyki nakreślonej Nawałki. Bo jeśli będziemy skupiali się nad tym, żeby nie przegrać to może faktycznie skończymy na 1/8
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-06-2018, 10:47 PM
Post: #6545
RE: Piłka nożna ogólnie
Kownacki pewnie będzie bardziej alternatywą na skrzydło, w młodzieżówce właśnie tam gra. No i Bednarek, myślę, że przy absencji Glika to on zajmie pierwsze w pierwszym składzie. Ponoć notowania Pazdana nie są zbyt wysokie, więc obstawiam, że Janek pogra sobie w parze z Cionkiem na MŚ.
Ogólnie nie wiadomo nawet w jakim ustawieniu zagramy, ale wszystko wskazuje na to, że 3-5-2. Opcji w takim ustawieniu mamy multum, ciężko cokolwiek przewidywać. Gdybym miał tak na teraz strzelać to wyglądałoby to tak: Szczęsny - Piszczek, Bednarek, Cionek - Grosicki, Krychowiak, Zieliński, Kuba, Rybus - Lewandowski, Milik. Problem z taką jedenastką jest taki, że za mało zawodników stricte defensywnych, ale np. można dać za Kubę Linetty'ego i już by się zgadzało wszystko.
Co do powołań to mi brakuje trochę młodych, Szymański ma taki luz w prowadzeniu piłki, że mógłby wejść w końcówce i coś fajnego zrobić. Szkoda też mi Żurkowskiego. Niby mają jeszcze czas, ale to byłoby dla nich potężne doświadczenie na przyszłość. Poza tym uwag nie mam, w sumie trafiłem powołania w 100%. Stawiałem co prawda Mączyńskiego za Kurzawę, ale jak usłyszałem, że Mąka nie może wyleczyć jakichś mikrourazów to spodziewałem się w jego miejsce właśnie Rafała.

Ogólnie nie rozumiem, o co chodzi z tymi wolnymi Kurzawy. Bo mogą się przydać. OK, ale żeby się przydały, Rafał musiałby być na boisku. A nie wyobrażam sobie, że zagra chociaż minutę. To nie piłka ręczna, że można by zrobić lotną zmianę Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2018, 05:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2018 05:26 PM przez Wietnam.)
Post: #6546
RE: Piłka nożna ogólnie
Zobaczymy jak to wszystko się ułoży ja jako kibic
wymagający zapatruje się na wyjście z grupy, jak
odpadną w 1/8 nie będe zły, bo jest z kim Belgia
jeden z faworytów nawet do tytułu i bądź co bądź
Anglia która skład ma potężny, gorzej z wynikami
w wielkich turniejach, a kto wie może Tunezja zrobi
niespodziankę? Wyniki w towarzyskich ma dobre,
remisowała z Portugalią, to jest mundial, możemy
mieć niespodzianke na przykładzie Kostaryki z 2014.

Wiele będzie zależało od naszej defensywy i koncentracji
przez cały mecz co jest naszym największym problemem.
Ja bym zagrał 4:4:2, w przypadku braku Glika trzech obrońców
to za mało.

Szczęsny-Jędza,Cionek,Bednarek,Rybus,-Kuba, Krycha,
Źieliński, Grośik,-Lewy,Milik. Dobry skład.

Moim zdaniem zajmiemy drugie miejsce w grupie za
Kolumbią która jednak ma większą jakość w ofensywie
i w meczu z nami zadecydować może tzw, jedna bramka
więcej.

Z Senegalem będzie trudny mecz, ale myślę że damy
radę, chociaż iskry będą leciały bo tam z przodu oni
naprawdę mają i szybkich zawodników jak Mane czy
Keita Balde, i dużych byków. Największy problem mają
w bramce, obrona dość dobra mało bramek tracą
dowodzeni przez Koulibaliego.

Japonię na takim turnieju poprostu trzeba pokonać.

Delikatnie jestem realistą, i widzę jaka drabinka jest
w 1/8 po wyjściu z grupy, jak to Bońiek mówił ostatnio
że w tej fazie na mundialu będą czekały o wiele mocniejsze
ekipy niż Szwajcaria na Euro.

W Piątek, fajna okazja do zobaczenia w akcji Senegalu w
meczu sparingowym z Chorwacją o 16:00 w tvp sport.
Ich spotkania z Luksemburgiem nawet nie zaliczam
do prawdziwego testu, wprawdzie znowu zagrają bez
Sadio Mane, warto popatrzęć jak sobię poradzą z
mocniejszym przeciwnikem, bo z Luksem to im
się nie chciało za bardzo wyśilać, podobnie jak
Niemcom z Austrią.

Polska -Chile i Chorwacja -Senegal, jakieś porównania
aktualnej dyspozycji można po tych sparingach będzie
nawet zobaczyć. Przegraną ewentualną naszych z Chile
się nie zmartwie napewno, źli po sparingach to mogą
być Janusze z wymalowanymi twarzami, nie my tutaj
co coś tam o piłce wiemy.

Swoją drogą ciekawe czy Joachim Loew znowu będzie
grzebał w dupie Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2018, 05:29 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2018 05:29 PM przez szalonyAli.)
Post: #6547
RE: Piłka nożna ogólnie
Zobaczymy jak dla mnie to możemy grupę wygrać. Nawałka prawdopodobnie zastosuje podobną taktykę, jak na Euro a więc aby nie przegrać :-). Jak dla mnie mamy mimo braku Glika mamy zgraną obronę i damy radę. Jest problem z defensywnymi pomocnikami, ale myślę, że Krychowiak coś tam się ogarnie. Pomoc Zieliński w lepszej dyspozycji niż na euro, Grosik też da turbo i szpica też w lepszej formie. Myślę właśnie, że w Senegalem możemy wymęczyć zwycięstwo , Kolumbią remis jak najbardziej i pokonać Japonię i to może dać pierwsze miejsce. 1/8 Anglia albo Belgia. Łatwiejsza Anglia , ale z Belgią tez mamy szansę , jeśli zagramy coś więcej niż w stylu : żeby nie przegrać, jednak to drużynę stać na to, mamy naprawdę bardzo zdolnych chłopakoów , może nie wszyscy grają w czołowych klubach w swoich ligach (Lewy ,Milik, Szczęsny, Piszczek,Rybus),Zieliński), ale grają regularnie i są tam czołowymi postaciami ( Bereszyński, Grosiki, Fabian,Teodorczyk, Kownacki, Bednarek, któy przebojem wdarł się do 11 Souhampton), no mamy też zawodników , którzy w kadrze grają o wiele lepiej niż w klubach ( Kuba, Grosik, Pazdan , nawet Thionek , którzy w kadrze dobrze się odnajduje). Więc możemy zaskoczyć . Teraz czytam , że Szwajcaria ma nawet równy mocny i skład. Żeby czasem w cwiercfinale nie doszło do rewanżu za Euro. Trochę wybiegam w przyszłość, bo najpierw trzeba jednak wyjść z grupy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2018, 05:47 PM
Post: #6548
RE: Piłka nożna ogólnie
Jak nie teraz to kiedy? Właśnie. Napewno będę emocje, nie jak za czasów Engela i Janasa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2018, 07:07 PM
Post: #6549
RE: Piłka nożna ogólnie
Powiem tak, jak wyjdziemy z grupy to ja już będę szczęśliwy. Wszystko ponad to już było coś niesamowitego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2018, 07:22 PM
Post: #6550
RE: Piłka nożna ogólnie
A kogo obstawiacie na końcowy triumf?

Ja chyba obstawiam, Francję mają taki skład który
na papierze śniadaniowym nawet błyszczy, grają
piłkę kapitalną dla oka, wymienność pozycji chyba
najlepsza spośród tych głównych faworytów, tylko
Hiszpanie bym porównał pod tym względem do
Kogutów. Pogba, Griezmann, Mbappe takie trio
to skarb. No i ławka zdecydowanie najlepsza
spośród wszystkich reprezentacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości