Ankieta: Twoja ulubiona gra
Call of Duty
Mafia
GTA
Battlefield
Gothic
Wiedźmin
Hitman
Mass Effect
Heroes Might & Magic
Civilization
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasze ulubione gry !
14-07-2014, 12:43 PM
Post: #241
RE: Wasze ulubione gry !
Panowie, mam kilka pytań na temat konsoli PS3, bo ja nie idę z duchem czasu nie rozumiem tych najnowszych technologii, a kusi mnie zakup tego sprzętu. Pierwsza rzecz to pamięc. Czy 12 GB to waszym zdaniem wystarczająca ilość (600 zł) czy lepiej poczekać, nazbierać trochę kaski i kupić tą z 500 GB? Druga sprawa. Czy na takiej konsoli pójdą mi wszystkie gry, czy jak na kompie, nowsze gry na starej konsoli nie pójdą? Trzecia. Czy da radę podłączyć ten sprzęt do starszego telewizora, takiego z dupą, czy musi być to tv najnowszej generacji? I ostatnie. Co myślicie o zakupieniu używanej konsoli na alegroszu?
[url]http://allegro.pl/playstation-3-slim-320gb-ps3-gra-sprawdz-okazja-i4420155564.html[/url
http://allegro.pl/sony-playstation-3-sli...52546.html

Dzięki za każdą pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 01:15 PM
Post: #242
RE: Wasze ulubione gry !
@Kubala
Pewnie da się podłączyć, tylko jakość obrazu będzie gorsza. Lepiej kupić wersje z 500gb , bo niektóre gry wymagają instalacji Tongue. Na PS3 pójdą Ci wszystkie gry, które zostały wydane w wersji na tą konsolę. Nowości jeszcze będą przez parę miesięcy wychodzić, jednak PS3 ma taką bazę tytułów, że jest w co grać Smile.
Co do używanej to się nie wypowiem, nigdy nie kupuję rzeczy używanych Big GrinBig GrinBig Grin.

"Miałem już cztery operacje, w dalszym ciągu ją czuję, nigdy już nie będzie jak wcześniej. W boksie ten problem mnie
eliminuje, mam jedną rękę, jak mam wygrać z takim Adamem Kownackim." - Artur Szpilka Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 01:53 PM
Post: #243
RE: Wasze ulubione gry !
Ulubione gry...

Ogromny sentyment do serii Gothic, zwłaszcza 2 była rewelacyjna, 3 trochę przekombinowany. 4 robiło całkowicie inne studio i to już nie ten stary dobry Gothic.

Max Payne, gra akcji którą wręcz uwielbiam. Pomimo, że druga i trzecia część są lepsze graficznie i może bardziej dopracowane, to pierwsza część to dla mnie najlepszy TPS ever Exclamation

Call of Cthulhu: Mroczne zakątki świata - polecam fanom horrorów. Graficznie gra mocno odstaje od dzisiejszych standardów, ale po prostu miażdży klimatem, atmosferą wyobcowania i zaszczucia, zwłaszcza pierwsza połowa rozgrywki. Co do klasyki gatunku, jeszcze nie miałem okazji grać w serię Silent Hill ani Resident Evil, ale wszystko jest do nadrobienia. Amnesia, Penumbra i Alan Wake to kolejne tytuły, do których się przymierzam.

Nie przepadam za serią CoD, ale Modern Warfare to najlepszy FPS z tych rozgrywanych w czasach współczesnych. Bardzo lubiłem też Medal of Honor: Allied Assalut. Genialna sekwencja na plaży Omaha, Aleja Snajperów i kilka innych fajnych map. Z II WŚ dobra jest też Sniper Elite - trudna, raczej taktyczna gierka dla cierpliwych.

Jestem wielkim fanem serii STALKER, zwłaszcza gry Cień Czarnobyla. W mistrzowski sposób oddano tę duszną, zardzewiałą i ponurą postapokaliptyczną rzeczywistość + wschodnie realia, co jest dodatkowym plusem. Skażem, szto eta dobraja rabota. Druzji, ja chaczu skazaty wam djakuju. I tak oto tematyka post-apo mocno mnie wciągnęła. Planowałem nawet wyjazd do Czarnobyla + zakup licznika Geigera, ale obecna sytuacja na Ukrainie nie zachęca do odwiedzania tego kraju.

[Obrazek: 940x.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 10:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 10:52 PM przez Gogolius.)
Post: #244
RE: Wasze ulubione gry !
Kubala, zorientuj się po tytułach jakie chcesz odgrywać na konsoli. Takiego fight nigta chyba nie instalowalem ale wiele dużych tytułów jak GTA V czy FIFA wymaga instalacji. 12gb styknie Ci na 2-4 gry wiec jak zamierzasz grywać w większą ilość różnych tytułów to dysk konieczny.

Gry chodzą te ktore są na wersji PS3, poznasz je po pudełkach z logiem...PS3 Big Grin tylko ze ogólnie gry na konsole są droższe od PC choć teraz ze względu na czwórkę będą tanieć. Dobrym biznesem jest bawienie się uzywkami: empik ma cale polki z grami w cenie do 100zl choć oczywiście największe hity to nie są (przeciętna cena premierowej gry to 200zl, exclusivy dostepne tylko na konsole Sony są 40-50zl droższe).

W przeciwieństwie do gier, sama konsole kup nowa: kupowanie od osoby prywatnej to duże ryzyko. Ze swojej strony mogę polecić wersje zwykłą (nie slim) która mam piec lat i nigdy problemów z nią nie było. Ale ogólnie to trzeba poczytać opinie, wiem ze jakąś wersja wyszła wadliwa i chyba chodziło o ktoras slim.

Co do nowych gier to powoli wychodzą produkcje tylko na ps4 ale jak KrychuTMT napisał: większość nowości przez kilkanaście mięsiecy będzie wychodzić na trójkę a baza gier z tych siedmiu ostatnich lat jest gigantyczna.

Pytanie do Ciebie: masz na oku tytuły które chcesz ograc na konsoli?
Zamierzasz podpisać konsole do Neta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 11:12 PM
Post: #245
RE: Wasze ulubione gry !
Dzięki panowie za odpowiedź Smile

Gogolius
Jak pisałem maniakiem gier nie jestem. W sumie to w zasadzie ciągną mnie 2-3 tytuły, które spowodowały, że chcę tą konsolę kupić. Akurat ceny to nie problem. Patrzyłem gry, które mnie interesują to chodzą po 50-60 zł teraz Smile Nowości to i tak nigdy nie kupuję. Jak patrzyłem jak znajomy wydaje 250 zł na nowego Watch Dogsa to mi było tej kasy po prostu żal.

Tytuły? Prosze cię bardzo. Fight Night Champion, Top spin 4, ea sports MMA i eta wsjo. Może GTA 5 w przyszłości Smile
Nie zamierzam podpinać konsoli do neta, chyba, że w dalekiej przyszłości, niczego wykluczyć przecież nie można.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2014, 11:45 PM
Post: #246
RE: Wasze ulubione gry !
W sobotę oglądalem Szeregowca Rayana i chcialbym zagrać w jakieś fajne gierki z tematyką II wś jak i I wś, możecie coś polecić.

[Obrazek: xabi-alonso-perfil.jpg]

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

"Musimy nauczyć się wspólnie podejmować decyzje i czasami poświęcić część swoich interesów na rzecz całej Europy" Donald Tusk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 06:01 AM
Post: #247
RE: Wasze ulubione gry !
BESTIA
Polecam taką strategię ekonomiczną nt. I wojny światowej o jakże zmyslnym tytule "I wojna światowa" Smile Nie zabijesz tu sam całej armii rosyjskiej, będziesz musiał sporo pomyśleć, bo to trudna gra, ale temu klasykowi warto dac szansę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 07:58 AM
Post: #248
RE: Wasze ulubione gry !
Skoro tak to w Twoim przypadku wersja z mniejszym dyskiem ma jakis sens.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 11:54 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2014 12:01 PM przez Michal_1990.)
Post: #249
RE: Wasze ulubione gry !
(14-07-2014 11:45 PM)BESTIA napisał(a):  W sobotę oglądalem Szeregowca Rayana i chcialbym zagrać w jakieś fajne gierki z tematyką II wś jak i I wś, możecie coś polecić.

Z gier wojennych śmiało mogę polecić Medal of Honor: Allied Assault (2002) + dodatki do niej Breakthrough i Spearhead . Gra ta powstała na podstawie filmu Szeregowiec Ryan (widać to zwłaszcza w kampanii we Francji) i Kompania Braci.
Niezły jest MoH Airborne (2007), też II WŚ. Jest sześć kampanii. Każdą z nich rozpoczynamy na pokładzie transportowego samolotu i wyskakujemy ze spadochronem, wybierając miejsce zrzutu.

CoD i CoD 2 też trzymają wysoki poziom.
CoD 5 World at War (2008) już słabszy, ale ciekawe mapy (wyspy południowego Pacyfiku, oblężenie Stalingradu czy bitwa o Okinawę) i gra jest dość brutalna.

Sniper Elite: Berlin 1945 (2005). Akcja rozgrywa się wiosną 1945 roku w ostatnich dniach II Wojny Światowej na ulicach Berlina. Gra jest dość trudna. Podstawą jest skradanie się, ukrywanie się za przeszkodami oraz „ciche” eliminowanie wrogów. Używa się głównie snajperki, zastawia się pułapki z linką i granatem, ale są też misje jak np. w fabryce, gdzie bez karabinu maszynowego ani rusz. Zagrożeniem są nie tylko naziści, ale również NKWD. Akcje sabotażu, likwidacja wpływowych ludzi czy też pozyskiwanie cennych informacji - tego typu zadań można się spodziewać.

Return to Castle Wolfenstein (2001) oraz Wolfenstein (2009) II WŚ w wersji science - fiction. Prócz Wermachtu różnorakie zombiaki i inne wybryki natury typu super żołnierze.

Nercrovision (2009) - polski FPS z fabułą rozgrywającą się w czasie pierwszej wojny światowej. Twórcy nie silili się jednak na realizm historyczny i wprowadzili elementy nadprzyrodzone, dzięki czemu walczymy z demonami, wampirami i zombiakami. Gra stawia na radosną rozwałkę i zabawa polega głównie na starciach z dużymi grupami wrogów.

Jest też seria Brothers in Arms, ale jakoś mi nie podeszła.

Enemy Front (2014) - wcielamy się w rolę żołnierza walczącego w czasie Powstania Warszawskiego.
Tunele Stalina 2 (2007) - FPS, akcja rozgrywa się w latach 50. sowieckiej Rosji.

[Obrazek: 940x.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2014, 12:37 PM
Post: #250
RE: Wasze ulubione gry !
Mam sporo czasu na zastanowienie jeszcze. Zaraz wybieram sie do sklepu typowo zorientowanego pod konsole, pogadam ze sprzedawca, pewnie cos tam mi doradzi. Jeszcze chyba nie kupie, chyba, ze dadza biednemu studentowi na raty, ale rozejrzec sie juz warto. W koncu kaska ktora na to wydam to na drodze zdecydowanie nie lezy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości