Ankieta: Najlepszy bokser wagi ciężkiej wszech czasów to :
Muhammad Ali
Mike Tyson
Jack Dempsey
Joe Louis
Lennox Lewis
Rocky Marciano
George Foreman
Vitali Klitschko
Joe Frazier
Evander Holyfield
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepszy z najlepszych. Ankieta
13-01-2012, 05:38 PM
Post: #11
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
@Maynard
Masz rację, nie wymienię:) ale chyba nie muszę znać nazwisk żeby wiedzieć, że każdy z nich nie podołałby z Tysonem;p
Chyba, że ty uważasz inaczej, jeśli tak to podaj mi nazwisko takiego boksera. :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 07:05 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2013 09:03 PM przez BESTIA.)
Post: #12
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
Maynard
To ja nie chce widzieć jak kogoś jedziesz konkretnie haha!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 09:11 PM
Post: #13
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
Jeżeli chodzi o mnie to ja swój głos oddałem na Muhammada Ali. Kontrowersyjny, zabawny i genialny bokser. Takie cytaty jak '' Float like a butterfly, sting like a bee'', '' Ali Bomaya'' przechodzą do historii boksu. Nikt nie zrobił tyle dla tej dyscypliny co właśnie ''Największy''. Jego wielki rywal a zarazem wielki przyjaciel Joe Frazier i ich walki, Thrilla in Manilia, Rumble in the jungle to klasyka boksu. Mike Tyson był wielki, król nokautu, fizyczny fenomen ale z kim tak na prawdę ''Iron'' w swojej karierze wygrał? rozumiem w latach 90 królował w ringu i nie było na niego mocnego, ale też nie było takiej konkurencji jak w latach Ali'ego. Co nie zmienia faktu, iż uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania Wink ALI BOMAYA !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-01-2012, 10:48 PM
Post: #14
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
Parę uwag mam
Willow
Co robił wtedy Lewis? ,a ja wiem , np .zdobył złoto olimpijskie ? Kogo pokonał ? np Holyfielda 2 razy (pierwszy raz to wał na Lewisie był )Tuckera (dwa razy leżał z Lewisem) z którym Mike miał problemy (12 rundówka ), Ruddocka ,którego znokautował w 2 rundzie (kolejne 12 rund Mike'a w drugiej walce ) , Mercera , Morrisona ,Briggsa, Tue i ważąc najwięcej w karierze(przed emeryturą) rozbił twarz Vita Kliczki , a Tysona wyzywał do walki odkąd przeszedł na zawodowstwo , więc wymień mi kogo takiego wielkiego pokonał Mike ? stary Larry Holmes dawał mu dobry wycisk póki nie zaczął pajacować.
Adamekfight
Frazier nigdy nie pogodził się z Alim , powiedział ,że póki go twarzą w twarz nie przeprosi to on mu nie wybaczy .
Tak w ogóle to za najlepszego z najlepszych uważam Sugar Ray Leonarda , szczęka , ofensywa , defensywa , szybkość ,siła , myślenie w ringu, psychika jak dla mnie był to zawodnik kompletny . A co do ciężkich to uważam ,że Larry Holmes był najlepszy Big Grin

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 02:44 AM
Post: #15
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
A jak to mierzyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 03:18 PM
Post: #16
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
Uzasadniając swój wybór daleki jestem od czynienia wszelkich porównań bokserów z różnych epok, albo na podstawie ,,Lewis pokonał Tuckera na luzie, a Tyson męczył się z nim 12 rund, więc Lewis jest lepszy". Każdy z tych mistrzów był wielki w swoim czasie i takie ankiety to nic innego jak obraz naszych sympatii.

Ja wybieram Vitka K. za jego niezwykle skuteczny (jeden z najwyższych % nokautów w historii championów HW) i nieszablonowy styl walki, twardość. Nikt go nigdy nie położył na dechy, w całej swojej karierze przegrał może z 10 rund, zazwyczaj deklasuje swoich rywali, wracając po 4 latach w wieku 38 lat zniszczył aktualnego mistrza WBC, czego nie dokonał chyba nikt wcześniej. Do tego ma już prawie 41 lat a na horyzoncie nie widać dla niego absolutnie żadnego zagrożenia.

Oczywiście można się rozwodzić nad tym, że nie miał rywali na takim poziomie jak inni mistrzowie, że przeszedł tylko jeden bokserski test ze starym Lewisem, z którym notabene przegrał itd. itp. Jestem przekonany, że w wielu zestawieniach robionych przez ludzi o wiele bardziej kompetentnych ode mnie Vitali zasługuje na miejsce w TOP10 wszech czasów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 05:38 PM
Post: #17
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
(14-01-2012 09:15 AM)Beryl napisał(a):  Tak, Holmes dawał mu ostry wycisk... potem chciał zacząć walczyć i bum.

Źle się wyraziłem , powinienem był napisać ,że napsuł mu sporo krwi .

Co do oceniania , porównywania , to ja po prostu odpowiedziałem na post Willowa który pytał co osiągnął i kogo pokonał Lewis . Mam wrażenie ,że niechęć do Lewisa jest spowodowana tym ,że pokonał Tysona (na koniec , ale pokonał) coś a la niechęć do Adamka gdy pokonał Gołotę

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 06:21 PM
Post: #18
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
(14-01-2012 03:18 PM)Terminator2 napisał(a):  Uzasadniając swój wybór daleki jestem od czynienia wszelkich porównań bokserów z różnych epok, albo na podstawie ,,Lewis pokonał Tuckera na luzie, a Tyson męczył się z nim 12 rund, więc Lewis jest lepszy". Każdy z tych mistrzów był wielki w swoim czasie i takie ankiety to nic innego jak obraz naszych sympatii.

Ja wybieram Vitka K. za jego niezwykle skuteczny (jeden z najwyższych % nokautów w historii championów HW) i nieszablonowy styl walki, twardość. Nikt go nigdy nie położył na dechy, w całej swojej karierze przegrał może z 10 rund, zazwyczaj deklasuje swoich rywali, wracając po 4 latach w wieku 38 lat zniszczył aktualnego mistrza WBC, czego nie dokonał chyba nikt wcześniej. Do tego ma już prawie 41 lat a na horyzoncie nie widać dla niego absolutnie żadnego zagrożenia.

Oczywiście można się rozwodzić nad tym, że nie miał rywali na takim poziomie jak inni mistrzowie, że przeszedł tylko jeden bokserski test ze starym Lewisem, z którym notabene przegrał itd. itp. Jestem przekonany, że w wielu zestawieniach robionych przez ludzi o wiele bardziej kompetentnych ode mnie Vitali zasługuje na miejsce w TOP10 wszech czasów.

Witalij jest dobry, lecz nie zasługuje jak dla mnie na TOP 10 wszech czasów nie zasługuje. 10 zawodników, którzy by go pokonali walcząc z nim w dzisiejszych czasach? Proszę bardzo:
1. Ali
2. Frazier
3. Foreman
4. Louis
5. Marciano
6. Liston
7. Patterson
8. Holyfield (oczywiście ten stary tzn. za młodych lat)
9. Schmelling
10. Tyson
Uważasz, że Kliczko pokonałby któregoś z tych zawodników? Bo ja osobiście w to bardzo, ale bardzo wątpie.

Boks - nie dzieli nas a łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 07:00 PM
Post: #19
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
(14-01-2012 06:21 PM)sowka napisał(a):  
(14-01-2012 03:18 PM)Terminator2 napisał(a):  Uzasadniając swój wybór daleki jestem od czynienia wszelkich porównań bokserów z różnych epok, albo na podstawie ,,Lewis pokonał Tuckera na luzie, a Tyson męczył się z nim 12 rund, więc Lewis jest lepszy". Każdy z tych mistrzów był wielki w swoim czasie i takie ankiety to nic innego jak obraz naszych sympatii.

Ja wybieram Vitka K. za jego niezwykle skuteczny (jeden z najwyższych % nokautów w historii championów HW) i nieszablonowy styl walki, twardość. Nikt go nigdy nie położył na dechy, w całej swojej karierze przegrał może z 10 rund, zazwyczaj deklasuje swoich rywali, wracając po 4 latach w wieku 38 lat zniszczył aktualnego mistrza WBC, czego nie dokonał chyba nikt wcześniej. Do tego ma już prawie 41 lat a na horyzoncie nie widać dla niego absolutnie żadnego zagrożenia.

Oczywiście można się rozwodzić nad tym, że nie miał rywali na takim poziomie jak inni mistrzowie, że przeszedł tylko jeden bokserski test ze starym Lewisem, z którym notabene przegrał itd. itp. Jestem przekonany, że w wielu zestawieniach robionych przez ludzi o wiele bardziej kompetentnych ode mnie Vitali zasługuje na miejsce w TOP10 wszech czasów.

Witalij jest dobry, lecz nie zasługuje jak dla mnie na TOP 10 wszech czasów nie zasługuje. 10 zawodników, którzy by go pokonali walcząc z nim w dzisiejszych czasach? Proszę bardzo:
1. Ali
2. Frazier
3. Foreman
4. Louis
5. Marciano
6. Liston
7. Patterson
8. Holyfield (oczywiście ten stary tzn. za młodych lat)
9. Schmelling
10. Tyson
Uważasz, że Kliczko pokonałby któregoś z tych zawodników? Bo ja osobiście w to bardzo, ale bardzo wątpie.

Pozwolę sobie się nie zgodzić z niektórymi bokserami z listy
2. Frazier , niestety (mimo całej sympatii do niego) , pojedynek Fraziera z Vitem skończyłby się podobnie co do jego pojedynku z Foremanem , ciężki cios Vita by przesądził o wygranej .
5. Woda na młyn dla Vita , ciągły napór aż prosi się o karcenie lewą , poza tym za duża różnica warunków i za prymitywna technika , wysunięta lewa noga Vita by była zaporą nie do przejścia dla Marciano
7. Patterson , mimo całej szybkości nie udało by mu się wygrać z powodu nie za dobrej szczęki
9.Schmelling , za słabe warunki , nie za dobra technika .
10. Tyson , tu mam największe wątpliwości , nie wiem czy Vit nie złamałby Mike'a swoją psychiką , odchylenia Vita też mogłyby być ciężkim orzechem do zgryzienia dla żelaznego

"honestly ,to knock me out you better hit me with that ringpost ,because I aint going nowhere" M.Hagler
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-01-2012, 11:26 AM
Post: #20
RE: Najlepszy z najlepszych. Ankieta
Mam takie wrażenie że ten kto stworzył tą ankiete oglądał tylko wagę cieżką;/

https://www.youtube.com/watch?v=3rq8iKZnRyc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości