Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z niższych kategorii wagowych
10-12-2017, 11:18 AM
Post: #751
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Defensywny styl = antyboks i unikanie walki. Prawdziwy boks to tylko bezmyślne napierdalanie w stylu Salido czy Romana.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2017, 12:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2017 12:12 PM przez redd.)
Post: #752
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
(10-12-2017 11:18 AM)KrychuTMT napisał(a):  Defensywny styl = antyboks i unikanie walki. Prawdziwy boks to tylko bezmyślne napierdalanie w stylu Salido czy Romana.

Masz rację, co do krzywdzącej oceny defensorów, ale i popadasz dokładnie w taką samą skrajność. W końcu ten bezmyślny napierdalator Salido uczciwie pokonał Łomaczenkę, więc chyba nie jest aż taki bezmyślny Wink (jasne, można by było rozpisać się na temat kontekstu tamtego pojedynku; żeby było jasne, uważam że w rewanżu Ukrainiec pewnie by wygrał.)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-12-2017, 12:29 PM
Post: #753
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Nie każdy defensywny styl to antyboks. Bokser uciekający po ringu po to, żeby w sprzyjającej chwili skontrować i znokautować rywala to jest widowiskowy artysta ringu. Bokser uciekający po ringu po to, żeby przetrwać pełen dystans i wygrać na punkty kilkoma obcierkami to antybokser.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2017, 07:12 AM
Post: #754
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Rzadki przypadek piorunującego upadku pięściarza. Diego Ricardo Santillan był naprawdę dobrym bokserem wagi koguciej. Oglądałem parę jego walk i podziwiałem, jak walecznością i szybkością potrafił nadrabiać kiepskie warunki fizyczne. Co prawda, walczył prawie bez wyjątku w Argentynie, ale w niskich kategoriach ten kraj zawsze się liczył. Z bilansem 23(15) - 0 w 2015 Santillan całkiem zasłużenie dostał title shota do pasa WBC. W Osace przegrał z Shinsuke Yamanaką (wówczas chyba Nr 1 japońskiego boksu) przez TKO7, ale wstydu nie przyniósł. Po przeszło 2 latach przerwy Argentyńczyk wrócił na ring w super koguciej w lipcu 2017 ze swym rodakiem, niepokonanym prospektem Claudio Fernando Echegarayem i niespodziewanie przegrał przez KO9. Na odbudowanie zmierzył się wczoraj z debiutantem (ale przedtem znanym bokserem amatorskim) Alberto Ezequielem Melianem i został znokautowany w 5 rundzie. Po 3 kolejnych porażkach przed czasem Santillan jest już chyba skończony.

http://www.the-best-boxers.comIdea
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 03:31 PM
Post: #755
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Higa to jakieś japońskie rodzeństwo Dynamity Marqueza ? Tongue http://boxrec.com/media/index.php?title=Human:691593
podobieństwo uderzające.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 05:54 PM
Post: #756
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Może Marquez na przełomie '94-'95 poleciał do Japonii na sparingi i tak przypadkiem miał bliższe zetknięcie z tamtejszą kulturą? 8) To chyba Tyson pisał, że tamtejsze pokojówki były dosyć chętne? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 07:39 PM
Post: #757
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Pisał o tym żelazny w mojej prawdzie racja Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2018, 03:34 PM
Post: #758
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Wczoraj w nocy odbyła się ciekawa walka w Portoryko. Jayson Velez znokautował w 12. rundzie kiedyś bardzo cenionego Jose Manuela Lopeza i wydaje się, że wywalczył sobie przepustkę na przynajmniej jeszcze jedną szansę w USA. Strasznie rozbity jest Lopez, dobrze rozpoczął pojedynek, jego ataki często docierały do głowy Veleza, ale z biegiem czasu Jayson z coraz większą łatwością unikał coraz to bardziej przewidywalnych ataków Lopeza, wyrazniej kontratakował i dominował. Przerwanie chyba słuszne, na punkty Juan i tak raczej by nie wygrał, trochę zdrowia zaoszczędził, a wydaje się, że nie zostało mu go dużo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2018, 04:58 PM
Post: #759
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Ja i tak jestem zaskoczony, że on dalej walczy. Po laniach od Vargasa i Cuellara (mając już na liczniku mordercze wojny z Mtagwą, Marquezem i Salido x2) myślałem, że już więcej go nie zobaczę, bo prezentował się niczym bokserskie zombie (ciosów nie widział już nic, a nic), jednak jak widać dorabia sobie do emerytury z local heroes. Kiedyś był to świetny, widowiskowy pięściarz (Arum okrutnie schrzanił sprawę, że swego czasu nie dopiął pojedynku Lopeza z Gamboą), a teraz solidny journeyman Velez stanowi dla niego zaporę nie do przejścia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2018, 09:43 PM
Post: #760
RE: Wieści z niższych kategorii wagowych
Shinsuke Yamanaka, jeden z najlepszych japońskich bokserów
XXI wieku przechodzi na emeryturę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości