Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adamek vs Cunningham II
25-12-2012, 07:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2012 07:34 PM przez RoyJonesJr.)
Post: #201
RE: Adamek vs Cunningham II
Ale Michaleczewski posiadał te Pasy tak jakby jednorazowo. "Unifikacja" z Hillem i natychmiastowe zwakowanie WBA i IBF czyli pasów na które polował wtedy Roy Jones.
WBO wtedy był bardzo nisko w hierarchii a wręcz był uważany za pas Europejski (to tak jakby uznać Salete za pierwszego polskiego mistrza HW). I krótki wyskok do CW w 94roku.
Właśnie jeżeli chodzi o posiadanie pasów Polskich bokserów to porownania Adamka do Michalczewskiego jest tak samo ciężkim tematem jak "kto jest lepszy vit czy wład" Jednak w naszym temacie szale lekko przechyliłbym na korzyśc Adamka.
Tomek miał bardziej prestiżowe pasy i je bronił. Michalczewski bronił tylko WBO w półciężkiej.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 07:44 PM
Post: #202
Bug RE: Adamek vs Cunningham II
Jak dla mnie matematyka jest prosta:

Osiągnięcia Adamka:
- W półciężkiej zdobył pas WBC. Stracił go w trzeciej obronie.
- W juniorciężkiej zdobył pas IBF. Obronił go dwa razy po czym poszedł do ciężkiej.
- W ciężkiej nie osiągnął nic.

Osiągnięcia Michalczewskiego:
- W półciężkiej zdobył pas WBO i stracił go w [undefined=undefined]dwudziestej czwartej [/undefined]obronie (po 10 latach od zdobycia).
- W półciężkiej zdobył pas IBF.
- W juniorciężkiej zdobył pas WBO.
- Do ciężkiej nie zaglądał, ale nie ma podstaw aby twierdzić, że osiągnąłby mniej niż Adamek.

Jeżeli ktoś mówi, że 4 skuteczne obrony są więcej warte niż 23 skuteczne obrony, to ja wysiadam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 07:52 PM
Post: #203
RE: Adamek vs Cunningham II
(25-12-2012 07:44 PM)Metzger napisał(a):  Jak dla mnie matematyka jest prosta:

Osiągnięcia Adamka:
- W półciężkiej zdobył pas WBC. Stracił go w trzeciej obronie.
- W juniorciężkiej zdobył pas IBF. Obronił go dwa razy po czym poszedł do ciężkiej.
- W ciężkiej nie osiągnął nic.

Osiągnięcia Michalczewskiego:
- W półciężkiej zdobył pas WBO i stracił go w [undefined=undefined]dwudziestej czwartej [/undefined]obronie (po 10 latach od zdobycia).
- W półciężkiej zdobył pas IBF.
- W juniorciężkiej zdobył pas WBO.
- Do ciężkiej nie zaglądał, ale nie ma podstaw aby twierdzić, że osiągnąłby mniej niż Adamek.

Jeżeli ktoś mówi, że 4 skuteczne obrony są więcej warte niż 23 skuteczne obrony, to ja wysiadam.

Tak masz racje 4 a 23 to różnica Smile
ale tez mówi sie "nie ilośc lecz jakość" mówiąc jakośc mam mysli jaki to był pas WBO nie znaczył wiele w latach 90tych absolutnie. Tym bardziej w 94tym kedy Darek zdobyl mistrza CW. IBF nie bronił. Wielu uznaje to za ucieczke przed Royem.
Adamek za to był zdecydowanie najlepszy pięscierzam w CW a Darek jako 10letni mistrz nie był nim absolutnie. Miał swój ówczesnie pasek WBO swoje Niemcy i swoich przeciwników. To dziwne że gośc broni Pasa 23 razy i nikt go nie uznaja nawet za pełnego championa i nie podbija swojej kategorii choć powinien.
Adamek to zorbił a to tez jest różnica.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 07:58 PM
Post: #204
Bug RE: Adamek vs Cunningham II
(25-12-2012 07:52 PM)RoyJonesJr napisał(a):  To dziwne że gośc broni Pasa 23 razy i nikt go nie uznaja nawet za pełnego championa i nie podbija swojej kategorii choć powinien.
Adamek to zorbił a to tez jest różnica.
Zaraz, zaraz. Ale co Adamek zrobił? Podbił jakąś kategorię? Nic z tych rzeczy. Zgarnął 2 pasy, parę razy je obronił i zmieniał kategorię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 08:03 PM
Post: #205
RE: Adamek vs Cunningham II
(25-12-2012 07:58 PM)Metzger napisał(a):  Zaraz, zaraz. Ale co Adamek zrobił? Podbił jakąś kategorię? Nic z tych rzeczy. Zgarnął 2 pasy, parę razy je obronił i zmieniał kategorię.

Był najlepszym bokserem w CW po Cunnie . Adamek przeszedł do cięzkiej i Cunn znowu został królem Junior cięzkiej jak obecnie Hernandez czy Ward w super średniej.

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 08:11 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2012 08:12 PM przez Metzger.)
Post: #206
Bug RE: Adamek vs Cunningham II
(25-12-2012 08:03 PM)RoyJonesJr napisał(a):  Był najlepszym bokserem w CW po Cunnie . Adamek przeszedł do cięzkiej i Cunn znowu został królem Junior cięzkiej jak obecnie Hernandez czy Ward w super średniej.
Ani Adamek, ani USS nie byli takimi dominatorami jak Ward w swojej wadze. Poziom Adamka i Cunna był porównywalny. Ponadto nie walczyli np z Tarverem, Huckiem czy Lebiediewem. Hernandeza tez nie można nazwac krolem kategorii, bo wykazuje wyraźne niedociągnięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 08:23 PM
Post: #207
RE: Adamek vs Cunningham II
Panowie nie ma co się spierać, inne czasy. nawet niech walczy z Władkiem, usadzi go w pierwszych rundach i zobaczymy co wtedy powie.
Adamkowi chodzi tylko i wyłącznie o kasę, o pieniądzach mówi w każdym wywiadzie
ze Cunnem przegrał, Cunn walczył tak jak Adamek z Areolą i pokonał go własną bronią
Steva posadził Hernandez a Adamek nawet nim dobrze nie zachwiał, ot siła ciosu a po szybkości i nogach nic nie zostało Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 08:36 PM
Post: #208
RE: Adamek vs Cunningham II
To nie ja ich nazywam najlepszymi ze swojej kategorii tylko The Ring a jak wiadomo pas The Ring w Cruiser mial Adamek.
Więc im powiedz że królem CW ma zostać włodarczyk zamiast hernandeza.
Co z tego że ma niedociągniącia skoro w tej wadze wątpie by ktoś sobie z nim poradził. ew. Lebedev ale jeśli nie udało by mu sie skonczyć Hernandeza to po prostu został by wypunktowany.
Junior ciężka jest dosyć ciekawą wagą ale poziom bokserów z tej kategorii robi sie co raz nudniejszy...

"..Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce
więc wiem że powstanie z niej wcale nie jest łatwe..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-12-2012, 09:06 PM
Post: #209
RE: Adamek vs Cunningham II
Najlepsze akcje z walki Adamek-Cunningham

http://www.youtube.com/watch?v=yi5U9IcP6...r_embedded

Bardzo dobry filmik, dużo widać na nim w super jakości.

[Obrazek: g.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-12-2012, 11:23 AM
Post: #210
RE: Adamek vs Cunningham II
@Metzger
Akurat Cunningham wygrał z Huckiem przed czasem. Co do Hernandeza to ostatnio Troy Ross dał mu lekcję boksu. Lebiediev dawał wyrównaną walkę ze starym Roy Jonesem do momentu KO. Akurat pojedynek Adamek - Cunningham I był pojedynkiem na samym szczycie CW i takich zawodników w CW jak oni w swoim primie długo nie będzie a przynajmniej się na to nie zanosi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości