Ankieta: Twoja ulubiona gra
Call of Duty
Mafia
GTA
Battlefield
Gothic
Wiedźmin
Hitman
Mass Effect
Heroes Might & Magic
Civilization
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasze ulubione gry !
17-09-2013, 08:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2013 07:02 PM przez KrychuTMT.)
Post: #1
Wasze ulubione gry !
Każdy z nas ma/miał gry przed którymi spędził wiele nocy i chwil.
Chciałbym aby każdy z nas podzielił się swoimi ulubionymi tytułami

1. Seria Gothic (1-3)Heart
Tysiące chwil,wspomnień związanych z tą grą. Uwielbiam wszystkie części od 1-3.
Co tu mówić , wspaniały klimat to jest to co opisuję Gothic'a , ten wspaniały soundtrack w 3 części . Te "wielkie" bitwy ze ścierwojadem lub ten strach przed wejściem do lasu prowadzącego do Starej Kopalni -po prostu MAGIA
2.COD (1,2,4)Wink
Godziny grania wraz z przyjaciółmi w 4-ta część .Nigdy nie zapomnę tej ekscytacji paro letniego dzieciaka w chwili otrzymania CoD 1 z dodatkami , piękne seria , inaczej tego nie opisze !

3.Rome :Total WarCool
Jako ,że moją wielką pasją jest historia nie mogłem pominąć tego wspaniałego tytułu, bodajże 2004 rok to mój pierwszy kontakt z tą grą . Mogłem w nią grać godzinami , nie zwracałem uwagi na jej niewiarygodność historyczna, ujęła mnie jej grywalność.Była to przełomowa gra dla gier strategicznych . Do teraz pamiętam jak uwielbiałem grać Scytami i używać sarmackiej jazdy Wink

Mógłbym wymieniać jeszcze z tuzin tytułów , chętnie się nimi podzielę ,jednak najpierw chciałbym zapoznać się z waszymi ulubieńcami . Smile

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 09:06 PM
Post: #2
Bug RE: Wasze ulubione gry !
1. Fallout 1&2. Trochę niżej New Vegas;
2. Jagged Alliance 2;
3. Silent Hunter III (z modem GWX);
4. Ił-2 Szturmowik.

Te gry uważam za wybitne i spędziłem przy nich ogrom czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 09:20 PM
Post: #3
RE: Wasze ulubione gry !
Mafia
CoD 2
Civilization III

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 09:27 PM
Post: #4
RE: Wasze ulubione gry !
Mało było gier, które by mnie na maksa wciągnęły, ale w kilka grałem z zapartym tchem.

MAFIA
Rewelacyjna gra, rewelacyjna fabuła. Szkoda, że nie chodzi na W7, bo chętnie bym sobie po raz trzeci powtórzył.

FIFA MANAGER 09
Najbardziej grywalny menager w jaki kiedykolwiek grałem. Wykładnikiem niech będzie fakt, że swoją karierę w Milanie skończyłem w roku (w grze) 2078Smile

MOUNT&BLADE
Niezapomniane ataki na zamek i wielka duma, kiedy taki zamek przejmowałem na własność. Co z tego, że wokół mnie były 4 wrogie frakcje i po 5 minutach zamek mi odbijali? Liczyło się, że przez chwilę byłem bohaterem: )

GTA (Vice City - 4)
Nie ma co mówić - genialna seria, w którą mogę grać w nieskończoność. Najbardziej lubię swobodną jazde po mieście, zawsze bardzo dobrze wykonanym. No i zróżnicowane misje - od jakiegoś dziwnego tańca po napady na bank. Genialne.

FOOTBALL MANAGER 2012
Co tu dużo mówić - jeszcze w żadnej grze wygranie meczu polską drużyną w LM nie było tak karkołomną robotą. I ta wielka radość, kiedy po 4 latach gry w fazie grupowej LM odniosłem Lechem pierwsze zwycięstwo, a trzy sezony później dotarłem do półfinału. Nie do zapomnieniaTongue

Obecnie kończę Mafię 2, którą zacząłem wczoraj wieczorem. Rzadko mi się zdarza, żebym grę przeszedł w dobę, co oznacza, że gra ta jest na jak najlepszej drodze do zameldowania się na tej liście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 09:58 PM
Post: #5
RE: Wasze ulubione gry !
@Kubala
Mafia 2 wspaniała gra , osobiście tak się w nią zagrałem , że przeszedłem ją w 1 dzień Big Grin,Zasmuciłeś mnie tym ,że 1 nie chodzi na W7 ... czyli nie nadrobię zaległości

@Sander

CiV III- Pamiętam ,że zagrałem gdy miałem z 6 lat :O i nic nie skumałem bo było po angielsku :c

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2013, 11:33 PM
Post: #6
Bug RE: Wasze ulubione gry !
Ciwilizacja! Epokowe dzieło. Najwięcej grałem w trójkę, ale czwórka i piątka tez były świetne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 03:29 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2013 03:30 AM przez Splint3rPL.)
Post: #7
RE: Wasze ulubione gry !
Trudno stworzyć taki ranking nie dzieląc gier na gatunki. Nie można powiedzieć, że Need For Speed: Underground jest lepszy od Settlers'ów VII. Bo jak? W Settlers'ach lepiej prowadzi się samochód? Czy w NFSie przyjemniej buduje się kopalnie? To trochę jakby powiedzieć, że pralka jest lepsza od lodówki. Tak więc stworzę swój ranking z podziałem na gatunki, inaczej nie potrafię.

FPS (strzelanki)
1. Call of Duty 4: Modern Warfare - Obecnie zaliczam się raczej do przeciwników tej serii, bo rozmienia się na drobne i stoi w miejscu, ale 4ka powaliła mnie na kolana. Gra, która wciągała jak dobry film wojenny. Świetne postacie (Cpt. Price!), ciekawa, pełna zwrotów akcji i całkiem prawdopodobna fabuła, niesamowicie dynamiczna i satysfakcjonująca rozgrywka. Kolejne odsłony serii to powielanie utartych już schematów i festiwal skryptów. Przestało mnie to bawić. No i nie można zapomnieć o fenomenalnym trybie multiplayer, który wprowadził tak naprawdę rozwój postaci - dzisiaj standard.
2. FarCry 3 - Wolność, ogromna, różnorodna i piękna wyspa do eksploracji, rozwój postaci... po prostu wsiąknąłem w ten świat. Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wędrujecie sobie przez las. Nagle zauważacie stojącego na poboczu jeepa i dwóch najemników. Wyciągacie więc pistolet z tłumikiem i wskakujecie w krzaki. Podchodzicie, już macie przymierzyć w głowę jednego z nich, gdy... Z krzaków po drugiej stronie drogi wyskakuje tygrys i rzuca się na najemników. I to nie jest scena przygotowana specjalnie przez twórców. Tego typu akcje dzieją się w FC3 samoczynnie. Naprawdę, jeśli ktoś jeszcze nie grał - polecam.
3. Battlefield 3 - Tylko i wyłącznie za tryb wieloosobowy. Kampanię dla jednego gracza przeszedłem i szybko o niej zapomniałem, ale multiplayer jest naprawdę genialny. Duże mapy, 64 graczy, czołgi, samoloty, jeepy, helikoptery, motorówki, amfibie... Jeżeli macie zgraną ekipę, gra się nieprawdopodobnie przyjemnie. Naprawdę można się poczuć jak na wojnie.

Akcja:
1. GTA IV - Naprawdę muszę pisać coś więcej? Fenomenalny klimat, ogromne, dopracowane miasto, wciągająca fabuła, nieprawdopodobna wolność... Świetna gangsterska opowieść o emigrancie ze wschodniej Europy... Poleciłbym, ale na pewno wszyscy już grali.
2. Uncharted 3 - Współczesny Indiana Jones - tak bym to najkrócej podsumował. Zwiedzamy naprawdę interesujące lokacje, rozwiązujemy proste zagadki logiczne, strzelamy i skradamy się. Dzieje się dużo, ale nie jest brutalnie. Dokładnie tak jak w Indianie Jonesie - nawet humor dość podobny.
3. Alan Wake - Lubicie książki Kinga? Powinniście w to zagrać. Horror (chociaż wcale nie taki straszny) z fenomenalną historią i klimatem. Rozgrywka jest niestety dość monotonna, ale warto - dla samej otoczki.

RPG:
Nie jest to mój ulubiony gatunek i niewiele tego typu gier mi się podoba. Nie lubię fantasy, w którym dumny bohater ratuje świat przed pradawnym złem łażąc po lochach i naparzając mieczem chodzące muchomory. Dlatego też ograniczę się do:
1. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Trzyma klimat książek Sapkowskiego. To powinno wystarczyć jako rekomendacja. Za dużo by tu pisać, naprawdę.
2. Gothic - Ukończyłem tylko "jedynkę" i to dość dawno temu. Ale wspominam ją bardzo dobrze.
3. Mass Effect - Połączenie gry akcji z RPGiem w realiach sci-fi. Niezłe.

Wyścigi:
1. Race Driver GRID - Coś pomiędzy symulacją, a zręcznościówką. Trzeba się skupić na tym co robimy, ale mimo wszystko jest raczej łatwo i przyjemnie. Dla mnie super.
2. Need for Speed: Most Wanted - Mam na myśli oczywiście tą starszą wersję MW. Otwarte miasto, szybkie samochody, tuning - czego chcieć więcej?
3. DIRT 3 - To samo co w przypadku GRID'a, z tym że bierzemy udział w rajdach.

Gry sportowe:
1. Fifa 13 - Nie jest to ideał, ma sporo błędów, ale mimo wszystko gra się bardzo przyjemnie.
2. Eeekhm... Nic więcej mi nie przychodzi do głowy.
3. Jak wyżej.

I to by było na tyle. W rankingu nie zmieściło mi się kilka gier, które i tak bardzo sobie cenię: Mafia II, Max Payne II, Dead Island, Call of Juarez: Więzy Krwi, Splinter Cell: Chaos Theory... No ale trzeba się ograniczyć jakoś. : )

ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ SPLINTERBOXING - KLIKNIJ TUTAJ
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 09:16 AM
Post: #8
RE: Wasze ulubione gry !
Splint3PL
Mówisz, że warto zagrać w Dead Island? Kupiłem tę grę w CD Action ostatnio, ale trochę poczytałem recenzji, opisów no i pooglądałem trochę screenów, ale ogólnie mówiąc nie zachwyciły. Tak więc dałem spokój i nie instalowałem. Myślisz, że warto trochę porozpierdzielać zombiaków?Tongue

KrychuTMT
Powiem ci, że sporo tracisz. Jeszcze jeden rozdział mi w Mafii II został, ale nie boję się powiedzieć, że choć jest grą bardzo dobrą, to dla mnie jest ten level niżej pod "jedynką". Przede wszystim miała sporo ciekawszą fabułą, świetny klimat (choć i tu nie mogę narzekać). W ogóle Mafia I była taka, nie wiem jak to ująć, taka płynniejsza, bardziej szybka, szalona, zdecydowana, a zarazem rozważna, pamiętająca o wszystkich regułach gry akcji.
Mafia I > Mafia II
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 12:25 PM
Post: #9
RE: Wasze ulubione gry !
1. Fallout 1&2.
2. GTA IV
3. Silent Hunter III (z modem GWX);
4. CALL OF DUTY

keratyna
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-09-2013, 12:34 PM
Post: #10
RE: Wasze ulubione gry !
Jeśli chodzi o Call of Duty 2 to misja D Day to jest masakra!
Wymiotujący gość na łodzi, płonący zołnierze na plaży, wspinaczka na górę i koleś spadający w przepaść.. Magia Big Grin

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSZ6HrOgUZARUBPDT4RLFV...mKD--0RfJQ]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości